2019. 03. 25. hétfő - Irén, Irisz 7°C | 13°C Még több cikk.

Nagy győzelmet aratott a fővárosban a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club

Az MKC szinte hazai pályán érezhette magát a Népfürdő utcai Elektromos Sportcsarnokban, ahová közel száz szurkoló kísérte el a csapatot.
MTK Budapest- Eu-Fire Mosonmagyaróvár 21-29 (10-15)
Női NB I, 17. forduló
Budapest, Elektromos csarnok, 300 néző
Jv.: B. Pech - Vágvölgyi

A komoly tét és a feszültség az első félidő minden mozzanatán látszott, ezt pedig az MKC dolgozta fel jobban.

Nem volt könnyű helyzetben a mosonmagyaróvári gárda, hiszen az első harminc percből, tizenkettőt emberhátrányban játszott. Ennek ellenére Bognár Róbert tanítványai végig vezettek az első félidőben, 30 perc után 15-10-re ment az MKC.

A fővárosiak a folytatásban mindent feltettek egy lapra, támadásban rendre a kapusukat is lehozták. Az MKC azonban állta a rohamokat és kimondottan kombinatív, látványos gólokkal tartotta a 3-4 gólos előnyét.

18-23-as óvári vezetést mutatott az eredményjelzője, amikor a mérkőzés már csak 10 perc volt hátra. A hajrát Bízik Réka és Simoná Szarková vezérletével remekül teljesítette a Mosonmagyaróvár, amely 29-21-re győzött a MTK otthonában, ezzel pedig szinte biztosan kiharcolta a bent maradást az első osztályban.

MTK: Győri - Slakta, KARNIK 8 (2), TÓTH E. 3, Dakos 2, Termány 4, Fekete B. 4. Csere: Lajtos (kapus), Nonn, Mihálffy, Stranigg, Erdélyi, Kovács G., Horváth N., Bánfai K., Zsiborás L. Vezetőedző: Vlagyimir Golovin

MKC: Herczeg L. - Kovacsicz 2, GYIMESI 1, TILINGER 4 (2), HORVÁTH B. 2, SZARKOVÁ 6, HAJTAI. Csere: Gubiková, Dányi (kapusok), KOPECZ 3, VUKCEVIC, BÍZIK R. 9 (1), Katona 2, Hudák, Bardi, Bízik B. Vezetőedző: Bognár Róbert

Hétméteres: 2/2, ill., 3/3
Kiállítás: 8 perc, ill., 18 perc

Vlagyimir Golovin az MTK vezetőedzője: "Sajnos sokkal jobban izgultunk ezen a mérkőzésen, mint kellett volna és így nagyon sok olyan hibát vétettünk, ami döntően befolyásolta a végeredményt. A mosonmagyaróvári csapat nagyon agresszíven kézilabdázott, sőt a játékuk többször súrolta a durvaság határát. Fontos két pontot vesztettünk, de megyünk tovább, hogy elérjük a célunkat."

Bognár Róbert az MKC vezetőedzője: "Szinte hiba nélkül kézilabdáztunk és ez ma nem csak a védekezésünkre, hanem a pontos és eredményes támadójátékunkra is igaz volt. Egy szintet ugrottunk ismét és mindezt egy nagyon masszív, jó játékerőt képviselő csapat otthonában tettük. Igaz ma a szurkolókat tekintve hazai pályán kézilabdáztunk és ezt nagyon köszönjük, mert rengeteget segített nekünk ezen a rangadón."

Rövidpályás gyorskorcsolya vb - Döntős a férfi váltó, Liu Shaolin negyedik, Jászapáti Petra búcsúzik a versenytől

Liu Shaolin Sándor kiugrott a második rajtnál, emiatt úgy lett negyedik, hogy a fináléban végül nem… Tovább olvasom