2019. 07. 20. szombat - Illés 18°C | 31°C Még több cikk.

Ez is a cserék meccse volt: Hollandia-Chile 2-0

A második félidőre lendültek bele a csapatok a Hollandia-Chile összecsapáson a B csoportban. A narancsmezesek nyertek, így száz százalékos mérleggel nyerték a kvartettet.
Hollandia-Chile 2-0 (0-0)

B csoport, 3. forduló, Sao Paulo, vezette: Bakary Gassama (gambiai).

Hollandia: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij, Blind, Kuyt (Kongolo, 89.) – N. de Jong, Wijnaldum, Sneijder (Fer, 75.) – Robben, Lens (Depay, 69.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Chile: Bravo – F. Silva (Valdivia, 70.), Medel, Jara – Isla, F. Gutiérrez (Beausejour, a szünetben), Aránguiz, M. Díaz, Mena – A. Sánchez, E. Vargas (Pinilla, 81.). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli.

4. Ausztrália 3 0 0 3 3-9 0

VÉGE! Hollandia a csoportelső, ráadásul 100 százalékos mérlehhel.

92. perc: ÚJABB HOLLAND GÓL! Robben zseniálisan megy el a szélen, a beadás is fantasztikus, Depaynak csak be kellett kotornia. 2-0.

85. perc: a csereként beszálló Pinilla esik el, tizenegyes lenne, de már korábban les volt, így elmarad a büntető.

Közben már 3-0 a spanyoloknak. Mata volt eredményes.

77. perc: VEZET HOLLANDIA! Éppen a csere, Fer volt eredményes. Nagyon közel kerültek ezzel a csoportelsőséghez. 1-0.

75. perc: Sneijder helyén Fer a pályán.

70. perc: Silva helyett Valdivia érkezik a chileiekhez.

Fernando Torres a 69. percben betalált, 2-0-ra vezet Spanyolország a másik meccsen Ausztrália ellen.

69. perc: a vb egyik felfedezettje, Depay jött be Lens helyre.

63. perc: Cillessen vetődik jól, épp eléggé zavarta meg Sánchezt.

A másik meccsen képrázatos gól született, Villa sarkazásból szerzett vezetést a spanyoloknak.

56. perc: Alexis Sánchez lő messziről, jócskán fölé megy.

53. perc: azért abban biztosak vagyunk, hogy ha ennek a meccsnek lenne tétje, igazi futballt is láthatnánk.

46. perc: nézzük a folytatást. Beausejour a pályán, Gutiérrez jött le.

Foci vb 2014: Hollandia - Chile

Félidő! Gólt még nem láthattuk, helyzetek azért a félidő vége felé akadtak. Sok tétje nincs a meccsnek, mert az még nem biztos, hogy Brazília megnyeri az A csoportot. Sőt, a 22 órától kezdődő mérkőzésükön Neymarék szinte eldönthetik, ki ellen akarnak majd játszani a legjobb 16 között.

45. perc: Gassama lefújja a játékrészt.

43. perc: Díaz beível, Gutiérrez csúsztat, nem sokkal megy mellé.

40. perc: erre megérte várni! Robben a vb eddigi legszebb szólóját mutatta be, ám a végén mellé lőtt. 2 méter hiányzott.

36. perc: De Vrij fejese megy fölé.

David Villa sarkazós góljával vezetnek a spanyolok Ausztrália ellen a 37. percben.

32. perc: Blind csúszik, Chile reklamál, nincs tizenegyes.
Daley Blind amúgy a korábbi 42-szeres holland válogatott Danny Blind fia, és 24 éves. Az apuka ott van a válogatott stábjában segédedzőként.

30. perc: fél óra telik el jelentősebb esemény nélkül. Mondjuk ettől még nem rossz a meccs, de azért helyzetre, gólokra szükség lenne.

26. perc: Sneijder szabadrúgása nagyon gyenge.

25. perc: megvan az első sárga: Silva lerántja Lenst, Gassama nem habozott.

23. perc: Robben lő egy szóló után, meg is van a lövőhelyzet, de belelép egy chilei láb.

19. perc: nagy helyzet még nem volt. A meccset amúgy a gambiai Bakary Gassama vezeti: valószínűleg pályafutása során ez a legrangosabb meccs, amin sípot fogott.

15. perc: a másik meccs, azaz az Ausztrália-Spanyolország is 0-0-ra áll, így jelenleg az ausztrálok a harmadikak. Nem mintha ez bármit számítana.

8. perc: aki itt nyer, csoportelső, döntetlennél Hollandia marad az élen. A kvartettet megnyerő együttes az A csoport másodikjával, a B másodikja pedig az A elsőjével találkozik majd.

5. perc: Vidal csak a kispadon Chilénél, kicsit sérült is, és egy sárgája is van. Így viszont biztosan pályára léphet a nyolcaddöntőben.

1. perc: elkezdték!

17.59: hamarosan kezdődik a meccs. Reméljük, ezúttal a szabályos, de nem megadott gólok elmaradnak. Több eddigi csere is ott van a kezdőkben.

17.47: köszöntünk mindenkit a képernyők előtt. Hamarosan kezdődik a csoportelsőségről döntő holland-chilei meccs. A két csapat formáját látva bármelyiket el tudjuk képzelni az elődöntőben is. Tartsanak velünk!

Korábban

Martins Indi nem játszik Chile ellen

Nem lép pályára Chile ellen Bruno Martins Indi, a brazíliai világbajnokságon szereplő holland labdarúgó-válogatott védője.
Louis van Gaal, a válogatott szövetségi kapitánya vasárnap erősítette meg, hogy az ausztrálok elleni összecsapáson agyrázkódást szenvedett Martins Indi játékát nem kockáztatja meg a hétfői találkozón, amely a B csoport első helyéről dönt.
A 22 éves védő mellett a tornán eddig három gólt szerző Robin van Persie is hiányozni fog a holland csapatból, a támadó két sárga lapja miatt kapott eltiltását tölti le a zárófordulóban.

Már a holland és a chilei csapat is biztosította helyét a legjobb 16 között a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon, a két válogatott összecsapásán mégis fontos lehet, hogy melyik szerzi meg a csoportelsőséget.

A találkozó győztese - döntetlen esetén pedig Hollandia - ugyanis vélhetően elkerüli a nyolcaddöntőben a házigazda brazil csapatot, ha utóbbi a papírformát érvényesítve megnyeri négyesét.

Éppen ezért az előzetes összeállítások alapján egyik szövetségi kapitány sem tartalékol majd, ugyanakkor Louis van Gaalnak, az Oranje szakvezetőjének kényszerből biztosan változtatnia kell, mivel a tornán eddig három gólt szerző Robin van Persie sárga lapjai miatt nem léphet pályára, az ausztrálok elleni összecsapáson agyrázkódást szenvedett Bruno Martins Indi bevetése pedig kockázatos lenne.

A csoport másik mérkőzésén a két búcsúzó, azaz a címvédő spanyol válogatott és az ausztrál csapat találkozik egymással.

Könnyen elképzelhető, hogy a spanyol nemzeti tizenegyben több, az aranygeneráció sikereiben kulcsfontosságú szerepet betöltő játékos utoljára lép pályára nagy tornán: Xavinak, Xabi Alonsónak, vagy éppen a spanyol gólrekorder David Villának várhatóan nem lesz már több lehetősége bizonyítani az ibériai alakulatban, amely a 2008-as Európa-bajnoki címe óta uralta a világ futballját.

Az biztos, hogy az ausztrálok kiesésük ellenére nehéz perceket okoznak majd a spanyoloknak, hiszen a hollandoktól elszenvedett 3-2-es vereség alkalmával is meglepték riválisukat.

"Azt gondolom, azzal a teljesítménnyel, amelyet nyújtottunk, kiérdemeltük a világ tiszteletét. Büszke vagyok a csapatra, amely az egyik legjobb, amelyben valaha is pályára léptem" - nyilatkozta a hollandok ellen a torna egyik legszebb gólját szerző Tim Cahill, aki eltiltás miatt nem lehet ott társaival a spanyolok elleni mérkőzésen.

Győzelemmel búcsúzott a címvédő

Az első két mérkőzését elveszítő, ezzel gyorsan búcsúzó címvédő spanyol válogatott utolsó, hétfői… Tovább olvasom