NB I foci - Simán nyert a Paks a Gyirmót ellen

Három gólt lőtt a Paks az első félidőben.

Paks: Molnár - Kulcsár, Gávay, Lenzsér, Báló, Papp (Kecskés 77'), Hajdú, Bertus, Szakály (Daru 79'), Bartha, Haraszti (Hahn 79').

Gyirmót: Nagy - Achim, Bojovic, Radeljic, Szegi, Kiss M., Szalánszki, Bori, Vass (Veres 90'), Madarász (Csiki 61'), Novák (Máté 72').

Gólszerző: Bartha (20'), Szakály (25' és 31')
Sárga lap: Lenzsér (73'), Báló (90'), ill. Kiss (52')

5. perc

Achim indításával Novák Csanádot indulhat meg, a tizenhatoson belül van már, onnan lő, ám a rövid alsóból Molnár szögletre üti a labdát.

20. perc

Vezet a Paks! Bartha 28-ról lövi ki a jobb sarkot. 1-0

24. perc

Novák cselezi be magát a tizenhatoson belülre, középre ível, a labda kipattan Lenzsérről, épp Szalánszki elé. A fiatal gyirmóti játékos kapásból lő, de alaposan fölé száll a próbálkozása.

25. perc

Már két gól a Gyirmót hátránya. Hajdú a saját térfeléről ível előre, Radeljic alászalad a labdának, így az pont Szakály elé hullik, aki köszöni szépen a lehetőséget, és Nagy mellett a kapuba gurít. 2-0

31. perc

Itt a harmadik. Bertus szögletét Szakály közelről fejeli a hálóba. 3-0. Senki sem érkezett vele, így zavartalanul fejelhetett.

34. perc

Achim adja be a labdát jobbról, a középen érkező Novák azonban nagyon rosszul találja el.

39. perc

Újabb veszélyes paksi támadás: a tizenhatos jobb sarkáról Bertus csavarja középre a szabadrúgást, Szakály csúsztatását Nagy óriási bravúrral tolja szögletre.

46. perc

Nincs csere egyik oldalon sem.

49. perc

Kiss kap sárgát.

52. perc

Haraszti lövését fogja Nagy.

54. perc

A paksi védők a kapu torkából fejelik ki a labdát egy gyirmóti szöglet után.

61. perc

Csiki váltja Madarászt.

63. perc

Haraszti 13 méterről lőhet tisztán egy szélről érkező passz után, alaposan fölé száll a lövés.

71. perc

Novák harcol a védőjével, és viszi egészen az alapvonalig a labdát, de beadni már nem tudja.

72. perc

Novák hagyja el a pályát, Máté érkezik a helyére.

73. perc

Mátét rántja le Lenzsér, sárgát ér a megmozdulása.

75. perc

Az első paksi csere: Kecskés jön Papp helyére.

79. perc

Haraszti és Szakály hagyja el a pályát, utóbbi nagy tapsot kap, nem érdemtelenül. Hahn és Daru jön a két lecserélt paksi helyett.

80. perc

Kulcsár 22 méterről lő Nagy kapuja fölé.

83. perc

Megint Nagynak kell menteni Bartha lövése után.

86. perc

Remek paksi összjáték végén a holttérbe sikerül ívelni a labdát a hazaiaknak.

90. perc

Báló lapot kap egy egy perccel korábbi szabálytalanságért (előnyszabályt alkalmazott a játékvezető). Vass helyére Veres érkezik a Gyirmótnál.

90+1. perc

Veres gurítja vissza a labdát Csikinek, aki 16-ról nem találja el a kaput.

49. perc

73. perc

90+2. perc

Vége a mérkőzésnek.

"Egy újabb >>előadás<< következik az élvonalban, amelyen számunkra már csipán a becsület lehet a tét. A Paks rendkívül masszív, jó csapat, ebben a bajnokságban kétszer játszottunk vele gól nélküli döntetlent, sajnos az, hogy a második összecsapáson nem sikerült legyőznünk, nagyban meghatározza a további sorsunk.Nagy sok a sérültünk, ráadásul Simon András összeszedte az ötödik sárga lapját is, de bízom a helytállásban" - fogalmazott Urbányi István a paksi találkozóval kapcsolatban.