2017.04.19. 23:48

Női kosárlabda NB I - Sopron-Szekszárd döntő

A Sopron és a Szekszárd játssza a női kosárlabda NB I döntőjét.

mti

Az elődöntő szerdai második mérkőzésén a címvédő Sopron a Győr, a Szekszárd pedig a Cegléd otthonában győzött, ezzel megnyerte a párharcot. Az alapszakasz-győztes tolnaiak fennállásuk első fináléjára készülhetnek.

Eredmények: elődöntő, 2. mérkőzések: VBW CEKK Cegléd-Atomerőmű KSC Szekszárd 67-74 (21-25, 10-16, 20-16, 16-17) A párharcot 2-0-ra nyerte a Szekszárd.

CMB Cargo-UNI Győr–Uniqa-Sopron 65–83 (9–23, 20–18, 18–20, 18–22)

Győr, női NB I-es elődöntő, 2. mérkőzés, 200 néző. V.: Kapitány, Frányó, Praksch.

UNI Győr: KIESEL 14, Laklóth 8/6, Likhtarovic 8/3, VARGA ZS. 11/3, GOREE 15. Cs.: Simon Zs. 6, Török Á. 3, Kovács V., Markó, Simon A. Edző: Völgyi Péter.

Uniqa-Sopron: Fegyverneky 3/3, TURNER 16/3, JOHNSON 18/3, CRVENDAKIC 20/3, GEORGE 18/3. Cs.: Weninger 2, Krnjic, Dubei, Határ 3, Ajdukovic 3. Edző: Sterbenz László.

A párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára.

Nagy iramban kezdtek a csapatok, az első kosár a vendégeké volt. A negyed utolsó felét 16–2-re nyerte a Sopron, Simon Zsófi az utolsó másodpercekben törte meg a hazai kosárcsendet (9–23). A második szakaszban az első meccshez hasonlóan lepattanózásban jobb volt a Sopron (15–23). A félidő hajrájában egy Kiesel-büntető esett már csak (29–41).

A harmadik negyed ugyanúgy kezdődött, mint a második, soproni duplával és Fegyverneky majdnem félpályás triplájával zárult (47–61).

Az utolsó felvonásban ismét a Sopron volt először eredményes, a hazaiaknál Goree szerzett kosarat. George triplája után pedig a vendégek pillanatai következtek, így a 33. perc elején 68–51 volt az Uniqa javára. Az utolsó öt perc előtt, 70–53-nál időt kért Völgyi Péter. A hátralévő időben már nagy fordulat nem következett be, a magassági fölényét érvényesítő Sopron bebiztosította győzelmét, ezzel a döntőbe jutását, míg a Győr a 3. helyért játszhat majd a Cegléddel.

Völgyi Péter: – Az erősebb csapat jutott be. Szerettük volna jobban megszorongatni őket, de az első félidő kapkodó támadójátéka miatt végig futnunk kellett az eredmény után.

Sterbenz László: – Szerintem megérdemelten játszhatjuk a klub sokadik bajnoki döntőjét. Nagyon várjuk már a szekszárdiakkal való találkozást.