NB II foci - Nyert az ETO és a Gyirmót, kikapott a Mosonmagyaróvár - fotók

Az ETO FC Győr a Csákvár ellen, a Gyirmót FC Győr a Budafoki MTE ellen játszott. Mosonmagyaróvár csapata a Dorog ellen kapott ki.
Gyirmót FC Győr–Budafoki MTE 2–1 (0–1)
Gyirmót, Alcufer Stadion, 650 néző. V.: Veizer.

Gyirmót: Rusák – Varga P. (Villám, a szünetben), Lipták, Szilvási, Széles – Nagy P. , Lázár (Kamarás, a szünetben) – Herjeczki, Strestík (Horváth R., 75.), Heffler N. – Szarka. Vezetőedző: Szepessy László.

Budafok: Kovács Z. – Kiszér (Margitics, 80.), Khiesz, Króner, Góhér – Filkor (Vég, 18.), Veszelinov – Kercsó, Kulcsár, Vankó (Farkas B., 70.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

Gsz.: Horváth R. (80.), Heffler N. (86.), ill. Kovács D. (26.).

26. perc: A hazai kapu előterében egy ártalmatlannak tűnő szituációt követően Nagy P. röviden fejelte haza a labdát, Kovács D. pedig szemfülesen a kimozduló Rusákot megelőzve ballal, 5 méterről a kapu közepébe perdített. 0–1.
80. perc: Heffler N. ívelt a kapu elé a jobb oldalról, a rövid saroknál érkező Horváth R. pedig 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1–1.
86. perc: A Horváth R. buktatásáért megítélt 20 méteres szabadrúgásból Heffler N. a jobbösszekötő helyétől ballal mesterien lőtt a bal felső sarokba. 2–1.
A szünet utáni agilis győzelemre törő játékának köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a bajnoki pontokat a Gyirmót.

Szepessy László: – Ismét hátrányból tudtunk fordítani és nyerni, ami bizonyítja az örök törvényt, hogy a mérkőzés a lefújásig tart. Sorozatban várnak ránk hasonló találkozók, de ezekből muszáj tanulnunk is. Küzdeni akarásból jelesre vizsgázott csapatunk. A cserék is hozzá tudtak tenni a győzelemhez.

Csizmadia Csaba: – Két rögzített szituációt követő kapott góllal ismét agyonvertük magunkat. Úgy érzem, ma nem a jobbik csapat győzött.
Gyirmót-Budafoki MTE / Fotó: Bertleff András

Credobus Mosonmagyaróvár–Dorogi FC 1–3 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 400 néző. V.: Kovács J. Z.

Mosonmagyaróvár: Somogyi – Németh Á, Sziklási, Forgács, Czár – Zsirai, Nagy I. – Bartos (Eszlátyi, 61.), Kovács Á. (Gálfi, 58.), Winkler A., (Jelena, 75.) – Szabó V. Vezetőedző: Tóth András.

Dorog: Szentpéteri – Erdélyi, Dlusztus, Nagy Zs., Papp M. – Lénárt, Kitl – Beke (Faragó, 59.), Mészáros, Szedlár (Hegedűs, 72.) – Vígh (Sitku, 73.). Szakmai igazgató: Balogh Pál.

Gsz.: Szabó V. (36.), ill. Vígh (10., 11-esből), Kitl (92.), Hegedűs (94., 11-esből).

9. perc: Egy ártalmatlan szituációban Sziklási kezére pattant a labda a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, amit Vígh értékesített. 0–1.
35. perc: Szabó V.-t a vendégvédők lerántották. Büntető a hazaiak javára. Kovács Á. tizenegyesét a kapus hárította.
36. perc: Szabó V. bal lábbal laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1–1.
93. perc: Kitl elé került a labda, aki mintegy 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–2.
95. perc: Nagy I. buktatta Sitkut a büntetőterületen belül, újabb tizenegyes, amit Hegedűs biztosan értékesített. 1–3.
A levegőben lógott a hazaiak vezető gólja, mégis a vendégek szerezték meg a győzelmet.

Tóth András: – A második félidőben vendégeinknek egy kapura lövésük volt és ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Balogh Pál: – Nagyon fontos három pontot szereztünk egy rendkívül kellemetlen csapat otthonában.

Aqvital FC Csákvár–WKW-ETO FC Győr 1–4 (1–1)
Csákvár, 300 néző. V.: Takács J.

Csákvár: Tóth B. (Markek a szünetben) – Csilus Á., Kiprich D., Dulló, Galambos – Mészáros D., Nándori – Skribek (Szabó M., 68.), Sándor, Simon M. (Farkas A., 56.) – Baracskai. Vezetőedző: Szijjártó István.
ETO: Horváth – Kovács K., Tar, Vukaszovics, Vadász – Bagi, Vaskeba – Szimcsó, Madarász (Szalánszki, 74.), Andrics (Szánthó, 71.) – Lovrencsics (Márton, 87.). Vezetőedző: Király József.
Gsz.: Baracskai (24.), ill. Szimcsó (39.), Andrics (53.), Madarász (58., 69.).

24. perc: Sándor ugratta ki középen Baracskait, a télen Győrből érkezett csatár pedig 25 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1–0.
39. perc: Szimcsó 11 méterről lőtt, a labda a kapust is érintve jutott a bal sarokba. 1–1.
53. perc: Lovrencsics az ötös bal sarkáról kapura lőtt. Markek még bravúrral hárított, de a kipattanó labdát Andrics egy lépésről a kapuba pofozta. 1–2.
55. perc: Madarász hatalmas lövése a lécen csattant.
58. perc: Szimcsó adott középre jobbról, Madarász pedig a kapuba pörgette a labdát. 1–3.
69. perc: Andrics visszagurítását Madarász bombázta a kapufa segítségével a hálóba. 1–4.
A második félidőben parádéztak a győriek.

Szijjártó István: – Sajnos ma a játék szeretete, alázata nyomokban sem volt felfedezhető a játékunkban.

Király József: – Örülök, hogy ki tudtuk szolgálni a csapatunkat szép számban elkísérő szurkolótáborunkat. Értékes győzelmet arattunk egy jó gárda ellen.

Női kézilabda BL - Ismét 32-32 lett a Győr-Ferencváros rangadó - fotók

Az FTC legutóbb 2017 októberében győzte le az ETO-t, amelynek otthonában 2015 májusa óta nyeretlen. Tovább olvasom