Kosárlabda

2024.04.25. 21:28

Nagy verést kapott az SKC Pécsett

NKA Universitas Pécs - Sopron KC 87-59 (23-18, 28-13, 15-19, 21-9)

Pécs, NB I, rájátszás az 5-8. helyért, 400 néző. V.: Nagy V., Farkas G., Földesi.

Pécs: Nikolics 4, SCHERER 15/12, KOVÁCS P. 11, MAGNJAFIC 13/3, DURMO 21/9. Cs.: Walker 1, Kerpel-Fronius 4, Rátgéber, HENRY 17, Bor 1. Edző: Csirke Ferenc.

Sopron: Nichols 11, Meszlényi 3, Griffin 12/3, Gill 7/3, MOLNÁR M. 15. Cs.: Csendes 2, Sidibe 2, Fazekas 5, Sitku 2, Polster. Edző: Gasper Potocnik.

Az első percek váltott vezetése után támadásban pontatlan lett az SKC, a nyitó etap derekán Durmo és Magnjafic vezérletével 9 ponttal ellépett a Pécs. A szakasz hajrájában Gill majd Griffin hármasával feljöttek a soproniak, akik a negyed után 5 pont hátrányban voltak.

A második szakaszt 10-2-es két és fél perccel indítva 10 pont fölötti előnyre tett szert a hazai együttes. Folyamatosan nőtt a különbség, a harcosabb, lendületesebb vendéglátók 17 ponttal vezettek a negyed derekán, szünetre Henry zsákolásaival 20 pontra nőtt előnyük.

A harmadik negyed derekán Molnár egy 11-2-es SKC rohamot vezényelt, a 13 pontra csökkent a pécsi vezetés, ennél azonban nem tudott közelebb kerülni a hazaikahoz az SKC, 16 pontos hazai előnyről indult a záró szakasz. Ez pedig már nem tartogatott sok izgalmat, a hazaiak fölényessé tették sikerüket.