2019. 04. 26. péntek - Ervin Még több cikk.

NB II foci - Erősen vitatható tizenegyessel szenvedett vereséget az ETO a 95. percben

A hosszabbítás letelte után, erősen kérdőjeles 11-essel győzött az otthon játszó Zalaegerszeg az ETO ellen.
ZTE–WKW-ETO FC Győr 3–2 (1–1) Folytatás az 51. perctől
Zalaegerszeg, 670 néző. V.: Pillók.

ZTE: Zöldesi – Bolla, Lesjak, Devecseri, Bedi – Grumics, Kocsis – Babati (Gajdos, 88.), Kiss M., Barczi – Bobál G. Vezetőedző: Dobos Barnabás.

ETO: Horváth T. – Kovács K., Tar, Vadász, Völgyi – Bagi, Vaskeba – Szimcsó, Tajthy, Andrics – Lovrencsics B. Vezetőedző: Király József.

Gsz.: Bobál G. (27., 94., 11-esből), Barczi (62.), ill. Vukaszovics (31.), Lovrencsics B. (66.).

62. perc: A középen érkező Barczi 12 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.
66. perc: Tajthy ugratta ki középen Lovrencsics B.-t, a csatár elvitte a labdát a bizonytalan kapus mellett, majd jobbal a léc alá lőtt. 2–2.
94. perc: Grumics adott középre balról, Völgyi a játékvezető szerint fellökte a 16-oson belül érkező Bobál G.-t. A 11-est a sértett végezte el és élesen a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 3–2.

Olyan esetre, mint szerda este Zalaegerszegen, még biztos nem volt példa a magyar labdarúgásban. A ZTE–ETO mérkőzés ugyanis győri bedobással folytatódott, hiszen a szabályok értelmében mindent ott kellett folytatni, ahol vasárnap az 51. percben abbamaradt.

Az ETO-ban a szerdára beteget jelentő Vukaszovics helyére Vadász került, míg Petró helyett Tajthy kezdett.
A látottak alapján elmondható, hogy az ETO jobban és veszélyesebben futballozott a – hosszabbítással együtt – több mint negyven percben, s ha a helyzeteit belövi, akkor gólokkal nyerte volna a „történelmi" összecsapást. A futball, vagyis inkább a játékvezető, azonban büntetett: a hosszabbítás utolsó percében egy több mint véleményes 11-est ítélt a hazaiak javára, így aztán győri szempontból odalett a pontszerzés is.

Dobos Barna: – A legfontosabb a győzelem volt. A végén mi voltunk a koncentráltabbak és ez hozta meg a sikert.

Király József: – Ez speciális meccs volt. Úgy jöttünk ide, hogy rámegyünk a ZTE-re. Sajnálom a játékosaimat, hiszen sok helyzetünk volt, de ezekből csak egy gólt lőttünk, az egerszegiek pedig eggyel többet.

A ZTE győzelmével a tabella második helyén áll, míg az ETO október 21-e óta sorozatban ötödször kapott ki idegenben.

Szerda, 18.17 - Ez jogtalan 11-es volt

LABDARÚGÓ NB II, 22. FORDULÓ
ZTE FC–ETO GYŐR 3–2 (1–1) – az 51. perctől folytatva

G: Bobál G. (27., 95. – a másodikat 11-esből), Grumics (62.), ill. Vukaszovics (31.), Lovrencsics B. (66.)

A játékvezető Völgyi megmozdulását látta szabálytalannak a 16-oson belül a 94. percben. A televízióban látott ismétlés szerint a győri zöld-fehér játékos nem bántotta a hazaiak labdarúgóját. Ajándékba kapták a harmadik gólt a zalaiak.

A Merkantil Bank NB II-ben a pálya alkalmatlansága miatt vasárnap az 51. percben 1-1-es állásnál félbeszakadt a ZTE-ETO FC Győr mérkőzés.

Az MLSZ Versenybizottsága hétfői ülésén úgy döntött, hogy a meccsből hátralévő 39 percet szerdán 17.30 órai kezdettel játsszák le. A mérkőzés folytatására nem kell belépőt váltani a stadionba.

A bajnoki táblázatot 22 forduló után a Gyirmót FC Győr vezeti 46 ponttal, a Kaposvárnak 44, a ZTE-nek jelenleg 41 pontja van. Az ETO 27 ponttal a 11. helyen áll, sikere esetén egy helyet javíthat.