2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Hibátlan Oranje: Kamerun-Hollandia 1-2

Hollandia csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe. Az Oranje mindhárom meccsét menyerte, az utolsót Kamerun ellen. Sneijderék Szlovákiával, a Japánok Paraguayjal játszanak a 16 között.

KAMERUN–HOLLANDIA 1-2 (0-1)
Fokváros, Green Point Stadion
V: Pozo (chilei)

Kamerun: Hamidou – Mbia, Bong (Aboubakar 56.p.), Nkolou (Song 73.p.), Assou-Ekotto – Geremi, A. Song, Nguemo, Makoun – Choupo-Moting (Idrissou 72.p.), Eto'o

Hollandia: Stekelenburg – Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, N. de Jong – Kuyt (Elia 67.p.), Sneijder, Van der Vaart (Robben 73.p.) – Van Persie (Huntelaar 58.p.)

Gólszerző: Eto'o (64.p.) ill. Van Persie (36.p.), Huntelaar (84.p.)

90. perc: Vége a meccsnek.

A másik találkozón Japán már 3-1-re vezet Dánia ellen.

84. perc: Robben indul befelé jobbról, és lő ballal egy kapufát, a kipattanót Huntelaar az üresen maradt kapuba passzolja. 1-2.

82. perc: Sneijder bal oldali 20 méteres szabadrúgása erőből megy a kapu elé térd. Huntelar belsővel teszi kapura, de belelépnek.

73. perc: Arjen Robben először a pályán a vb-n. Van der Vaartot váltotta. A kameruniaknál Nkolout helyére Song jön.

A kameruniak büntetőből egyenlítenek.

72. perc: Cserél Kamerunk. Idrissou áll be Choupo-Moting helyére.

67. perc: Holland csere. Kuyt helyére Elia érkezik.

Dzsoki: Na, felébredtek az oroszlánok. Akiknek Puma van a mezükön.

64. perc: Van der Vaart kezezéséért kap büntetőt Kamerun. Eto'o belövi. 1-1.

62. perc: Kameruni ziccer. Makoun közeli lövését védi Stekelenburg.

Van der Vaart  kezezése.
Van der Vaart kezezése.

60. perc: Eto'o szólózik át az egész holland védelmen. A végén ment a blokk.

58. perc: Holland csere. A gólszerző Van Persie megy le Huntelaar áll be.

56. perc: Cserél Kamerun. Bong le, Aboubakar be.

55. perc: Sneijder 25 méteres szbadrúgását védi a kameruni kapus.

51. perc: Gyors holland kontra. Van Persie lép ki megint a védők közül. Megvan a lövés is, de a kapus véd.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A hollandok igazi holland focit játszottak eddig, és egy gyönyörű támadás végén a vezetést is megszerezték. A védelem néha bizonytalan, így a kameruniak előtt is adódtak helyzetek. A szelídíthetetlen oroszlánok egyelőre inkább házimacskák. Van még egy félidő, talán mutatnak valamit.

Van Persie gólja.

45. perc: Vannak veszélyes kameruni akciók is. Most éppen Stekelenburg mentett Eto'o elől. Vége a félidőnek.

Dzsesszika: Eddig azt gondoltam Kuyt-tel csak gyerekeket lehet ijesztgetni. Szerintem már kameruniakat is.

41. perc: Geremi ad pontos labdát Eto'o-nak, aki mellel leveszi a ladbát, de lőni már nem tud.

A másik meccsen közben Japán 2-0-ra vezet Dánia ellen.

36. perc: Micsoda foci! Kuyt és Van Persie passzolják körbe a kameruni védelmet. A kényszerítőzés után utóbbi lő laposan egy köténygólt a kapusnak. 0-1.

33. perc: Nagy játék! A hollandok kipasszolták a védőket. Kuyt lőtt a jobb oldalról, 15 méterről. A labda keresztben elment a kapu előtt, centikkel a jobb kapufa mellett.

Van Persie-t nehezen tudják tartani a kameruniak.

32. perc: Kameruni helyzet. Geremi jobbról kanyarít a kapu elé. Stekelenburg rosszu jön ki, Makoun fejel nem sokkal fölé.

Dzsoki: Az elején a kameruniak játszották a hollandok fociját, de már helyreállt a rend. Nálam eddig Sneijder a vb legjobb játékosa.

28. perc: Holland szabadrúgás 22 méterről, középről. Van der Vaart balos csavarását a kapus fogja.

24. perc: Sneijder került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül a bal oldalon. A kapus megint nagyot védett. A holland középpályás kezezést reklamált.

A másik meccsen Japán, Honda góljával 1-0-ra vezet Dánia ellen.

19. perc: Van Persie lépett ki a két középső védő gyűrűében. Itt kapott hajszálpontos indítást, majd 15 méterről lőtt. Hamidou bravúrral védett.

17. perc: Kuyt kapta a meccs első sárga lapját.

A hollandok nagy bulira várnak mindenkit, a döntő npján.

9. perc: Kuyt ugratja ki középen Van Persie-t. A kifuó kapus centikkel csak, de megelőzi a holland csatárt, és ment.

5. perc: Alaposan bekezdenek a csapatok. Eg gyors holland támadás végén Van Persie elől mentenek az utlsó pillanatban, majd Mokoun lövését védi Stekelenburg.

1. perc: Kamerun kezdte a meccset.

Kihirdették a kezdőcsapatokat a szövetségi kapitányok a mérkőzésre. A már továbbjutott hollandok – Van der Wiel és a sérüléséből felépült, de még kispados Robben kivételével – az alapcsapatukat küldik pályára a kiesett kameruniak ellen.

A hollandok szeretnének véget vetni egy rossz sorozatnak, nevezetesen annak, hogy két győzelem után a harmadik csoportmeccsen részben cserejátékosokkal állnak ki, majd - némileg lendületüket vesztve - az egyenes kieséses szakaszban rögtön búcsúznak, mint ahogy az történt az előző vb-n és a 2008-as Európa-bajnokságon. A hollandoknak azért fontos a mérkőzés, mert vereség esetén elveszthetik csoportelsőségüket.

Éppen ezért Bert van Marwijk nem tervez jelentős változásokat az összeállításban, ugyanakkor utalt arra, hogy a sérüléséből felépülőben lévő Arjen Robben esetleg már játéklehetőséget kap.

A kameruniaknak abból a szempontból fontos a mérkőzés, hogy valamit javítsanak eddigi, dél-afrikai mérlegükön.

"Nem engedhetjük meg magunknak, hogy részt veszünk egy világbajnokságon, és egyetlen gólt sem szerzünk" - fogalmazta meg a célt a kapus Hamidou Souleymanou.

A két csapat eddigi két mérkőzésén egy gólnélküli döntetlen mellett egy egygólos holland győzelem született.

Vb 2010-online: Szlovákia-Olaszország 3:2 (1:0)

Vittek kettő, Kopurek, illetve di Natale és Quagliarella a gólszerzők. Az olaszok kiestek. Tovább olvasom