2019. 05. 25. szombat - Orbán Még több cikk.

Sportlövészet - Győri érmek a fővárosból

A múlt hét végén a fővárosi Nemzeti Lőtéren rendezték a sportlövők országos futócéllövő-bajnokságát. A versenyen több győri érem is született.
A győriek közül a legjobb eredményt Sike József „produkálta", a Győri LK rutinos sportolója 40 vegyes lövéses számban a szintén győri Boros Lászlót megelőzve országos bajnok lett. Ugyanebben a kategóriában a Kisalföldi LK versenyzője, Zsebedits Nándor negyedik lett, Spárnicz Ádám pedig a nyolcadik helyen végzett.
Bár Sike a 30+30-as számban magabiztosan nyerte a kvalifikációt, vagyis az alapversenyt, a döntőben a szentendrei Tasi Tamás diadalmaskodott, így Sikének meg kellett elégednie az ezüstéremmel. Mögötte, Boros László lett a harmadik, Zsebedits Nándor pedig a negyedik.
Zsebedits Nándor (balra) és Boros László is jól szerepelt.
A budapesti ob volt a futócéllövők harmadik válogatóversenye az idei eszéki Európa-bajnokság előtt, s bár hivatalos kerethirdetés még nem történt, mivel a győriek jól szerepeltek a korábbi Kisalföld-kupán és a Plzenben rendezett viadalon is, várhatóan Sike József és Boros László is tagja lesz a kontinenstornán szereplő magyar futócéllövő-válogatottnak.

A fővárosi ob-ra visszatérve, a nemzeti (amatőr) bajnokság 30 lassú számában Zsebedits Nándor (Kisalföldi LK) lett az országos bajnok, Spárnicz Ádám az 5., Szabó Attila a 17. helyen végzett, a győri csapat pedig bronzérmes lett.