Férfi kézilabda VB – Sima győzelem – Magyarország-Uruguay 44-18 – fotók

Az amatőr játékosokat is felvonultató Uruguayt legyőztük, így már biztosan továbbjutunk a csoportunkból.

Kair, 2021. janur 17. Bnhidi Bence (b) s az urugayi Geronimo Goyoaga Alonso a frfi kzilabda-vilgbajnoksg csoportkrnek msodik forduljnak A csoportjban jtszott Magyarorszg - Urugay mrkzsen Kairban 2021. janur 17-n. MTI/EPA/AFP pool

Fotó: MTI/EPA/AFP pool

Magyarország-Uruguay 44-18 (16-8)

Magyarország: Székely – Lékai 4, Máthé 8, Sipos, Bánhidi 3, Bodó 4, Bóka 4, cserék: Rodríguez 3, Hanusz 1, Győri 5, Rosta 4, Ancsin 4, Szita 1, Borbély, Hornyák 1, Sunajko 2, szövetségi kapitány: Gulyás István

A magyar férfi kézilabda-válogatott 44-18-ra legyőzte Uruguay csapatát az egyiptomi világbajnokság csoportkörének második fordulójában vasárnap, ezzel biztosította továbbjutását a gízai A csoportból. A mezőny legeredményesebb játékosa Máthé Dominik volt nyolc góllal. A magyar együttes megdöntötte saját világbajnoki gólcsúcsát, a rekordot eddig az ausztrálok elleni 2013-as mérkőzés (43-13) jelentette.

A magyarok kedden 20.30 órától Németország ellen zárják a csoportkört.

A csoport másik mérkőzésén: Németország – Zöld-foki Köztársaság 10-0 – játék nélkül

Az állás

1. Németország 4 pont (53-14)

2. Magyarország 4 (78-45)

3. Zöld-foki Köztársaság 0 (27-44)

4. Uruguay 0 (32-87)

Percről percre – online közvetítés

60. perc: Rosta az indítást megint gólra váltja. 43-18. Borbély védése után még Sunajko betalál, aztán Borbély véd még egyet, így lesz a vége 44-18. Máthé Dominik lett a meccs legjobb játékosa.

59. perc: Ancsin gólja szép találat. 42-18.

58. perc: Hagyjuk lőni Rostagnót, ő pedig él a lehetőséggel. 41-18.

57. perc: Sunajko szerzi meg a labdát, meg is tudja szelídíteni, aztán a halóba hajítja. 41-17.

56. perc: Szita lövése elszáll a kapu fölött. Nem jó a bejátszás a beállónak. Gyorsan indulunk ismét, Rosta lő gólt ismét. 40-17.

55. perc: Borbély védi lábbal Fabra lövését. Sunajko a szélről forgácsolja szét a kapufát, a labda marad nálunk.

54. perc: Szita lopja el a labdát, Hanusz pedig gólt szerez. 38-16. De Agrela eredményes, Ancsin nagyon gyorsan válaszol rá. 39-17.

53. perc: Hanusz lövése megpattan a blokkon, Viera kapus betalál az üres kapunkba. 36-16. Szitáé az újabb magyar gól. 37-16.

52. perc: Lábat ér az uruguayi passz. Rosta kapja megint az indítást, ezt is bevarrja. 36-15. Rostagno nem tud gólt dobni.

51. perc: Két perc Ancsinnak, Fabra fájlalja a fejét.

50. perc: Moradeira lövését védi Borbély. Győri szerez újabb gólt. 34-15. Rosta kapja az indítást Győritől, ennek is gól a vége. 35-15.

49. perc: Hornyák-Győri összjáték, kínai gól. 33-15.

48. perc: De Agrela szerez gólt, némi szerencsével jut el hozzá a labda. 32-15.

47. perc: Borbély védi Chaparro ziccerét. Bodó nagy gólt dob. 31-14. Borbély véd megint, most Hornyák szerez gyors gólt. 32-14.

46. perc: Rosta passza után Győri talál a kapuba. 30-14.

45. perc: Borbély védi az újabb dél-amerikai próbálkozást.

44. perc: Uruguayi időkérés. Meringolo lövése a rövidre gólt eredményez. 29-13. Máthé lövése ezúttal nem jó. Cansio is eredményes. 29-14.

43. perc: Rossz az uruguayi passz a szélre. Bodó befordul, a kapus véd, a kipattanó a miénk. Bánhidi ellen már tehetetlen a kapus. 29-12.

42. perc: Győri lövi a gólt emberelőnyből. 28-12.

41. perc: Bánhidi gólt szerez, Chaparro kiáll két percre. 27-12.

40. perc: Máthé folytatja a gólszerzést. 25-12. Pedro Alverez robog az uruguayi kapuig. 26-12.

39. perc: Kétszer is ziccerben a dél-amerikaiak, mindkettő kimarad.

38. perc: Goyoaga lövését védi Borbély. Lékai eredményes. 22-11. Meringolo szépít. 22-12.

37. perc: R. Rodruguez lövi az újabb uruguayi gólt. 21-11. Sipos lövését blokkolják.

36. perc: Cancio áll ki két percre. Máthé ismét! 21-10.

35. perc: Máthé! 19-10. Aztán már tíz közte, Pedro Alvarez lövi. 20-10.

34. perc: Kapufát lő Galbarini. Lékai labdát veszít. V. Fernandez eredményes. 18-10.

33. perc: Meringolo lövése pontatlan. Bodó is a kapufát lövi meg. Goyoaga lehetetlen szögből talál a kapunkba. 18-9.

32. perc: Bodó eredményes. 18-8. Bánhidi a kapufát találja el.

31. perc: Mindkét csapat kapust cserélt a félidőben: nálunk Borbély érkezett a remeklő Székely helyére. Az urugayi együttesben Grano érkezett. Pedro Alvarez lövi az első gólt. 17-8.

30. perc: Hanusz Egon harcol ki büntetőt. Győri hetesét Gonzalez védi. Az első félidő utolsó lövése Székely kezében landol.

29. perc: Fabra hibája után mi támadhatunk.

28. perc: Velazco próbákozása elkerüli a kaput. Szépen járatjuk a labdát, Bóka lő gólt a végén. 16-8.

27. perc: Ancsiné a következő gól. 15-8.

26. perc: Moradeira lövése Székelyről pattan a kapuba. 14-8. Győri labdát veszít, de Ancsin gyorsan visszaszerzi.

25. perc: Labdát veszítünk, Moradeira belövi a ziccert. 13-7. Győri büntetőből lövi az első gólját. 14-7.

24. perc: Ancsin a kapufát találja el, a kipattanó is az övé, ez már benn van. 13-5. Pattintott gól, de Agrela eredményes. 13-6.

23. perc: Belemenés Hanusznál. Moradeira lövését védi Székely.

22. perc: Moradeira eredményes ismét. 12-5.

21. perc: Bóka töri meg az öt perce óta tartó magyar gólcsendet. 12-4. Máthét kell nélkülöznünk két percre.

20. perc: Kapus nélkül támadunk. Győri mellé lő, Gonzalez kapus próbálkozik az üres kapuba találni, de Székely vetődve visszaér.

19. perc: Támadóhiba nálunk. Lépéshiba a legutóbbi gólszerzőnél: mi jöhetünk.

18. perc: Máthé a kapufát találja telibe, a kipattanó az ellenfélé. Két percre kiállítják Rostát. Moradeira talál utat. 11-4.

17. perc: Hetesből lövi Fabra a harmadik uruguayi gólt. 11-3.

16. perc: Máthé lövése a kapuban. 11-2. Székely megint véd, Győri passza nem jó.

15. perc: Lékai kapja vissza a labdát Bodótól, és lő gólt. 10-2. Uruguayi időkérés. Fabra talpról próbálkozik, a blokkról megy ki a labda a pályáról.

14. perc: Máthé pókhálózza ki a bal felsőt. 9-2.

13. perc: Naná, hogy megint székely véd. A másik oldalon sajnos Bánhidi lövésénél résen van a kapus, Gonzalez.

12. perc: Székely remek formában játszik, megint védeni tud. Bánhidi kap labdát Bodótól, megvan a nyolcadik gólunk. 8-2.

11. perc: Sipos szerez labdát, Bóka indul, ennek is gól a vége. 7-2.

10. perc: Chaparro befordul, és gólt dob. Nagyon gyorsan jön a túloldalon is a gól, Bodótól. 6-2.

9. perc: Bóka ellen fújnak az iráni játékveztők.

8. perc: Székely fogja a balszélső próbálkozását is. Lékai dobja az ötödiket. 5-1.

7. perc: Labdaszerzés után Bóka eredményes. 4-1.

6. perc: Velazco lövését védi Székely. A kapus hárít a túloldalon is.

5. perc: Megvan az első uruguayi gól is, Velasco szerzi. Bodó gyorsan góllal felel rá. 3-1.

4. perc: Máthé Dominik lövi a másodikat is. 2-0.

3. perc: Székely védi a kipattanóból ismétlő Goyoaga próbálkozását. Az ellentámadás végén Máthé talál a kapuba. 1-0.

2. perc: Rossz a bejátszás nálunk, ismét a dél-amerikaiak támadhatnak. Gól még nincs.

1. perc: Uruguay kezdi a meccset. Székely a kapuban, ő fogja az első lövést.

ElőzetesPénteken a magyar férfi kézilabda-válogatott 34-27-re legyőzte a Zöld-foki Köztársaság csapatát az egyiptomi világbajnokság csoportkörének első fordulójában.

A mérkőzés után Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya azt mondta, „nem volt összeszokott a csapatunk, hiányoztak az elmaradt edzőmeccsek. Nehéz a helyzet, régen játszottunk, egy kicsit döcögős az egész, tipikus első mérkőzés volt. Az ellenfelet nem rossz, nem ügyetlen játékosok alkotják, jól tudnak kézilabdázni, időnként jól olvasták a játékunkat. Számítottunk rá, hogy nehéz lesz az első meccsünk.”

A Zöld-foki Köztársaság nem áll ki a németek ellen

A magyarok csoportjában szereplő Zöld-foki Köztársaság válogatottja nem áll ki vasárnap a németek elleni második fordulós összecsapásra az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon, miután az együttes több tagja is koronavaírusos lett. Az afrikai ország szövetsége Facebook-oldalán közölte, mindent megtesznek annak érdekében, hogy a későbbiekben a sportszerűség szabályainak megfelelően folytassák a küzdelmet. A koronavírusos megbetegedésektől tizedelt újonc együttes, melyet a magyar válogatott pénteken 34-27-re győzött le a nyitókörben, azért kényszerült visszalépni a vasárnapi összecsapástól, mert szombaton újabb két játékosa fertőződött meg, így mindössze kilenc bevethető kézilabdázója maradt. A 18 órára kiírt, de elmaradó meccset 10-0-s gólkülönbséggel a németek javára ítéli majd a nemzetközi szövetség.