2019. 05. 20. hétfő - Bernát, Felícia Még több cikk.

Női kézilabda Magyar Kupa - Audi ETO - EU-Fire Mosonmagyaróvár 35-25 - sok-sok fotó

Az első félidőben megszerzett tízgólos előnyét a mérkőzés végéig megtartotta az Audi ETO, így bejutott a négyes döntőbe.
Képgaléria a mérkőzésről

A címvédő Győri Audi ETO KC és a Ferencváros szerdai győzelmével teljessé vált a női kézilabda Magyar Kupa négyes fináléjának mezőnye. A negyeddöntőben a győriek házigazdaként tíz góllal nyertek a Mosonmagyaróvár ellen.

A Ferencváros a Vác otthonában szerepelt, és bár az 52. percben még 25-25 volt az állás, a hazaiak a hátralévő időben csak két gólt szereztek, így a fővárosiak négy találattal győztek. Az FTC színeiben öt góllal mutatkozott be Pásztor Noémi, az egy héttel ezelőtt Budaörsről igazolt junior világbajnok beálló.

Eredmények, negyeddöntő:

Győri Audi ETO KC - Eu-Fire Mosonmagyaróvár 35-25 (17-7)

GVM Europe-Vác - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-31 (14-16)

Szombaton játszották: Érd HC-Kisvárda Master Good SE 29-21 (11-7)

Pénteken játszották: Dunaújvárosi Kohász KA - EUbility Group-Békéscsaba 35-25 (17-10)

A győztesek a négyes döntőbe jutottak, melyet március 16-án és 17-én rendeznek a debreceni Főnix Csarnokban. Az elődöntő sorsolására jövő hét elején, hétfőn vagy kedden kerül sor.

Fotók: Mészáros Mátyás

1. perc

A zöldben játszó ETO kezdi a meccset, az óváriak ma piros mezt öltöttek magukra. Oftedal lövése nem találkaput.

2. perc

Bízik B. lövése sem pontos. Kristiansen viszont a túloldalon középről a hálóba lő. 1-0.

3. perc

Nem jut lövéshez a vendégcsapat. Pintea kapja a bejátszást, befordul, és be is dobja a ziccert. 2-0.

4. perc

Újabb pontatlan óvári lövés után ismét Pintea eredményes beállóból. 3-0. Pontatlan a vendégek bejátszása, a gyors ellenakciót Knedlikova zárja le góllal. 4-0.

5. perc

Kopecz lövését védi lábbal Kiss Éva. Bízik B. lövését pedig a kapufára tolja a győri kapus. Az ETO viszont labdát veszít, Hajtó egy az egyben viszi kapura a labdát, és megszerzi az első óvári gólt. 4-1.

6. perc

Puhalák kap tisztán labdát a bal szélen, Dányi védeni tudja a lövést. Az újabb óvári labdavesztés után Pintea dobja be a ziccert. 5-1

7. perc

Megint gyors győri gól: Knedlikova. 6-1.

8. perc

Passzívból lő Kopecz, Kiss véd, a kipattanó az óváriaké, Vukcevic lövése már pontos. 6-2. Pintea válaszol. 7-2.

9. perc

Időkérés az óvári oldalon. Bízik B. lövését fogja Kiss. Tomori pazar passza után Pintea eredményes ismét. 8-2.

10. perc

Tilinger lövését védi Kiss. Oftedal gyorsan megszerzi a 9. győri találatot. 9-2.

11. perc

Oftedal lövését védi Dányi, ám előtte már két percet erően szabálytalankodott ellene Hajtai: emberelőnybe kerül az Audi ETO. A támadást viszont elrontják.

12. perc

Kopecz a blokkot találja el. Oftedal viszont gólt szerez a túloldalon. 10-2. Tilinger lövése száll kapu mellé.

13. perc

Ezúttal rossz a bejátszás Pinteának, de az óváriak akciójába is hiba csúzik. Kiegészülnek közben a vendégek. Oftedal cselezi magát tisztára, és szerez gólt. 11-2. Vukcevicet küldik ki két percre.

14. perc

Bízik lábára pattan a labda, indulhat Pintea, és tízre növeli a győriek előnyét. 12-2.

15. perc

Tomori blokkolja a passzívból leadott lövést. Bízik lövését Kiss üti kapufára.

16. perc

Győri hetes: Oftedal lövését védi az óvári kapuba a hetes erejéig beálló Herczeg Lili.

17. perc

Győri labdaszerzés után ezúttal nincs gyors lövés, felépített támadás végén dob gólt - immár hetedszer - Pintea. 13-2.

18. perc

Bízik cselezi magát tisztára, és szerez gólt. 13-3.

19. perc

Hiába véd Dányi, gyorsan visszaszerzi a labdát a hazai csapat, és Groot már nem hibázza el a helyzetet. 14-3.

20. perc

Óvári hetes jön: Katona Flóra értékesíti a büntetőt. 14-4. Afentaler lövése száll kapu fölé.

21. perc

Ezúttal nincs passzívból lövés sem az óváriaknál, azonban az ETO is elrontja a támadást. Domokos Dalma eredményes jobb szélről az MKC-nál. 14-5.

22. perc

Bízik Rékát kiállítják, hetes az ETO-nak. Groot jön, és mellé dobja a büntetőt. Bízik Boglárka lapos lövése kapu mellé száll.

23. perc

Ejtésből még nem szerzett eddig gólt az ETO, Bódi viszont a szélről ezúttal az ejtést választja. 15-5.

24. perc

Bízik B. lövése a sáncról pattan a kapuba. 15-6. Görbicznek rossz a passz, marad 15-ön az ETO.

25. perc

Hosszú óvári támadás végén Bízik B. lövését Kiss védi. A túloldalon pedig Dányi fogja meg Bódi lövését.

26. perc

Bódi szerez gólt egy lerohanás után. 16-6.

27. perc

Bízik Réka bal szélről nem talál kaput.

28. perc

Görbicz lövése a kapufát találja el (talán Dányi is hozzáért). Egy-egy hiba mindkét oldalon: ismét támdhat az MKC.

29. perc

Bízik Réka ezúttal betalál a szélről. 16-7. Afentaler a kapufát találja el. Kiss Éva szedi le a levegőből Domokos ejtését.

30. perc

Bódi a harmadik gólját szerzi. 17-7. Az utolsó óvári lövés elhal a blokkon.

18:17

2347 fő a hivatalos nézőszám, Mosonmagyaróvárról is érkeztek pár tucatnyian.

31. perc

Hudák lövése száll a győri kapu fölé.

32. perc

Pál Tamara lövi a labdát laposan Herczeg kapujába. 18-7.

33. perc

Hudák lövése most pontosabb. 18-8.

34. perc

A harmadik győri heteshez Görbicz jön, ő töri meg a győri büntetők gólcsendjét. Gyorsan jön a válasz Barditól. 19-9.

35. perc

Bardi Fruzsina eredményes ismét, ezúttal egy lerohanás végén. 19-10.

36. perc

Bardi a vonalra lépve lő gólt, ez így érvénytelen. Groot viszont érvényes gólt szerez gyorsan a túloldalon. 20-10.

37. perc

Szarková a kapufát találja el, Katonáé a kipattanó, ő nem kegyelmez. 20-11.

38. perc

Görbicz jön ismét a győri heteshez, a kapufát találja el. És ahogy a hétvégén, ezúttal is összeszedi a kipattanót és ezt már bedobja. 21-11. Óvári labdavesztés után Kristiansen eredményes. 22-11.

39. perc

Szélsőgól a vendégeknél: Bízik Réka. 22-12. Bardi Fruzsinát küldik ki két percre.

40. perc

Kristiansen a kapufát találja meg lövéssel, támadhat az emberhátrányban játszó MKC. Kopecz dob gólt. 22-13.

41. perc

Groot találata gyorsan jön válaszul. 23-13. Bódi kiáll két percre, Katona bedobja a hetest Tóth Nikolett kapujába (ő jött be most a büntetőre). 23-14.

42. perc

Kapusa nélkül támad az ETO, az óváriak labdát szereznek, és Kopecz dobja be az üres kapuba. 23-15.

43. perc

Görbicz szép passza után Hansen eredményes, góljára Bízik R. válaszol gyorsan. 24-16. Időkérés a hazai oldalon. Hansen talál ismét a kapuba egy erős és pontos lövés után. 25-16.

44. perc

Beállóból eredményes az óvári csapat, Bardi vízilabdás mozdulattal szerez gólt. Hansen válasza nem késik sokat. 26-17.

45. perc

Katona kapja üresen a labdát a szélen, és be is lövi. 26-18. Hansen megint erős, és megint pontos lövést ereszt meg, ezúttal jobbról. 27-18.

47. perc

Brattset cunderezi a labdát a kapuba. 28-18. Kiss védése után támadóhiba a győrieknél.

48. perc

Kopecz lő kapu fölé, de hetest érően szabálytalankodtak ellene. Kiss Éva marad a kapuba, de védenie nem kell, Katona mellé lövi a büntetőt.

49. perc

Lökésért küldik ki két percra Szarkovát. Afentaler találja meg a rést az óvári védelmen. 29-18.

50. perc

Dányi visszajön az óvári kapuba. Tóth Melinda szerez gólt. 29-19.

51. perc

Puhalák szerzi - egy labdaszerzés és gyors indítás után - a harmincadik győri gólt. 30-19. Szélsőtől jön a válasz Domokostól. 30-20.

52. perc

Afentaler talpról dob nagy gólt a bal felsőbe. 31-20.

53. perc

MKC-büntető jön. Tóth érkezik a győri kapuba. Márczy Tekla belövi a hetest. 31-21.

54. perc

Az ismét a passzívig nyúló óvári támadás végén mellé száll a lövés.

55. perc

Afentaler eredményes, hetesből. 32-21. Bízik B. ellen most tehetetlen volt a győri fal. 32-22.

56. perc

Pál Tamara találatával nő ismét 11-re a különbség. 33-22. Márczy lövése a kapufán csattan.

57. perc

Óvári labdaszerzés után Bardi lő gólt. 33-23. A győri akció végén kapu mellé száll Pál lövése.

58. perc

Tóth védi Domokos lövését. Hansen lövésével szemben Dányi tehetetlen. 34-23. Bízik Boglárka góljával zárkózik ismét tízre az óvári csapat. 34-24.

59. perc

Lapos lövés a kapuban: Afentaler. 35-24.

60. perc

Márczy Tekla dob gólt, róla állítják ki két percre Pált. 35-25. Ront támadásban az ETO, így az óváriaké lehet az utolsó akció. 14 másodperccel a vége előtt Bognár Róbert, a vendégek vezetőedzője kér időt. Bízik Boglárkáé az utolsó lövés a meccsen, a blokkot találja el vele.

18:53

Mindkét tábor tapssal köszöni meg meccset a csapatának, a játékosok pedig ugyancsak tapssal köszönik a szurkolást.

Korábban - Az előzetes hírek szerint a finálét idén Debrecenben rendezik március 16–17-én

Szerda 17.30 órakor a női Magyar Kupa negyeddöntőjében rendezik meg az Audi-ETO-EU-Fire Mosonmagyaróvár találkozót, melynek győztese bejut a sorozat négyes döntőjébe.

A meccs egyértelmű esélyese a címvédő hazai együttes, mely továbbra is veretlen a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában. A hétvégén utóbbi kiírásban a norvég Viperst győzte le összességében magabiztosan.

Nem szeretnék álszerénynek tűnni, valóban mi vagyunk az esélyesek, ennek ellenére nem lehet félvállról venni az összecsapást. Ugyanakkor most minden bizonnyal lehetőség lesz arra, hogy akik eddig kevesebbet játszottak, több lehetőséget kapjanak, illetve élesben próbálunk ki néhány új taktikai elemet. Ennek azonban csak akkor van értelme, ha komolyan csináljuk, ezért is mondtam azt, hogy komolyan vesszük a meccset"

– mondta Danyi Gábor, aki biztosan nem számíthat a kisebb térdsérülése miatt lábadozó Leynaud-ra.

A szakember hozzátette: Eduarda Amorim visszatérése két hét múlva, Nora Mörké áprilisra várható.
A mosonmagyaróváriak is tisztában vannak azzal, hogy nem ők az esélyesek, de szeretnék megnehezíteni a hazaiak dolgát.

Nem feltartott kézzel megyünk ki a pályára. Célunk az, hogy minél tovább szorossá tegyük a találkozót, illetve bizonyos játékelemeket gyakorolni szeretnénk, melyekre a számunkra fontos meccseken szükség lehet. Ha ezt sikerül elérni, s úgy jövünk le a pályáról, hogy mindent megtettünk, akkor nem leszek elégedetlen"

– mondta Bognár Róbert, az MKC vezetőedzője, aki Gyimesire, Gubikovára, Maricra és Scholtzra nem számíthat. Utóbbi játékos egész szezonra kidőlt, a másik három játékos viszont fokozatosan térhet vissza a közeljövőben.