2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

NB I foci - Hiába vezetett, Mezőkövesden sem tudott nyerni a Gyirmót

Egy szöglet után szerezte meg a vezetést Bojovic góljával a Gyirmót a 22. percben. A második félidő közepén fejesgóllal egyenlítettek a hazaiak.
Mezőkövesd Zsóry FC - Gyirmót FC Győr 1-1 (0-1)
OTP Bank Liga, 23. forduló
Vez.: Farkas Á. (Szert B., Horváth R.)

Mezőkövesd Zsóry: Dombó - Farkas D., Szeles, Hudák, Vági - Tóth B., Egerszegi, Strestik (Bacelic-Grgic 56') - Kink (Diallo 56'), Veselinovic, Molnár G. Vez. edző: Tomiszlav Szivics.

Gyirmót FC Győr: Sebők - Achim Sebastian, Bojovic, Kolcak (Simon A. 64'), Radeljic - Bori, Simon Á., Tamás K. - Kiss M., Bebeto (Novák 69'), Antonov (Csiki 78'). Vez. edző: Urbányi István.

Sárga lap: Egerszegi (6'), ill. Bebeto (66'), Simon A. (67')
Gólszerző: Molnár (63'), ill. Bojovic (22")

Akárcsak két hete a Vasas ellen, most is 1-0-ra vezetett a Gyirmót idegenben az első félidő végén. A második játékrészben azonban inkább a hazaiak akarata érvényesült, és egyenlíteni tudtak.

A mérkőzésen mutatott játék képe alapján a gyirmótiak megérdemelték az 1 pontot, ám a bennmaradáshoz győzelmekre lenne szükség.

1. perc

A fehér mezben játszó gyirmótiak kezdik a mérkőzést.

4. perc

Veselinovic szánja el magát lövésre 17 méterről, Sebők szögletre tolja a lapos, erős lövést.

6. perc

Egerszegi durva szabálytalansága sárga lapot ér.

11. perc

Tóth életerős, szélről leadott lövését bravúrral védi Sebők.

15. perc

Egy lecsorgó labdát Kink 19 méterről lő kapu fölé.

19. perc

Egy balról a kapu elé lőtt beadást Bebeto szorongatott helyzetben sarkaz kapura. A nem túl erős próbálkozást Dombó fogja.

22. perc

Vezet a Gyirmót. Jobb oldali szögletet követően Simonhoz fejelik vissza a labdát a védők, a gyirmóti játékos Antonovot játssza meg, aki középre lövi a labdát. Bebeto sarkazza tovább a játékszert az ötösről, a hosszún ketten is érkeznek, Bojovic gurít végül a hálóba. 0-1

32. perc

Vági lapos beadására vetődik rá Sebők.

40. perc

Tamás Krisztián balról adja középre a labdát, több ember előtt is elszáll a labda, a jobb oldalon érkező Achim Sebastian lövi végül nem sokkal kapu mellé.

43. perc

Jobb szélről kap teljesen tisztán labdát Boritól a 11-es pont közelében Antonov, de elkapkodja, és kapásból kapu fölé lő.

45+1. perc

Véget ér az első félidő, amelyet 1 perccel toldott meg Farkas játékvezető.

16:18

A félidő statisztikájából kiderül, hogy mindkét csapat négyszer próbálkozott lövéssel, ebből a hazaiak háromszor, a gyirmótiak egyszer el is találták a kaput. A szögletarány 3-1 a hazaiak javára (az egyetlen gyirmóti szögletből viszont gól született).

Túl sokszor nem kellett les miatt emelni a játékvezető-asszisztenseknek a zászlót: a kövesdiek kétszer, a gyirmótiak egyszer kaptak lesen labdát. A szabálytalanságok aránya 5-8.

46. perc

Elkezdődött a második félidő, nem cserélt egyik csapat sem.

47. perc

Bal oldali szöglet után Molnár pörgeti át a labdát a tizenhatoson kívülről a hosszú oldalra, Egerszegihez, aki centikkel lő a kapu mellé.

50. perc

Molnár 12 méterről ereszt meg egy lövést, Sebők fogja a labdát.

54. perc

Bebeto kellemetlenkedik, végül megússzák a védelmi megingást a hazaiak.

55. perc

Bojovic ütközte le Veselinovicot a tizenhatoson belül. Ha Farkas büntetőt fúj, egy szavunk se lehetett volna... Nem fújt.

56. perc

Kink és Strestik is lejön, Diallo és Bacelic-Grgic érkezik a pályára a hazaiaknál.

61. perc

A védők közül kilépő Simon Ádám remek passzt kap, továbbítja a labdát Tamás Krisztiánnak, aki Bebetóhoz centerez, a gyirmóti csatár azonban kapu fölé pörget.

63. perc

Egyenlít a Mezőkövesd. Molnár egy jobb oldalról érkező beadást fejel a hosszú kapufa mellett a hálóba. 1-1

64. perc

Cserél a Gyirmót is: Kolcák helyére Simon András érkezik.

66. perc

Bebeto kap sárgát.

67. perc

Simon András is kap egy sárgát reklamálásért.

69. perc

Bebeto helyére Novák Csanád jön a Gyirmót csapatába.

71. perc

Újabb hazai helyzet: Bacelic-Grgic lövése a kapu előtt álló védőről pattan ki.

73. perc

Sebők kétszer is bravúrral, akrobatikus mozdulattal védi Bacelic-Grgic próbálkozását, aztán Diallo félfordulatból az ötösről a kapu fölé bombáz.

78. perc

A harmadik gyirmóti csere: Csiki Norbert váltja Antonovot.

79. perc

Veselinovic közeli lövését tolta szögletre Sebők.

80. perc

Diallo - Sebőköt megelőzve - csúsztat egy szöglet után nem sokkal a hosszú kapufa mellé.

83. perc

A kapu elé ívelt hazai beadás után az ötösön ütközik Sebők és Diallo, mindkét játékost ápolni kell. A labdát egyébként Sebők remekül ütötte el a mezőkövesdi csatár elől, utána ütközött a két játékos.

85. perc

Molnár beadását Vági a földre fejelve próbálja meg Sebők fölött a kapuba juttatni, a gyirmóti kapus azonban résen van.

87. perc

Megint Veselinovic veszélyeztetett: 11 méterről lőtt kapu mellé védője szorításában.

89. perc

Újabb hazai helyzet, a földön fekve sikerül blokkolni Bacelic-Grgic lövését.

90+1. perc

Grundfociban van ilyesmi, mint ami a gyirmóti tizenhatoson belül zajlott: egy kupacon rengeteg ember, végül Diallo ollózással próbálkozik, de sután találja el a labdát.

90+3. perc

Csiki is megpróbálkozik egy ollózással, de ő sem találja el a kaput.

90+4. perc

Vége a mérkőzésnek.

A 30 pontos mezőkövesdiek az NB I sűrű középmezőnyébe tartoznak, annak is az első felébe, az 5. helyen állnak. A Gyirmótnak csak 15 pontot sikerült eddig gyűjteni, az utolsó helyen áll Urbányi István csapata.

- A képlet rendkívül egyszerű: győznünk kell Mezőkövesden - mondta a gyirmóti csapat vezetőedzője a mérkőzés előtt. - Persze ez nem lesz annyira egyszerű feladat. Érdekes játék a foci, hiszen ha valaki csak az eredményt nézi, akkor simán kikapott a Mezőkövesd a Vasastól, viszont aki megnézte a mérkőzést, láthatta, nem volt ekkora különbség a két csapat között. Jól ismerjük egymást a Mezőkövesddel - nemrég a kupában is játszottunk-, mindkét együttes tudja, mire számíthat a másiktól. Meg kell találnunk azokat a pluszdolgokat, amikkel a magunk javára fordíthatjuk a mérkőzést. Amikkel gólt, gólokat szerezhetünk, illetve hátul elkerülhetjük a hibákat - emelte ki Urbányi István.