2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Tizenegyes-dráma után Uruguay elődöntős!

Uruguay lesz Hollandia ellenfele az elődöntőben. Forlanék hosszabbítás után tizenegyesekkel verték Ghánát.

URUGUAY–GHÁNA 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) tizenegyesekkel Uruguay jutott az elődöntőbe.
Johannesburg, Soccer City Stadion
V: Benquerenca (portugál)

Uruguay: Muslera – M. Pereira, Lugano (Scotti 38.p.), Victorino, Fucile – D. Pérez, Ríos, Á. Fernández (O. Tabarez 46.p.) – Suárez, Forlán, Cavani (Abreu 76.p.)
Szövetségi kapitány: Oscar Washington Tabárez

Ghána: Kingson – Pantsil, John Mensah, Vorsah, Sarpei – Inkoom (Appiah 74.p.), Annan, K. P. Boateng, Muntari (Adiyiah 88.p.) – K. Asamoah, Gyan
Szövetségi kapitány: Milovan Rajevac

Gólszerző:  Forlán (55.p.) ill. Muntari (45.p.)

Abreu mindent eldönthet. Panenkásan beemeli. 4-2. Uruguay elődöntős!

Adiyiah lövését védi Muslera. 3-2.
Pereira fölé rúgja. 3-2.

Mensah teszi le a labdát. Gyagén lövi. Muslera véd! 3-2.
Scotti két lépésről fut neki. Belövi laposan középre. 3-2.

Appiah bombájába beleér Muslera, de gól. 2-2.
A második párban Victorino kezd. Bevarrja a jobb felsőbe. 2-1.

Jön Gyan, aki az utolsó másodpercekben kihagyta a tizenegyest. Ezt belövi. 1-1.
Urguay kezdi a büntetőket. Forlán belövi! 1-0.

Következnek a tizenegyesek!

120. perc: Az utolsó másodpercekben tizenegyeshez jut Ghána. Suarez kézzel üt ki egy fejest. Kiállítás. Gyan a kapufára lövi a büntetőt!

118. perc: Fucile csúsztat a saját kapuja felé egy bedobást. Boatang 6 méterről fejelhet, de nem találja el a bal felső sarkot.

115. perc: Gyan birkózott ki magának lövőhelyzetet, de Scotti az utolsó pillanatban fektében ment.

114. perc: Follan marad egyedül egy beívelésnél a bal oldalon. Éles szögből lő, 14 méterről. Fölé.

109. perc: Gyan bújt ki a védők közül és fejelt mellé.

106. perc: Elkezdődött az utolsó 15 perc.

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

98. perc: Gyan kerül ziccerbe Victorino hibája után. Scotti becsúszva ment, de Gyant ápolni kell.

96. perc: Asamoah lő fölé 30 méterről.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás.

Tabarez készíti fel a hosszabbításra csapatát.

90. perc: Vége a rendes játékidőnek. Jöhet a hosszabbítás.

88. perc: Ghánai csere. A gólszerző Muntari megy le. Adiyiah áll be.

82. perc: Egy konta végén M. Pereira lő fölé 18 méterről.

Nem balett. Futball.

77. perc: Forlán kapu elé ívelt szabadrúgását Suarez csúsztatja meg bevetődve. Kingson véd.

76. perc: Cserél Uruguay is. Abreau váltja Cavanit.

74. perc: Cserél Ghána. Inkoom helyére érkezik Appiah.

71. perc: Suarez kap remek passzt Fucilétől. Nyolc méterről lő, Kingson véd.

69. perc: Gyan 27 méterről lő fölé szabadrúgásból.

64. perc: Kingson veszélyes a saját kapujára. Forlán jobb oldali beadása után egyszerűen elfelejtette felemelni a kezét, így a hosszú oldalon érkező Suárez előtt tátongott a kapu, ám öt méterről mellé helyezett.

Forlán szabadrúgása után a hálóban a labda.

58. perc: Gyan jobb alsóba tartó 16 méteres lapos lövését védi Muslera.

Dzsoki: Na, ismét egy magamutógató egoista bíró. Ez a portugál nagyon azt szeretné, ha róla szólna az előadás. De akkor miért nem ment színésznek? Némelyik magyar színházban akadna neki hely.

55. perc: Egyenlít Uruguay! Fucilét rúgják fel a tizenhatos sarkánál a bal oldalon. Forlán a szabadrúgást a hosszú felsőbe csavarja! 1-1.

47. perc: Forlán indításával Cavani lépett ki, de Vorsah elgázolja. A bíró nem fújt, pedig 17 méterről jöhetett volna egy szabadrúgás.

46. perc:Elkezdődött a második félidő. Uruguay cserélt. Fernandez le, Oscar Tabarez be.

Uruguay kezdett jobban, Forlánék alakították ki a nagyobb helyzteket, és a mezőnyben is ellenfelük fölé nőttek. Aztán az elő félóra végén fordult a kocka. Jöttek a ghánai ziccerek, majd a hosszabbítás perceiben Muntari gólja.

45. perc: Vezet Ghána! A hosszabbítás első percében Muntari vállal be egy távoli lövést. A jó 30 méteres bombára késón indul Muslera, így a labda a bal alsó sarokban köt ki. 0-1. Vége az első félidőnek.

Boateng ollózása.

45. perc: Inkum futja le Fucilét a jobb szélen. A beadást Boateng ollózza kapura. Kevéssel téveszt célt.

44. perc: Asamoah veszi észre, hogy Muslera kicsit kint áll a kapujából. A távoli ívelést azonban könnyedén védi a kapus.

Fucile szerencsétlen esése után percekig feküdt mozdulatlanul.

39. perc: Jobbról jön az előreívelt labda. Muntari a hosszúról fejel az ellenkező sarok felé, de a labda mellé megy.

38. perc: Cserél Uruguay. Lugano megsérült korábban egy ütközésnél, így a csapatkapitány elhagyja a pályát. Scotti jön a helyére.

31. perc: Rögtön itt a második ziccer: egy kontrát követően Gyan belsőz a bal alsó mellé 14 méterről.

30. perc: Az első komoly ghánai helyzet. Vorsah fejel centikkel mellé 6 méterről egy szöglet után.

Suárezt aprítják rendesen.

26. perc: A sokadik ziccer. Suarez egy bedobás után fordul le Vorsahról, majd jobbal lő. Kingson bravúrral véd.

25. perc: Megint egy tetszetős uruguayi támadás. Többen is ellőhetnék, végül Forlán vállalkozik. A 18 méteres lövés elkerüli a bal felső sarkot.

Dzsoki: Értem én, hogy egyész Afrika Ghánával van, de valamit már ők is tehetnének, ott a pályán a győzelemért.

Mit keres itt Jan Slota? A szlovákok már kiestek.

18. perc: Megint a szerencse mentette meg a ghánaiakat a góltól. Suarez szöglete után Cavani fejese megpattan, de Kingson még bele tud kapni a labdába.

11. perc: Suárez forgatta be a védőket a tizenhatos bal oldlán, majd kapura csavart. Kingson nagyot védett.

5. perc: Trükkös Forlán-szöglet. Az Atletico csatára a sarokrúgást kapura csavarja. Az egyik védő a bal alsó sarok elől vágja ki a labdát.

4. perc: Forlán szólózik végig a ghánai térfélen, Fernandezt ugratja ki a jobb szélen. A középpályás beadása inkább kapura ívelésnek volt jó, de még így is célt tévesztett.

1. perc: Ghána kezdte a meccset.

Szőke Ghána-drukkerek?

Kevin-Prince Boateng és Asamoah Gyan játéka is kétséges volt, ám a ghánai labdarúgó-válogatott két kulcsjátékosa vállalni tudta a játékot az Uruguay elleni vb-negyeddöntőben. A dél-amerikai csapat kezdőjében nincs meglepetés.

Csak a védelem kifogástalan teljesítményével, s az uruguayi csatárok semlegesítésével léphet tovább a pénteki negyeddöntőből a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságnak otthont adó kontinens egyedüli képviselőjeként versenyben maradt Ghána.

A dél-amerikaiak leginkább a Diego Forlán, Luis Suarez duónak köszönhetik, hogy bejutottak a legjobb nyolc közé, de az eddigi összecsapásokon összességében is meglehetősen egységes csapat benyomását keltették. Az uruguayiak az elmúlt 40 év legsikeresebb vb-szereplését mondhatják magukénak, ehhez Forlán és Suárez összesen öt találattal járult hozzá, miközben az ellenfelek közül csak a dél-koreai Li Csung Jong tudta bevenni kapujukat, a nyolcaddöntős találkozón.

Az afrikai kontinens hat résztvevője közül csak Ghánának sikerült továbbmennie csoportjából, s a legjobb 16 között hosszabbításban győzte le az Egyesült Államokat. Ezzel megteremtette annak a lehetőségét, hogy a vb-k történetének első afrikai együtteseként elődöntős legyen.

A dél-afrikai szurkolók már korábban biztosították támogatásukról a ghánaiakat, akik így nem csupán saját drukkereikért küzdenek majd a johannesburgi Futballvárosban 20:30-tól sorra kerülő mérkőzésen. Milovan Rajevac, a gárda szerb szövetségi kapitánya a nagy várakozást érzékelve, igyekezett levenni játékosai válláról a plussz terhet.

"A fiúknak csak arra szabad koncentrálniuk, ami a pályán történik, kizárólag az eredménnyel, illetve az ellenfél játékával kell, hogy törődjenek" - mondta a tréner.

A szakvezető két változtatásra kényszerül a kezdőcsapatában, a védő Jonathan Mensah és a középpályás Dede Ayew ugyanis eltiltás miatt nem vethető be. Előbbi helyére sérüléséből felépülve Isaac Vorsah kerül, akinek komoly szerepe lesz Forlán és Suarez semlegesítésében. Az U20-as világbajnok Ayew helyét valószínűleg az Internazionaléval Bajnokok Ligáját nyert Sulley Muntari veszi át, akire Rajevac eddig csak csereként számított.

Oscar Tabarez, az uruguayiak szövetségi kapitánya szerdán jelölte ki a kezdő tizenegyet, amelyben a sérült Diego Godint Mauricio Victorino pótolja a védelemben, a középpályán pedig Alvaro Pereira helyett Alvaro Fernandez kezd majd.

A két együttes korábban még sosem találkozott egymással.

• 6. dr73 2010. július 04. 22:22
    „Sajnálom a Ghánai csapatot,klasszissal jobbak voltak.”
  • 5. hszilard 2010. július 03. 10:41
    „Suarez-t remélem eltiltják pár meccsre! Ekkora sportszerűtlenséget nem lehet megúszni.”
  • 4. omm 2010. július 03. 10:25
    „2. Csak egyet emelnék ki: Gólvonalról, kezezéssel jutott tovább Uruguay.”
  • 3. tornacipő 2010. július 03. 10:24
    „ha már a videóbíró bevezetésén végre gondolkodnak a vezetők, érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy ha valaki (játékos) a gólvonalon kézzel kiüti a labdát, azt meg kell adni gólnak, s nem büntetőt ítélni

amúgy ghána nem érdemelt tovább jutást, már az USA ellen sem”
  • 2. fan 2010. július 03. 01:05
    „Én nem láttam mocskos dolgokat egyik félnél sem. A ghánaiak veszélyesebbek voltak de végül nem lett szerencséjük. Amúgy ezen ment el a tippmixem. :@”
  • 1. omm 2010. július 02. 23:26