Győzelem

2024.05.26. 16:10

NB II foci - Győzelemmel az NB I-be: FC Ajka-ETO FC Győr - 0-1 - fotók, videók

A Merkantil Bank Liga, NB II 34., utolsó fordulójában minden kérdés eldőlt: a bajnokság ezüsérmese lett az ETO, így feljutott az NB I-be.

Kisalföld.hu

FC Ajka–ETO FC Győr 0-1 (0-1)

Ajka, Városi Sportcentrum. Játékvezető: Berke Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Becséri Gergely)
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Kenderes, Csizmadia Z. – Babos B., Zsolnai R., Borsos F. – Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
ETO: Gyurákovics – Vera, Szépe, Szujó, Csontos D. – Vingler, Anton – M. Diarra, Bumba, Riquelme – Lukics. Vezetőedző: Borbély Balázs

Gólszerző: Riquelme (25.)

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Az ETO győzelme azt jelenti, hogy jövőre a győri csapat az NB I-ben indul.

90+4. perc: Pantovics lövését szögletre üti Gyurákovics.

90+3. perc: Csizmadia nyolc méterről lövi a labdát kapu mellé. Közben véget ért a Vasas-Soroksár mérkőzés, a hazaiak 4-0-ra nyertek.

90+2. perc: Nagy kavarodás az ajkai kapu előtt, végül Farkas B. lövését blokkolják a védők.

90+1. perc: Öt perc a ráadás.

79. perc: Csemer kapja meg a második sárgáját. Emberhátrányban az Ajka.

78. perc: Diarra 10 méterről lő, Szabados nagyot véd. Helyzet a túloldalon is: Babos lövését blokkolják a győri védők.

65. perc: Nagy K. lövését védi bravúrral Gyurákovics.

A Vasas már négy gólnál jár. De amíg ezen a meccsen az ETO nem áll vereségre, addig nincs jelentősége.

63. perc: Szarka csúsztatja kapu mellé a labdát.

Megfogyatkozik a másik mérkőzésen a Soroksár.

45+1. perc: Egy perc ráadás után véget ér az első félidő.

Már hárommal vezet közben a Vasas, Hidi M. Sándor szerezte a harmadikat.

32. perc: Bumba lövését Tar blokkolja.

25. perc: Csontos szögletét a rövid saroknál érkező Riqelme pöcköli kapura, ezt még védi Szabados, a kipattanót azonban Riquelme a gólvonal mögé tuszkolja. 0-1

22. perc: Bumba lövése kapura nem veszélyes.

Már 2-0-ra vezet a Vasas, Tóth M. a gólszerző.

7. perc: Babos lövése Csontosról megy szögletre.

A Vasas már a 4. percben megszerzi a vezetést Berecz révén a Soroksár ellen.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset. Fehérben az Ajka.

Fotók a bemelegítéstől az ünneplésig:

Előzetes - A feljutást érő helyen álló ETO-t sok szurkoló kíséri el az egykori bányászvárosba. A 150 nézőt befogadó vendégszektor mellett a hazai klub egy másik lelátórészt is a győri drukkerek rendelkezésére bocsátott, az ezzel járó másfél millió forintos pluszköltséget az ETO vállalta.

Borbély Balázs vezetőedző:

Nagyon nehéz mérkőzésre készülünk, ami lehet, hogy nehezebb lesz, mint a Vasas elleni. Van rajtunk mentális teher, ezt nem szeretném levenni a játékosokról, mert kell hogy tudják, miért is játszunk. Azzal is tisztában kell lenniük, hogy nagyon komoly ellenféllel fogunk megmérkőzni, amely jó tavaszt produkált. Nem lesz könnyű meccs, de nyerni akarunk!

Győrben, a Széchenyi téren óriáskivetítőn követhetik a mérkőzést az érdeklődők. A meccs után ide várják a remélhetően már NB I-es zöld-fehér csapatot is, hogy a szurkolókkal együtt ünnepeljenek.