2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010-online: Szlovénia-Anglia 0-1

Anglia remek meccsen legyőzte Szlovéniát, így csoport másodikként jutott tovább. A másik meccsen az amerikaiak nyertek, így Szlovénia kiesett. Az Egyesült Államok és Anglia került a 16 közé.

SZLOVÉNIA–ANGLIA 0-1 (0-1)
Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay
V: Stark (német)

Szlovénia: S. Handanovic – Brecko, Cesar, Suler, Jokic – Birsa, Koren, Radosavljevic, Kirm (Matavz 79.p.) – Novakovic, Ljubijankic (Dedic 62.p.)

Anglia: James – G. Johnson, Upson, Terry, A. Cole – Milner, Barry, Lampard, Gerrard – Defoe (Heskey 85.p.), Rooney (J. Cole 72.p.)

Gólszerző: Defoe (23.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A szlovén játékosok összetörten állnak a pályán. Továbbjutásra álltak, de az amerikaiak a 91. percben szerzett góllal legyőzték Algériát, így Szlovénia kiesett. Anglia, és az USA a továbbjutó.

87. perc: Joe Cole a bal oldalon futja le a védőjét, és éles szögből, 15 méterről mellé lő.

85. perc: Újabb angol csere. Defoe helyére Heskey jön.

79. perc: Cserél Szlovénia. Kirm le, Matavz be.

Dzsesszika: Joe Cole! Yuppii! Megint egy nőcsábász szépfiú. Bár ebben a csapatban a szépség nem feltétel. Itt még Rooneynak, és Crouchnak is gyönyörű nője van.

72. perc: Capello cserél. Rooney jön le, és Joe Cole áll be.

65. perc: Birsa lőtte el Upson lábai között a labdát, de Jamesnek ezúttal sem okozott gondot.

62. perc: Ljubijankicot Dedic váltja.

Defoe gólja.

58. perc: Rooney találta egyszer csak egyedül magát a szlovén tizenhatoson belül, de így is csak a jobb kapufát találta el, persze ehhez az is kellett, hogy Handanovic ebbe is bele tudjon kapni.

57.perc: erry érkezett a hosszún egy jobb oldali szögletre, jól meg is fejelte, de Handanovic odaért.

53. perc: Rooney és Gerrad kényszerítőzött a szlovén tizenhatos bal oldalánál, majd előbbi lőtt volna, de blokkolták.

Dzsoki: Most kivételesen szimpatikusak az angol drukkerek. Kukába dobták a vuvuzelát és inkább énekelnek. Yeaaah! God sava the Queen!

52. perc: Birsa jobb oldali szabadrúgását fogta James.

50. perc: Defoe talál a hálóba, de a bíró les miatt nem adja meg a találatot.

46. perc: A félidő első ziccere az angoloké. Egy középre kiöklözött labdát visszapasszolnak a kapu előtt ácsorgó Defoe elé, aki át akarta emelni a kifutó kapust, de célt tévsztett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Futómennyiség (m): 53 127, ill. 54 014.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Birsa az angol térfél közepéről végezhetett el szabadrúgást, de nem tudta meglepni Jamest.

40. perc: Jokic szabálytalankodott Johnsonnal szemben sárgát érően.

39. perc: Suler fejelte majdnem röviden haza, Defoe csapott volna le a labdára, de végül Handanovic hamarabb odaért.

36. perc: Milner megint nagyszerűen tekert be, a szlovén védő pedig mellel mentett Rooney elől.

Dzsesszika: Miért veszekiszik a bíró ezzel a cuki Terryvel. Óóó, talán az ő barátnőjét is ágyba vitte?

30. perc: Másodperceken belülkétszer is betalálhatott volna Anglia: először Defoe bombáját fogta ki Handanovic, majd Rooney a védők szorításából kijátszotta a labdát Gerrardnak, aki a bal alsót célozta meg, de a szlovén kapus ezt is hárította nagy nehézségek árán.

Defoe szerezte az első gólt.

27. perc: Káosz a szlovén védelemben. Millner centerez, Defoe érkezik, de megelőzi a kapus. A labda Lampard elé kerül, aki 16 méterről fölé lő.

23. perc: Vezet Anglia. Millner jobb oldali beadására pontosan érkezik Defoe. Megelőzi a védőjét és 6 méterről jobb belsővel a léc alá lő. 0-1.

21. perc: A. Cole hibázott. Ljubijankic indult meg a a jobb oldalon. A lövésébe beleléptek. Nagy helyzet volt.

20. perc: Az angolok messziről is báran tüzelnek. Johnson pattogós lövését fogta a kapus.

18. perc: Rooney villant. Egy felszabadító fejes középre megy a szlovén kapu előtt. Rooney szerzi meg és két csel után lő. Az egyik védőről szögletre vágódik a labda.

Terryvel az élen eddig jól működik az angol
Terryvel az élen eddig jól működik az angol védelem.

14. perc: Lampard 30 méterről küldött kapura egy szabadrúgást. Handanovic vetődve, üggyel-bajjal fogta a labdát.

Dzsoki: Ahogy hallom, nem biztos, hogy az észak-koreaiek járnak a legrosszabbul, ha égnek a vb-n. Rooneyéknek azt üzenték a szurkolók otthonról, ha kiesnek jobb ha köddé válnak. Most akkor melyik jobb, a munkatábor, vagy a lincselés?

7. perc: Birsa próbálkozik, és teszteli a kapust. Most közel sem sikerült olyan jól a lövés, mint az Egyesült Államok ellen, James könnyedén fogta.
Anglia: Menekülés a győzelembe.

5. perc: A szlovénok nem félnek az angoloktól. Nem álltak be védekezni, bátran támadnak, és mezőnyben sem játszanak alárendelt szerepet.

1. perc: Szlovénia kezdte a meccset.

A dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság C csoportjában egyszerűnek nevezhető a helyzet a szerdai utolsó fordulót megelőzően, ugyanis amelyik csapat megnyeri harmadik összecsapását, biztosítja helyét a torna legjobb 16 csapata között, bár a képlet Algériára nézve csak némi kiegészítéssel igaz.

Az első két kört követően nagy meglepetésre Szlovénia vezeti a kvartettet négy ponttal, s így a legkedvezőbb helyzetben van jelenleg, mivel már az Anglia elleni döntetlen is biztosan elég a 16 közé jutáshoz, sőt, a másik találkozó eredményének számukra kedvező alakulása esetén akár egy vereség is az lehet.

"Anglia nagyszerű csapat, szenzációs játékosaik vannak, de őszintén szólva mi nem rájuk, hanem magunkra koncentrálunk" - nyilatkozta magabiztosan Robert Koren, a szlovén csapatkapitány.

Az angolok a világbajnokság egyik legnagyobb csalódását okozták eddig, mert a selejtezők során remeklő, a vb-győzelemre is esélyesnek tartott együttes első két mérkőzésén mélyen tudása alatt teljesített. Különösen támadójátékuk volt szemet szúróan gyenge, ami talán elsősorban két sztárjuk, Wayne Rooney és Frank Lampard nagyon halvány teljesítményének "köszönhető".

Fabio Capello csapata ugyanakkor nincs kilátástalan helyzetben, saját kezében van a sorsa, hiszen a győzelemmel nem csupán továbbjuthat, de akár a csoportelsőséget is megszerezheti. A szurkolók számára viszont a legkevésbé sem lehet megnyugtató, hogy John Terry két napja nyilvánosan beszélt arról, hogy a válogatott több játékosa külön megbeszélést tartott péntek éjszaka, mert több kérdésben sem értenek egyet Capellóval. A védő nem részletezte a problémákat, a szigetországi sajtó azonban gyorsan kiderítette, hogy a futballisták szerint többek között a 4-4-2-es hadrend is elhibázott. Az olasz szakvezető nyilvánosan szidta meg hétfőn Terryt nyilatkozatért, Lampard pedig sajtótájékoztatón volt kénytelen magyarázkodni a hátvéd szavai miatt, s igyekezett megnyugtatni a kedélyeket.

"John nagyon érzelmes ember, nagy szíve van. Mindenki másképp dolgozza fel az eseményeket, ő ilyen" - kommentálta Terry nyilatkozatát Lampard, aki társaihoz és Capellóhoz hasonlóan magabiztosan várja a szerdai találkozót, és győzelmet ígér.

• 2. nmgr 2010. június 23. 17:58
    „Sajnálom a szlovéneket. A három forduló 270 percében továbbjutásra álltak. A 271. percben estek ki.”
  • 1. lilla96 2010. június 23. 16:37