2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Lefocizták, megalázták az angolokat: Németország-Anglia 4-1

Németország lefocizta, és hazaküldte Angliát a vb-ről. Capello csapata rengeteg hibával, hitehagyottan játszott, óriási csalódást okozva szurkolóiknak. A németek parádéztak, és megérdemelten nyertek.

NÉMETORSZÁG–ANGLIA 4-1 (2-1)
Bloemfontein, Free State Satdion
V: Larrionda (uruguayi)

NÉMETORSZÁG: Neuer – Lahm, Friedrich, Mertesacker, J. Boateng – Khedira, Schweinsteiger – Müller (Trochowski 72.p.), Özil (Kiessling 83.p.), Podolski – Klose (Gomez 72.p.)
Szövetségi kapitány: Joachim Löw

ANGLIA: James – Johnson (Wright-Philips 87.p.), Terry, Upson, A. Cole – Milner (Joe Cole 64.p.), Lampard, Barry, Gerrard – Defoe (Heskey 72.p.), Rooney
Szövetségi kapitány: Fabio Capello

Gólszerző: Klose (21.p.), Podolski (32.p.), Müller (67.p., 71.p.) ill. Upson (37.p.)

Németország megalázta, és négy góllal hazaküldte Angliát a vb-ről. Capello csapata rengeteg hibával, hitehagyottan játszott, órisási csalódást okozva szurkolóiknak. A németek mentek, küzdöttek, és megérdemelten nyertek. Nem tudni mi lett volna, ha..... a bíró megadja Lampard bombagólát.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Rooney beadása a kivetődő kapusról Barry elé pattan, aki a blokkba lő.

87. perc: Cserél Anglia is. Wright-Philips jön be, Johnson megy le.

83. perc: Özil helyére jön Kiessling.

Olyan, mint Gerd Müller. Ez Thomas Müller.

Dzsoki: Ilyet még nem láttam. Keresik a labdát az angolok. Ez a polip tud valamit. Na jó, Thomas Müller is...

72. perc:Kettőscsere a németeknél: Klose és Müller ment le Gomez és Trochowski állt be.

71. perc: Újabb német gól! Megint egy angol labdavesztés. Jön a kontra. Özil fut fel a bal oldalon, majd higgadtan középre passzol a kapu előtt érkező Müller elé. A középpályásnak nem volt nehéz dolga. 4-1.

67. perc: Góóóól! Lampard szabadrúgása a sorfalból vágódik ki. A németek kontráznak. Scweinsteiger pontosan passzol a jobb oldalon felfutó Müller elé. A Bayern játékosa 14 méterről kilövi a rövid oldalt. 3-1.

64. perc: Az első csere. Milner helyére jön Joe Cole.

62. perc: Rooney indítása után Friedrich mentett nagyott Defoe elől.

61. perc: Rooney játszott Milnerhez, ő 13 méterről azonban pont Boatengbe lőtt.

59. perc: Müller egy szép cselt követően 16 méterről lőtt kapura, egy védőn talán még megpattant a labda, nincs szöglet.

57. perc: Lahm hibája után – röviden próbált hazaadni – Neuer mentett Defoe elől becsúszva.

56. perc: Gerrard 21 méteres lövését könnyedén fogta Neuer.

56. perc: Khedira labdája volt túl hosszú Müllernek, így nincs újabb német ziccer.

Dzsoki: Ismerős valakinek Paul, a polip? Ő az, aki a németek mindhárom csoportmeccsének eredményét pontosan jelezte előre. A híressé vált polip a nyolcaddöntő előtt is Podolksiékra tippelt.  A német zászlóval ellátott urnát választotta az angolokéval szemben. Itt a bizonyíték:

Íme Paul, a polip-jós.

52. perc: Lampard egy 30 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódik ki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Húsz perc labdatologatás után óriási meccs kerekedett az egyébként is rangadónak titulált találkozóból. Úgy nézett ki, hogy Podolskiék már a szünet előtt lerendezik a továbbjutást, ám az angolok váltottak, és elkezdtek focizni. Hogy a bíró mit nézett Lampard góljánál? Talán csak ő tudja. Lehet, hogy a sors itt akarja visszaadni az 1966-os vb-döntőn történteket?

Upson gólját ünneplik az angolok.

45. perc: Vége az első félidőnek.

38. perc: Lampard hatalmas gólt lő, amit a bíró érthetetlen módon nem ad meg, továbbot int. A középpályás távoli lövése a lécről messze a gólvonal mögé pattant, de az asszisztens nem jelzett gólt. Elképesztő, hatalmas hiba volt.

37. perc: Mekkora meccs! Gerrard beívelést Upson fejeli 5 méterről a kapuba. 2-1.

36. perc. Egy szöglet után Klose forgatja az angol védőket az ötösön belül, majd mellé passzol.

Dzsesszika: Gerrard ott van a pályán? Még nem mondta a kommentátor a nevét.

35. perc: Millner kanyarít jobról a német kapu elé. Lampard bevetődve, estében teszi kapura. Neure véd, a felpattanó labdát pedig kivágják a védők.

tt figyel a bal alsóban.

32. perc: Vicc ez az angol védelem. Podolski góóól! Klose pörget a jobb oldalon Müller elé, aki a teljesen üresen érkező Podolskihoz emel. A középpályás balról, éles szögből laposan kilövi a bal alsót. 2-0.

31. perc: Óriási német ziccer. Özil passzával lépett ki a védők közül Klose, majd 7 méterről lőtt. James jól jött ki és lábbal védett.

25. perc: Barry szólója után jön egy távoli lövés. Neuer véd.

Klose lőtte az elsőt.

21. perc: Vezet Németország!!! Neuer kirúgása után Upson és Klose küzdött a labdáért. A német csatár nyer, és estében ellövi a labdát JAmes mellett. 1-0.

19. perc: Lampard 28 méteről lövi ki Müllert a sorfalban. Ebben azért több volt.

Dzsoki: "Ma egy német fiatal (Vettel) ma már alaposan helybenhagyott egy angolt (Hamilton). Ugyanakkor egy angol úriember (Sir Ross Brawn) szépen megszívatott egy németet (Schumacher). Mi jön most? Gyerünk fiúk!"

16. perc: Johnson lőtt be élesen jobb oldalról a kapu elé. Beadásnak rosszvolt, de úgy, hogy Neuer előtt felpattant a labda, kapura lövésnek még elment.

12. perc: Mezőnyben a németek tűnnek higgadtabbnak. Többet van náluk a labda, nem kapkodnak. Gólhelyzet azonban még nem volt.

5. perc: A német-török Özil bombáz 7 méterről Jamesbe.

4. perc: Rooney néz mérgesen a partjelzőre. Az asszisztens lesen állítja meg az angol hentest.

1. perc: Az angolok kezdték a meccset.

A nézőtéren minden rendben. Kezdődhet a rangadó!

Kihirdették a Németország–Anglia mérkőzés kezdőcsapatait. Fabio Capello az előzetes várakozásoknak megfelelően Jermain Defoe-t küldi pályára Wayne Rooney támadótársaként, és Matthew Upson is maradt a csapatban a védelem közepén John Terry mellett.

A németeknél a korábban sérüléssel bajlódó Bastian Schweinsteiger bekerült a kezdőtizenegybe, a védelem bal oldalán pedig Jerome Boateng játszik.

Precíz németek pályabejáráson a meccs előtt. Jó ez a dél-afrikai fű...

A két válogatott a kieséses szakasznak már az első körében, a legjobb 16 között szembekerül egymással. Sokan, s mindkét oldalon, hajlamosak történelmi, már-már világháborús keretek közé visszahelyezni a futballösszecsapást, ám a józan hangok sorában például Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya is igen bölcsen, egyszersmind nagyon határozott hangon visszautasította, hogy egy labdarúgó-mérkőzést, még ha vb-meccsről van is szó, holmi hadi eseménynek tekintsenek, leszögezve, hogy "nem kéne erőltetni ezt a témát, sőt itt az ideje elfelejteni az egészet, 2010-et írunk, s mindkét ország az Európai Unió tagja".

Persze ettől még kiélezett csatára lehet számítani a futballpályán, Bloemfonteinben, hiszen amelyik gárda veszít, az óhatatlanul hatalmas csalódást okoz híveinek elkerülhetetlenül korai kiesésével. Németország hagyományosan jól szerepel a vb-ken, eddig háromszor tudott első lenni, Anglia viszont utoljára - egyszersmind máig egyetlen alkalommal - 1966-ban nyert világbajnoki címet, igaz, akkor éppen a németek felett a döntőben aratott 4-2-es siker révén. "A múltbéli eredmények nem jelentenek sokat, az angol vb-győzelem idején például még nem is éltünk" - mondta Philipp Lahm, a német válogatott csapatkapitánya.

"Anglia az mindig Anglia. Olyan csapat, amelyet a töretlen küzdőszellem, a nagyon erős mentális erő jellemez, s hihetetlenül nagy a tapasztalata. John Terry, Frank Lampard, Steven Gerrard és Wayne Rooney a legmagasabb minőséget jelenti az európai labdarúgásban" - tette hozzá az udvariasságban sem utolsó Löw. Az angolok kapusa, David James is inkább a jelenre koncentrált, amikor kijelentette: "Ahhoz, hogy legyűrhessük a németeket, még sokat kell javulnunk." A szigetországiaknál úgy fest, Rooney játékra kész, míg a németeknél egyelőre erősen kétséges a szervező középpályás, a védekezésben is kiváló Bastian Schweinsteiger szereplése, viszont letelt a csatár Miroslav Klose eltiltása, és bevethető az angolok ellen.