2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010: Görögország-Argentína 0-2 - Messiék következő ellenfele Mexikó

Az isteni Diego fiai ezen a meccsen visszafogottan játszottak, de Argentína így is simán verte a focit gyilkoló görögöket.

92. perc  - Véget vetett a bíró a görög szenvedéseknek. 2-0-val Argentína besöpörte a három pontot, s biztosan lett csoportelső.

A gauchók a legjobb 16 között Mexikóval találkoznak. Dél-Korea és Nigéria 2-2-es döntetlent játszott a B-csoport másik záró mérkőzésén. Afrika megint sír, Ázsia megint örül. Dél-Korea a 16 között Uruguayjal meccsel a negyeddöntőért.

89. perc - Palermo megszerezte belsővel a második argentin gólt. Messi lövését még hárította a görög kapus, de Palermo ellen már nem volt ellenszer.

88. perc - Verón trükközött sarokkal, ez is élményszámba ment.

87. perc - Messit elátkozták: hiába hámozta át magát több görög védőn a kis argentin, csodás lövése a kapufán csattant.

Messi a vb-n is zseniális, de gólt egyelőre nem sikerült szereznie. Kép: MTI.

85. perc - Argentin tűzijáték a görög kapu előtt, de nincs 2. gól.

83. perc - Maradona labdához ért: minden idők egyik legnagyobbja finoman pöckölte Verónhoz a kipattanó lasztit. Élmény volt nézni.

Toula: Az ilyen csúnya gól és szabálytalanság ellen nem használ a Vindex?

Goycochea: Attól félek nem.

77. perc - Demichelis megszerezte a vezetést Argentínának. A gólt biztosan vitatni fogják a görögök; Demichelis ugyanis lövése előtt lerántotta az egyik védőt. Legalábbis a tévéből nagyon így tűnt.

Fotó: MTI.
Fotó: MTI.

75. perc - Bolatti sárgát kap egy taktikai szabálytalanságért. Jogos.

69. perc - Az argentin szögletből született meg az eddig legveszélyesebb helyzet: Bolatti elé pattant a labda, aki Corvaszt telibe találta. Nigéria tizenegyesből egyenlített Dél-Korea ellen. 2-2.

68. perc - Messi szabadból 40 méterről tűzte rá, Corvasz kapus szögletre tolta.

63. perc - Messi fejpárbajban nem bírt a 20 centivel magasabb görög védőkkel a 16-oson belül.

Fotó: MTI.
Fotó: MTI.

57. perc - Clemente Rodríguez megunta a semmitmondó játékot, s 20 méterről tüzelt a görög kapura. Mellé ment, de ebben a támadásban legalább volt élet.

55. perc - Messit saját csapattársa állította meg a görög tizenhatosnál: Maxi Rodríguezzel ütközött az argentin vezér.

51. perc - Hiányzik a tűz az argentinok játékából: nagyon úgy tűnik, hogy Maradonának nem sikerült feltüzelnie csapatát erre meccsre. Mi történhetett: elfogytak a csajok, no meg a fű?

Toula: Nekem nem szimpatikus ez a karót nyelt német, a Rehhagel.

Goycochea: Nekem sem jönnek be a karót nyelt németek. Főleg azért, mert kikaptunk tőlük a '90-es döntőben.

48. perc - Szamarasz célozta meg az argentin kaput, kicsivel mellé ment. Dél-Korea közben megszerezte a vezetést Nigéria ellen. 2-1.

46. perc - Elkezdődött a második félidő.

45. perc - Messi-varázslatok egymásután: előbb csodás cselt, majd egy remek emelést mutatott be a zseniális argentin. Szünet. Dél-Korea Nigéria ellen kiegyenlített: 1-1.

43. perc - Görög szabadrúgás után kellett öklöznie Romerónak.

41. perc - Az utóbbi percekben szabálytalanság követ szabálytalanságot: alig van játékban a labda.

Verón bűvöli a labdát Zeusz fia ellen.
Verón bűvöli a labdát Zeusz fia ellen. Kép: MTI.

38. perc - Megint Szamarasz maradt le egy labdáról: ha gyorsabb lenne a csatár, már lehet, hogy a görögök vezetnének.

Toula: Ez a lövés biztos fájt Morasznak. Remélem, van Vindexe, apám szerint az mindenre jó.

Goycochea: Az lehet, hogy a bőrpírt gyógyítja, de Messi ellen kevés lesz.

Öröm ennek az argentin csapatnak szurkolni. Fotó: MTI.

31. perc - Agüero majdnem kihasználta az egyik görög védő bakiját, de Morasz önfeláldozóan beleszállt a labdába. Közben Nigéria vezet 1-0-ra Dél-Korea ellen.

29. perc - Karagunisz labdájának szeme volt, de Szamarasz kicsit elkésett. Ha gyorsabb, gólhelyzetbe került volna.

25. perc - Ritka pillanat: Messit szabályosan sikerül szerelni.

20. perc - Verón is megkínálta egy bombával a görög kapust: egyre erősebb az argentin nyomás. Maradona örömében már most tapsikol.

19. perc - Agüero tört a görög kapu felé "messisen", de a lövést hárítani tudta Corvasz.

16. perc - Szamarasz és Demichelis ismét találkozott: mindketten a földön maradtak, de azért valószínűleg túlélik az ütközést.

14. perc - Az első szöglet Görögországé, de semmire sem mentek vele.

13. perc - Remek görög kontra: Szamarasz kapott szenzációs passzot, de Demichelis megállította a hellén csatárt.

11. perc - Maxi Rodríguez szabadrúgása veszélytelennek bizonyult.

9. perc - Messi először indult meg a görög kapu felé, de az utolsó pillanatban szerelni tudták.

5. perc - A gauchók mezőnyfölényben, de egyelőre keresik a rést a görög védelmen.

1. perc - Útjára indult a labda.

A görögök kezdik a meccset, az argentinok kék mezben játszanak.

Hamarosan kezdődik a meccs, már szólnak a himnuszok. Szakkommentátoraink egy argentin kapuslegenda, a tizenegyesölő Sergio Javier Goycochea, s a Bazi nagy görög lagzi menyecskéje, Toula lesznek.

VB 2010, DÉL-AFRIKA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Polokwane, Peter Mokaba Stadion, 20:30 (Tv: m1) V: Irmatov (üzbég)

KEZDŐCSAPATOK

Görögörszág: Corvasz – Vintra, Morasz, Kirjakosz, Papadopulosz, Toroszidisz – Ciolisz, Papasztathopulosz, Karagunisz, Kacuranisz – Szamarasz
Argentína: Romero – Otamendi, Burdisso, Demichelis, C. Rodríguez  – Maxi Rodríguez, Verón, Bolatti – Messi, D. Milito, Agüero

A Diego Maradona vezette együttes eddig kiválóan futballozott a tornán, öt gólt szerzett, erre csak ősi riválisa, Brazília volt képes az első két meccsén.

A szakvezető ígérete szerint kedden sem fogja majd vissza magát a gárdája, amelyben vélhetően ismét helyet kap a kisebb sérüléséből felépült Juan Sebastian Verón, míg csatárposzton ezúttal a dél-koreaiak ellen mesterhármast szerző Higuaín helyett az Internazionaléval Bajnokok Ligája-győztes Diego Milito juthat szóhoz.

A védelemben is változtatni fog Maradona, bár ott inkább kényszerűségből, ugyanis Jonas Gutierrez eltiltott. Másik védőjét, Gabriel Heinzét pedig vélhetően sárga lapja miatt pihenteti, nehogy egy újabb figyelmeztetés révén ki kelljen hagynia a nyolcaddöntőt, s ugyanilyen okból kifolyólag a középpályás Javier Mascherano sem valószínű, hogy pályára lép.

"Egészen különleges képességű csapat" - így jellemezte aktuális riválisát Otto Rehhagel, a görögök szakvezetője, aki szerint sikerük olyan meglepetés lenne, mint a 2004-es Eb-diadaluk volt.

A két gárda eddig egyszer, az 1994-es vb-n találkozott, akkor 4-0-ra nyertek az argentinok, s a találkozó arról is emlékezetes, hogy akkor volt utoljára eredményes a nemzeti együttesben Maradona, az argentinok mostani szövetségi kapitánya.

Argentína csak abban az extrém esetben eshet ki, ha legalább három góllal kikap a görögöktől, továbbá a dél-koreaiak szintén ilyen különbséggel legyőzik a jelenleg nullapontos Nigériát.

Ugyanakkor az afrikai gárda is reménykedhet még: nyolcaddöntős szerepléséhez saját sikere mellett az kell, hogy Argentína legyőzze Görögországot, azaz a helyzete egyáltalán nem kilátástalan. Éppen ezért öldöklő küzdelem várható a csoport másik találkozóján is.

Mexikó-Uruguay 0-1 és Franciaország-Dél-Afrika 1-2

Az A csoportból Uruguay csoportelsőként, Mexikó a második helyen jutott tovább. Dél-Afrika kiesett… Tovább olvasom