2018. 12. 10. hétfő - Judit 3°C | 7°C Még több cikk.

Egervári csalódott, Détári elégedett az egy ponttal

Már a megyei rangadó első félidejében kialakult a végeredmény. A soproni csapat szerezte meg a vezetést és a gól után is veszélyesebben játszottak a vendégek. Az ETO szinte a „semmiből” egyenlített egy szerencsés találattal.
A második 45 percben az volt a legizgalmasabb jelenet, amikor a zöld-fehérek kapusa, Szasa Sztevanovic Stark Péter ápolása közben maga vezette le a pályáról – a szurkolók nagy derültségére – a sérülteket szállító kisautót. A folytatásban kevés említésre méltó esemény történt.
Sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született.

90 perc krónikája

8. p: Urban szerzett labdát a középpályán, az ETO legújabb szerzeménye Bajzáthoz passzolt, aki a bal oldalon Józsit indította. A középpályás 14 méterről lőtt, a labda alig kerülte el a bal alsó sarkot.
9. p: A középen bizonytalankodó Supic mellett Hullám szerzett labdát, majd egy cselt követően 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0–1.
20. p: Józsi parádés passzal indította Bajzátot, ám a győri csatár nem tudta átpörgetni a labdát a kifutó Varga Z. felett.
22. p: Tchana egy pattanás után 16 méterről bal lábbal lőtt, a labda azonban nem sokkal ugyan, de a bal alsó sarok mellé szállt.
29. p: Varga R. bal oldali beadása után a menteni igyekvő Fehér Z. közelről a saját kapujába lőtte a labdát. Öngól. 1–1.
42. p: Józsi szabadrúgása után Stark fejelt 6 méterről, ám a labda a kapu fölé szállt.
70. p: Böőr és Brnovic látványos összjátékát követően Bajzát 8 méterről a bal kapufa mellé lőtt.
81. p: Freud szabadrúgása után Fehér Z. fejelt 6 méterről, ám a labda a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

Böőr Zoltán, aki sérüléséből felépülve először lépett pályára:
– Csalódott vagyok az eredmény miatt, hazai pályán ugyanis illett volna nyernünk. A döntetlen reális, nem érdemeltünk győzelmet. A nyíregyházi vereséget leszámítva jó passzban volt a csapat, ezért is sajnálom, hogy nem sikerült megszereznünk a három pontot. Pozitívum viszont, hogy nem kellett műteni a lábamat és visszatérhettem a pályára. A válogatott mérkőzés miatt most szünet lesz a bajnokságban, amely egyébként jókor jön nekem, hiszen erőnlétileg utolérhetem magam. Sokat kell még dolgoznom, többet várok magamtól a következő találkozókon.

Nikolov Balázs átlag feletti teljesítményt nyújtott az ETO-ban, rengeteget futott a jobb oldalon: – A nyíregyházi vereség után úgy készültünk, hogy a Sopron ellen csak a három pont megszerzése az elfogadható. Bosszant, hogy ez nem sikerült. Az egész csapat támadójátéka nem volt elég hatékony, hiányzott egy kis plusz a gólhoz. Jókor jön  a szünet, igyekszünk ezen javítani, hiszen nehéz mérkőzések előtt állunk.

Hullám Attila, aki az első gólját szerezte soproni színekben: – Bár a Győr lépett fel támadólag, a gólunk után több lehetőségünk is adódott arra, hogy növeljük az előnyünket. Az egyenlítő gólig kifejezetten jól és szépen futballoztunk, aztán a balszerencsés találat megfogott bennünket. A második félidőben inkább küzdelem volt, kevesebb helyzettel, de főleg az első félidei játékunk alapján ez egy nyerhető meccs volt.

Sifter Tamás, a soproni csapat kapitánya és egyik legjobbja volt:
– Fontos pontot szereztünk ugyan idegenben a megyei rangadón, mégis hiányérzetem van. Úgy gondolom, vezetésünk után újabb gólokat szerezhettünk volna, megvoltak erre a lehetőségeink, s az egyenlítő gólig akár három-nullára is vezethettünk volna. Sajnos elöl nem voltunk elég bátrak, határozottak. Persze ne legyünk telhetetlenek, a REAC ellen nekünk volt szerencsénk, most nem. Négy mérkőzés óta veretlenek vagyunk, kezd összeállni a csapat.

Egervári Sándor: – Gyorsan kaptuk a gólt és ez alapvetően megváltoztatta az első félidőre tervezett játékunkat. A második játékrészben nem tudtuk érvényre juttatni mezőnyfölényünket, elsősorban a rossz passzok miatt. A jól szervezett ellenféllel szemben kevés lehetőségünk volt, de így is kellett volna gólt lőnünk. Csalódottak vagyunk a végeredmény miatt. A csapatban bemutatkozó Rudolf Urban nem játszott rosszul, fizikai állapota miatt cseréltem le.

Détári Lajos: – Mindkét csapat nyíltan játszott, felvállalva a támadójátékot. Jól kezdtük az első félidőt. Az öngólról annyit, hogy az benne van a játékban. Sajnos a szünetben kényszerű okból kellett kettőt is cserélnem. Úgy érzem, hogy jó mérkőzést játszottunk, a végeredmény a valós képet mutatja, elégedettek lehetünk. A csapat kezd összeérni, a fiatal játékosok egyre jobb teljesítményt nyújtanak. Mertünk játszani és ez a legfontosabb.