Vb 2010-online: Szlovákia-Paraguay 0:2 (0:1)

A vébé legunalmasabb meccse volt. Paraguay rossz volt, Szlovákia még rosszabb.

F csoport, 2. forduló
Bloemfontein, Szabad Állam Stadion

Szlovákia: Jan Mucha - Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Kozak - Zdeno Strba, Vladimir Weiss, Miroslav Salata, Marek Hamsik - Robert Vittek, Stanislav Sestak (Holosko)

Paraguay: Justo Villar - Carlos Bonet, Antolin Alcaraz, Paulo Da Silva, Claudio Morel - Enrique Vera, Victor Caceres, Cristian Riveros - Roque Santa Cruz, Nelson Valdez (Torres), Lucas Barrios

Hál'isten, VÉGE. Erről a meccsről teljesen felesleges bármilyen statisztikákat is ideidézni. Jól jellemzi a szlovákokat, hogy egyetlen lövésük sem ment kapura. A vasárnapi sziesztához méltatlan mérkőzésen erőtlen és ötlettelen szlovák csapattal labdázott Dél-Amerika leggyengébb alakulata.Saláta Kornél megbízhatóan, jól játszott, többször járt a dél-amerikai kapu előtt, de hát a góllövés nem az ő reszortja. Felejtsük el gyorsan és koncentráljunk az olasz meccsre.

93. perc Sestak révén Szlovákia első valamirevaló lövése. De ez is elkerülné a kaput. Villar, biztos, ami biztos beleüt.

87. perc Csere. Barreto jön Vera helyett.

Szlovákia:Paraguay 0:2

Riveros bombája (MTI)

86. perc Riveros: GÓL! A középpályások egy visszahúzott labdára csaptak le, ketten voltak a tizenhatos közepén védő nélkül, da Silva aztán Riveros elé tálalt, aki bezúzta a labdát a szlovák kapu bal oldalába.

84. perc Sárgát kap Weiss.

83. perc Szlovák csere Saláta Kornél lejön, Stoch fel. Gólt kell rúgnia az ifjú titánnak.

81 perc  Csere, Cardozo jön Barrios helyett.  Meglepő, de Paraguay cserél be a végére csatárokat.

A szlovák csapat a hőtérkép alapján saját térfele jobb szélén-közepén tartja a labdát leginkább. Ebből így nemigen lesz gól. Paraguay uralja a középpályát és a bal szélt.

78. perc Torres bemutatkozik, 28-ról a kapu fölé lő. Mucha behomorít, mint egy magasugró.

Értékeljünk: reménytelenül rosszul, ötlettelenül játszanak a szlovákok. Még mindig úgy tesik a labdát, mintha null-nullnál az eredményt őriznék. A paraguay-i támadások is vérszegények, de mivel több van belőlük, olykor egyik-másik veszélyesebb. Ha Szlovákia teljesítménye mínusz 2, akkor Paraguay mínusz 1. Ennyivel jobbak a dél-amerikaiak.

Durica és Vera kicsi a rakást játszanak, (MTI)

72. perc A második felidő első eseménye, egy baloldali kényszerítőzés után Santa Cruz-tól középre, a tizenegyesponton álló Vera-hoz kerül vissza a labda, aki azt a földre fejeli. Onnan a kapu mellé pattan. Marad a paraguay-i egy gólos vezetés.

70. perc Csere Sestak sárgát kap és lecserélik, helyette Holosko a pályán.

68. perc Csere, Valdez helyett Torres.

63. perc. Második szlovák szöglet, Kozak átrúgja a másik szögletzászlóhoz, onnan visszakerül Sestak elé a tizenhatos vonalára, ő beadja, a dél-amerikaiak kivágják.

61. perc Itt vagyok, csak nincs miről írni.

CsubiLala. Nyomja a fiúkat a vasárnapi ebéd. Tele hassal ki tud futni?

52. perc Eddig egy Haladás-Rákospalota rangadó színvonalával vetekszik a meccs. Sestak képtelen beadni a labdát, Weiss (a főnök fia) az egyetlen, akiben bízhatnak a szovákok. Paraguay visszaállt, ők sem nagyon mennek előre. Minden tiszteletem azoké, akiknek nem muszáj, de mégis nézik ezt a meccset.

Statisztikázzunk: Paraguay nyolcszor lőtt kapura, ebből 4 kapura is ment, Szlovákia egyszer, az sem találta el a kaput. Szlovákok hatszor, dél-amerikaiak 13-szor szabálytalankodtak. 51:49 a labdabirtoklás Paraguay javára. Egyszer voltak lesen a szlovákok, a dél-amerikaiak egyszer sem. Egy-egy sárga mindkét oldalon. A szlovák capat 50,6 kilómétert, a paraguay-i 51,7 kilómétert futott. A leggyorsabb Bonet volt, aki egyszer túllépte a 28 km/órát. A jó passzok aránya mindkét csapatnál 70%-os.

A második játékrész Paraguay kezdte. Csere nincs.

Félidő. Rémunalmas meccset játszik egymással két középcsapat, a mérkőzésen mutatott játékuk alapján egyikük sem érdemli meg, hogy továbbjusson. A szlovákok a bekapott gól után is masszívan védekeztek, mintha nem is győzelemre játszanának. A paraguay-iak játéka sablonos, ötlettelen. Szép egyéni teljesítményekről sem emlékezhetünk meg. A nap többi meccse ennél csak jobb lehet. Ha a második féidőre is ez a szlovák csapat szalad ki esélyt sem hagynak maguknak a győzelemre.

44. perc Vera sárga lapot kap.

CsubiLala. Elfogyott a matrica-boltban a japán zászló? Átvert (és eltévedt) ázsiai lánykák a szlovák meccsen. (fotó: MTI)

42. perc Durica sárgát kap. Felrúgta Riveros-t.

39. perc Újabb paraguay-i helyzet: Mucha védi a Saláta mellett elszaladó Santa Cruz lövését.

37. perc Balról szlovák szöglet: Saláta fejel a paraguay-i kapu fölé.

34. perc Két szlovák futott el egy dél-amerikaival, de Hamsik nem tudta betenni Sestáknak, így oda az eddig egyetlen szlovák akció.

Szlovákia-Paraguay 0:1 (Vera, 27.p)

Vera gólját csak szemmel követte Mucha kapus.
Vera gólját csak szemmel követte Mucha kapus. (MTI)

27. perc GÓL! Valdez lefordult az emberéről, ő Lucas-nak adta, ő odapasszolta Vera-nak, aki  jobb külsővel Durica becsúszása előtt a bal felső sarokba pöckölte a labdát. Vezet Paraguay.

Teljesen veszélytelen dél-amerikai kapuralövések, összesen négy. Szlovákia még nem veszélyeztette a kaput. Nézni is fáj, nem hogy közvetíteni ezt a meccset. Ha nem kéne itt ülnöm, már rég szundikálnék.Egyetlen említésre méltó esemény történt eddig a mérkőzésen: mikor megmutatták a paraguay-i csajokat.

23. perc Egy labda Pekariktól Villar kezébe hull. Az első labdaérintése tán a paraguay-i kapusnak.

20. perc. Saláta szabadot rúg, előtte gondosan beigazítja a zacsit. A mi fiúnk.

Paraguay-i csajok. Uncsi a meccs, de szépen süt a Nap.
Paraguay-i csajok. Uncsi a meccs, de szépen süt a Nap. (MTI)

16. perc. Még a FIFA-honlap rutinos online kommentátorai sem igen tudnak miről írni. Semmi nem történik. Az első negyed óra statisztikája: 58 százalékos paraguay-i labdabirtoklás.

12. perc Újabb szabadrúgás Paraguay számára, amit be lehet ívelni, de hiába: helyükön vannak a szlovák védők.

7. perc A szlovákok nem mennek a paraguay-i kapu felé. Hagyják saját tizenhatosuk előterében játszani az ellenfelet, akik viszont nem zaklatják kapura lövésekkel Mucha-t. Csendesen csorog a meccs.

CsubiLala. Akinek kevés volna a vuvuzela: akarom gomb!

3. perc Labdáznak a középpályán. A szlovákok passzolgattak, míg Santa Cruz meg nem szerezte és kapura nem küldte. Védett a szlovák kapus, Mucha.

1. perc A meccset Szlovákia kezdte.

Szlovákia a 31. , Paraguay a 34. a Fifa világranglistáján. A dél-amerikaiak három csatárral fognak rohamozni, a szlovákok várhatóan a gyors kontrákra építenek.

Így várják csapatukat a szlovák drukkerek
Így várják csapatukat a szlovák drukkerek. (MTI)

A szlovák csapat kezdő tizenegyében megerősítette a védősort, Pekarik és Kozak az új kezdőemberek a középső sorban és elöl, hátul Saláta Kornél a két középső védő egyike. Czech kispados. Paraguay csapatában semmi meglepetés: Santa Cruz-ra és Valdes-re van bízva a gólrúgás.

A bíró Eddy Maillet
                                            Mákostészta.  Napos, száraz idő van a Bloemfontein stadionban és környékén. A levegő 15 fokos, a szél 1.3 m/sec, 28 százalékos páratartalom. A szlovák csapatban 21-essel a hátán a mi fiúnk Saláta Kornél, aki a kisalfold.hu alatt olvasható blogjában azt írja:  sokkolta őket az Új-Zélandtól utolsó percben bekapott gól, de a csapat egyben van és győzni fog a dél-amerikaiak ellen.

Az önálló országként első nagy tornáján szereplő Szlovákiában óriási csalódottság uralkodik az elszalasztott győzelem miatt, de ifj. Vladimir Weiss, a szakvezető fia erősen fogadkozott a bloemfonteini összecsapás előtt: "Jó lett volna három ponttal kezdeni, de az a bekapott gól mindent megváltoztatott. Ennek soha többé nem szabad megismétlődnie!"

A címvédővel játszott 1-1-et követően a paraguayi csapat szívesen folytatná a dél-amerikai együttesek veretlenségi sorozatát, ugyanis a földrész képviselői eddig öt győzelemnél és két "iksznél" tartanak a vb-n. "Egyikünknek sem lenne igazán jó a döntetlen, így várhatóan a támadójátékon lesz a hangsúly" - adott gyors elemzést a középpályás Cristian Riveros, hozzátéve: idén végre összejöhet a vb-negyeddöntő, ami az eddigi hét nekifutásra nem sikerült a paraguayiaknak.

• 7. Csetneky 2010. június 20. 22:33
    „Lehet, hogy szerintetek unalmas meccs volt, de nekem tetszett. Már csak az eredmény miatt is. Egyébként ha tized annyit értenétek az újságíráshoz, mint Paraguay a focihoz, sztárok lennétek. Azt azonban gondolom ti is érzitek, hogy ez nincs így.”
  • 6. Ramszesz 2010. június 20. 16:44