2019. 06. 18. kedd - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

NB II foci - Gólokban gazdag ünnep Gyirmóton

A Sopron Soroksáron, a Gyirmót haza pályán kapott ki a bajnokság utolsó fordulójában.

Gyirmót-Siófok 3-4 (3-2)

11. p:   Bori beadása után Simon András 4 méterről helyezett a kapuba. 1–0.
13. p: Lázár kezére pattant a labda, a játékvezető büntetőt ítélt és kiállította a győriek védőjét. Nagy J. jobbal a jobb felső sarokba lőtte a büntetőt. 1–1.
29. p: A lendületből érkező Murka 8 m-ről ballal kapásból a bal alsó sarokba lőtt. 1–2.
32. p: Simon András lövése után a kipattanó labdát Paku 12 m-ről jobbal laposan a kapu közepébe lőtte. 2–2.
36. p: Kiss M. szabadrúgása után a labda  érintés nélkül hullott a kapu bal oldalába. 3–2.
85. p: Nagy J. jobb oldali keresztlabdája után a bal oldalon érkező Paudits látványos mozdulattal, fél fordulattal, 12 m-ről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 3–3.
90. p:  Elek jobb oldali beadását követően a középen érkező Paudits 4 m-ről estében a kapu jobb oldalába lőtt. 3–4.

A két csapat látványos, nyílt sisakos, gólgazdag félidőt produkálva igazán kitett magáért. A szünet után váratlanul alábbhagyott az iram, ám az utolsó percekben érvényesítette emberelőnyét a vendég-
együttes.

Fotó: Mészáros Mátyás

A lefújást követő pillanatokban Csányi Sándor, az MLSZ elnöke és dr. Utassy László, a Merkantil Bank elnök-vezérigazgatója adta át a bajnoknak járó serleget, valamint az érmeket. A zárópillanatokban aranyszínű konfettieső árasztotta el a vezetőket és a csapatot.

Jók: Kiss M., Horváth A., Vass P., Paku, Simon András, ill. Nagy J., Gál M. Futó, Murka, Paudits.

Bene Ferenc: – Ahogy az egész szezonban, most is emberfeletti energiákat mozgósítottak a játékosaink. Nyolcvan perc emberhátrányban – ma ez ennyire volt elég.

Goran Kopunovic: – Büszke vagyok a csapatra, megérdemeltük a három pontot. Okosan, taktikusan, nagy fegyelemmel játszottak a futballistáink. Rúgtunk négy gólt a bajnok otthonában és ezzel bizonyítottuk, hogy  mindig nyerni szeretnénk.
Lapincs Attila

Soroksár-SVSE 2-1 (0-1)

24. p:  Baracskai szabadrúgását középen Deme megcsúsztatta, a labda pedig a jobb sarokban kötött ki. 0–1.
78. p: Fülöp jobb oldali beadását a hosszú saroknál Koós Gábor fejelte a bal sarokba, 1–1.
92. p: Gohér bal oldali szöglete után Pál András fejelt a bal sarokba. 2–1.

Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben a Sopron eldönthette volna a mérkőzést.

Supka Attila: – Hetven percig jól futballoztunk, de ismét elkövettünk két óriási hibát, amelyeket gólokkal büntetett a Soroksár. Át kell alakítanunk a keretet, ha meg akarunk felelni az elvárásoknak.

Mezőkövesd–Dunaújváros 4–0 (3–0)
Szeged–Csákvár 6–0 (2–0)
Kisvárda–Szolnoki MÁV FC 2–1 (1–0)
Szigetszentmiklós–Balmazújváros 0–3 (0–2)
ZTE FC–Ajka 5–0 (1–0)
Budaörs–Vác 3–0 (2–0)