2018. 12. 11. kedd - Árpád 1°C | 5°C Még több cikk.

Megyei foci - 12 gólt kapott a Fertőszentmiklós, négyet rúgott a Kapuvár + eredmények, fotók, nyilatkozatok

13 gólig jutott a Dunaszentpál a Rábaszentmihály ellen. A Bakonyszentkirály 16-ot rúgott.

Pannonhalma, 100 néző. V.: Szikra.

Pannonhalma: Baki – Forika, Imre, Molnár B. (Hartl), Csollány (Bíró), Csányi, Pintér (Molnár G.), Németh L., Gombolai, Erdélyi, Sándor. Edző: Karácsony Tamás.

Kapuvár: Vass – Horváth P., Bognár L., Böcskör Gy. (Kecskés), Debreczeni, Kerékgyártó (Kecskeméti), Győrvári, Simon (Árki), Gál, Tar, Horváth K. Edző: Balogh Zoltán.

Gsz.: Németh L., ill. Tar (2), Győrvári, Horváth K.
Az első tíz perc puhatolózó mezőnyjátéka után Győrvári Sz. lövését bravúrral védte Baki. 17. p: Pintér szabadrúgása centikkel a kapu fölé vágódott. 34. p: Debreceni megpattanó lövése alig kerülte el a hazai kaput. 35. p: Egy kapuvári védelmi hibát kihasználva Gombolai lépett ki, de nagy helyzetben mellélőtt. 36. p: Győrvári 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1. 45. p: Horváth 18 méteres lövését tolta kapufára nagy bravúrral Baki. 49. p: Simon kapott sárga lapot egy csúnya utánrúgásért, a szabadrúgást Forika ívelte a kapu elé, Németh L. a léc alá csúsztatta. 1–1. 52. p: Imre B. oldalról kevéssel lőtt fölé. 56. p: Szöglet után Tar közelről lőtt a hálóba. 1–2. 75. p: Pannonhalmi bedobás után eladott labdából Horváth K. lőtt a kapuba. 1–3. 79. p: Tar tíz méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1–4.
A sok sebből vérző hazai csapat 75 percig méltó ellenfele volt a jó erőkből álló kapuvári együttesnek, amely szinte az összes lehetőségét gólra váltotta. A vendégcsapat győzelme megérdemelt.
Jók: Németh L., ill. Tar, Győrvári, Horváth K.

Pék László: – Amíg az erőnk tartott...

Balogh Zoltán: – Megérdemelt győzelmet arattunk a lelkesen játszó hazai csapat ellen.

SC Sopron–Bácsa 6–3 (2–1)
Sopron, 350 néző. V.: Herm L.

Sopron: Tóth O. – Kádár, Kelemen, Tóth A., Gáncs, Holzmann P., Gere (Varga G.), Tóth P., Honyák (Keszeg), Galambos, Kocsis Á. (Kovács A.). Edző: Ágoston Zsolt.

Bácsa: Ács – Kulcsár (Mendel), Kiss B., Posta, Bögöly (Simigla), Sipos, Szabó K., Kurucz, Kalmár, Gajdos, Veller (Tóth N.). Edző: Korsós György.

Gsz.: Galambos (2), Honyák (2), Kocsis Á. (2), ill. Gajdos, Kalmár, Kiss B.
A megyei első osztály színvonalát meghaladó, gólgazdag mérkőzést és kitűnő játékvezetést láthattak a szurkolók. A hazaiak magabiztos játékkal győzték le a jó erőkből álló vendégcsapatot.
Jók: Tóth O., Kelemen, Honyák, Galambos, Kocsis Á., ill. Ács, Gajdos, Kalmár.

Ágoston Zsolt: – Öt-egyes vezetésünknél mi befejeztük a mérkőzést. A jó erőkből álló Bácsa vérszemet kapott, ezért a mérkőzés vége nehézre sikerült.

Korsós György: – Produkciónk a „nem merem" és a „nem akarom" közös szülöttje volt. Gratulálok a hazai csapatnak.

SFAC 1900–Lébény 0–3 (0–0)
Sopron, Anger-réti pálya, 100 néző. V.: Csirke R.

SFAC: Guttyán – Kiss A., Farkas D., Benczur, Horváth T., Saif, Fenyvesi Á. (Kocsis V.), Németh L., Fenyvesi M., Ebubechukwu (Busa), Szilágyi Á. (Szabó K.). Edző: Kocsis Tamás.

Lébény: Molnár M. – Oláh, Széles, Élő, Károlyi, Domoszlai, Szalka (Takács B.), Csepi (Varga R.), Tóbiás, Horváth M. (Hegedüs), Skoda. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Skoda (2), Tóbiás.
Az erős szél a támadásba lendült vendégcsapatot zavarta inkább, gyakran megtréfálta a támadásvezetést, illetve a beadásoknál jelentett gondot. Az első félidő gól nélküli állása után a fordulást követően már jobban alkalmazkodott ehhez a körülményhez a lébényi csapat és a 70. és 90. perc között eldöntötte a mérkőzést. A SFAC kezdő támadásépítésben is előrelépett, de egyelőre még nem sok veszélyt jelentettek a kapura.
Jók: Németh L., Kiss A., Farkas D., ill. Skoda, Domoszlai, Széles.

Kocsis Tamás: – Végre már csapatjátékot is produkáltunk.

Tiba Zoltán: – Nehéz mérkőzés volt, de a végén sikerült a fölényünket gólokra váltani.

Fertőszentmiklós–Győrszentiván 0–12 (0–1)
Fertőszentmiklós, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Fertőszentmiklós: Bábel – Kovács B., Cserge, Keresztes, Csonka Sz., Magda, Iliszi, Takács N., Dukai, Kovács B., Horváth R. Edző: Péter Dániel.

Győrszentiván: Szabó K. – Litresits, Bieder A., Stefanits, Szalai Sz., Halász, Vadász (Barta), Szabó P., Tóth P., Lenhardt (Takács P.), Bieder T. Edző: Zsédely Attila.

Gsz.: Bieder T. (4), Tóth P. (4), Takács P. (2), Szalai Sz. (2).
Szorosabb első félidő után a vendégek a második félidő elején hamar eldöntötték a találkozót.
Jók: Bábel, Cserge, ill. Bieder T., Tóth P., Takács P., Szalai R.

Zsédely Attila: – Egy fokkal jobb meccs volt, mint a tegnapi Szeged–Fradi.

Gyirmót FC Győr II–Gönyű SE 2–0 (1–0)
Gyirmót, V.: Horváth M.

Gyirmót II: Pálfi – Horváth R. (Tóth E.), Orbán, Horváth Cs., Szegi, Kovács Á., Csongrádi (Szabó), Németh G., Szalánszki, Horváth D. (Gelencsér), Éri. Edző: Tóth Norbert.

Gönyű: Tóth M. – Nagy M., Kovács M., Farkas, Sovány (Tóth R., 49.), Végh, Póczik, Böcz, Kiss (Takács, 73.), Püspök, Sárközi (Tarcsa, 76.). Edző: Horváth Péter.

Gsz.: Orbán I., Szalánszki. Kiállítva: Szalánszki (86.).
A Gyirmót irányította a mérkőzést, közben a keresztléc kétszer is kisegítette Tóth kapust, de Orbán szép lövése talált utat a kapuba a 10. percben. A Gönyű kontrákkal próbálkozott. A második félidőben Tóth bravúrja után Szalánszki lőtte be a mérkőzés második gólját az 57. percben. A Gyirmót megérdemelten győzött a szervezetten futballozó Gönyű ellen.

Tóth Norbert: – Helyzeteink alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

Horváth Péter: – Függetlenül az eredménytől, mindig örömmel jövök Gyirmótra. Kiváló játékvezetés mellett 1–1-nek kellett volna jönnie, helyette 2–0-ás hátrányba kerültünk, de elmarasztalni nem tudom a csapatomat, mert nagyszerűen játszottak.