2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Női kézilabda BL - Az Audi ETO nyert Rosztovban

Egy góllal győzött a Győr az orosz Rosztov-Don otthonában a női Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Rosztov-Don–Audi-ETO 27–28 (14–12)
Rosztov, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, C csoport, 2. for-duló, 3000 néző. V.: Brunovsky, Canda (szlovákok).

Rosztov-Don: Lunde – MANAHAROVA 6, Barbosa 3, Iljina 4, Petrova, Bobrovnyikova 2, Dembélé 2. Cs.: MEHGYIJEVA (kapus), Rodrigues 2/2, VJAHIRJEVA 8/5, Borscsenko, Csernoivanyenko, Makejeva. Edző: Jan
Leslie.

Audi-ETO: GRIMSBÖ – BÓDI 4, Broch, Groot 2, Löke 2, AMORIM 7, Korsós 2. Cs.: Kiss É. (kapus), MÖRK 8/4, Görbicz 2, Hársfalvi 1, Puhalák, Tóth G. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 9/7, ill. 4/4. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

A győriek, akik az első fordulóban a dán Midtjylland ellen otthon 12 góllal nyertek, jól kezdtek Rosztovban, mert bár a vezetést az orosz gárda szerezte meg, hamarosan 5-3 lett a magyar csapat javára. A folytatásban is rendre a vendégeknél volt az előny, hol egy, hol két góllal, 8-10 után azonban a többször is emberhátrányban játszó Győrre felzárkózott a hazai együttes, sőt fordított, s a szünetre kétgólos vezetésre tett szert (14-12).

A második félidőt az oroszok - akik a nyitókörben három góllal alulmaradtak a címvédő román CSM Bucuresti otthonában - góllal nyitották (15-12), de a Győr is hatékonyabbá vált, s egy-két találatnyinál többel sokáig nem engedte el a házigazdákat. 19-16-nál a győri időkérés sem segített, sőt először vezetett négy góllal a Rosztov (21-17). 21-20-ra sikerült szépíteni, majd 22-22-nél, a 48. percben utol is érni a vendéglátókat. Három perc volt hátra, amikor - 25-22 után - megint beérte a Rosztovot a Győr (26-26), a véghajrá izgalmait pedig a magyar együttes bírta jobban, s egy góllal meg tudta nyerni az idegenbeli csatát.

A Győr legeredményesebb játékosának a norvég Nora Mörk bizonyult, aki nyolcszor vette be az orosz kaput.

Ambros Martín: – Elégedett vagyok az eredménnyel, a játékkal azonban nem. Remek ellenfél ellen küzdöttünk nagyot, az erőnket megmutatta, hogy végig hittünk magunkban, és sikerült megfordítani a meccset. Örülök, hogy olyan napon is tudtunk győzni, amikor nem tudtuk a legjobbat nyújtani.

Jan Leslie: – Jól sikerült a felkészülésünk a meccsre, apróságok döntöttek, de most az Audi-
ETO a világ legjobb csapata! Nem elég ötvenöt percig vezetni, végig kell ellenük koncentrálni.

Eduarda Amorim: – Nem a legjobb formánkban játszottunk, az ellenfél pedig sokkal jobb volt, mint múlt héten. A kulcsmomentumokban mi voltunk azonban jobbak, így sikerült nyernünk.

Előzetes:

Hét magyar csapat lép  pályára a hétvégén az európai kézilabdakupákban; a párharcok közül  kiemelkedik a férfi Bajnokok Ligájában a veretlen Veszprém és az  eddigi százszázalékos Barcelona szombati spanyolországi mérkőzése.

A magyar bajnoknál változatlanul kérdéses az ex-barcelonai Nagy  László szereplése kézsérülés miatt, csapata ugyanakkor nélküle is  tudott nyerni egy hete a szintén a topcsapatok közé tartozó THW  Kiel ellen.

A Szeged a tabellán előtte álló és egy ponttal többet gyűjtött  fehérorosz Meskov Bresztet fogadja vasárnap, s roppant fontos lenne  számára a győzelem a nemzetközi pihenő előtt. A két magyar  BL-érdekelt az erőltetett menetben egy hét múlva az NB I-ben  találkozik majd egymással.

A női BL-ben mindkét magyar csapat jól kezdett, a Győr kiütötte  a Midtjyllandot, míg az FTC döntetlent játszott a Vardar Szkopje  vendégeként, de kis szerencsével nyerhetett is volna. Az előző  idényben finalista ETO most a Rosztov Don csarnokában lép pályára  szombaton. Az oroszok a nyitókörben három góllal kikaptak a címvédő  CSM Bucuresti otthonában. A Ferencvárosra szintén orosz ellenfél  vár, Dabasra az Asztrahanocska érkezik, amely háromgólos sikerrel  rajtolt, mégpedig a Leipzig ellen.

A női EHF Kupában a 32 közé jutás a tét. Az Alba Fehérvár az  első mérkőzésen két góllal győzött a HCM Roman otthonában, az Érd  négy találatnyi előnnyel utazik az Issy Paris-hoz, míg a  Debrecennek egygólos hátrányt kell ledolgoznia a vendég Nantes-tal  szemben.