Női kézilabda BL – Győri Audi ETO – DHK Banik Most 35-29 – fotók

Hat góllal verte cseh ellenfelét az Audi ETO.

Fotó: Csapó Balázs

Tudósítás

1. perc: Müllnerová, Zachova, Borovska, Mikulásková, Sustkova, Mikulcik, Kostelna a vendégek kezdőcsapata. Ők is indítják útjára a játékot. Az ETO kezdője: Kiss Éva, Görbicz, Nze Minko, Hansen, Brattset, Bulatovic, Faluvégi. Nze Minko labdát szerez, de a kapu elé érve rosszul kezeli le azt, így jöhetnek a csehek.

2. perc: Ismét győri labdaszerzés. Hansen lövi fölé a labdát középről. A meccs első gólját Kostelna lövi. 0-1.

3. perc: Bulatovic egyenlít. 1-1.

4. perc: Hibáznak támadásban a vendégek. Támadásban Oftedal a pályán Hansen helyett a győri csapatban. Nem jó a hazai akció sem, a gyors indítás után Borovska lő pattintott gólt. 1-2.

5. perc: Nze Minko tör be a védekezők közé. 2-2. Szélsőgól a vendégeknél, Mikulcik eredményes. Nze Minko egyenlít ismét gyorsan. 3-3.

6. perc: Sárga lap Faluvéginek, hetes a cseheknek. Zachova értékesíti a büntetőt. 3-4.

7. perc: Gyors indítás után Zachova eredményes ismét. 3-5.

8. perc: Sárgát kap Mukilásková. Passzívban az ETO, Bulatovic átlövése pontos. 4-5.

9. perc: Görbicz szerez labdát. Brattset fordul be és szerez gólt beállóból. 5-5.

10. perc: Ismét hiba csúszik a cseh akcióba, de sajnos Görbicz indítása sem jó.

11. perc: Zachova tekeri kapu mellé a labdát. Nze Minko révén előny az ETO-nál. 6-5.

12. perc: Ismét Nze Minko eredményes. 7-5. Mikulcik felel rá. 7-6.

13. perc: Bulatovic góljával ismét két gól az ETO előnye. 8-6. Oftedal nagyot harcol a labdáért, és a kapus lába mellett lövi a kilencedik győri gólt. 9-6.

14. perc: Brattset marad egyedül, Nze Minko bejátszását lövi a hálóba. 10-6. Kapust cserélnek a vendégek.

15. perc: Kissről pattan a hálóba a labda. Manáková lőtte a gólt. Oftedal gyorsan válaszol rá. 11-7. Kostelna is eredményes. 11-8.

16. perc: Görbicz lövése nem jó. Faluvégi labdát szerez, az indítást Oftedal váltja gólra. 12-8. A Banik Most kér időt.

17. perc: Talpról, messziről Dvoraková. Oftedal válasza gyorsan jön. 13-9.

18. perc: Megint Kiss kezéről perdül a labda a kapuba. Dvorakova góljára ezúttal Nze Minko ad gyors feleletet gól formájában. 14-10. Strisková eredményes a bal szélről. 14-11.

19. perc: Faluvégire játsszák az akciót a győri lányok, ő pedig bedobja Sípovának. 15-11.

20. perc: Mellé száll Kostelna lövése, Leynaud-nak nem kell védenie. Bulatovic lövésénél meg nem tud védeni a kapus a túloldalon. 16-11. Sustkova lövése sem jó.

21. perc: Oftedal lövése is pontotlan. Strisková viszont már eredményes. 16-12.

22. perc: Görbicz a bal szélről. 17-12. Sustkova góljára nincs válasz, Edwige lövése nem jó. 17-13. Strisková ejtése gólt eredményes. 17-14.

23. perc: Oftedal ismét. 18-14. Borovska is betalál. 18-15.

24. perc: Knedlikva a pályán, és ha már bejött, dob is gólt. 19-15.

25. perc: Ismét indulna Knedlikova, de szabálytalankodnak ellene. Időkérés a hazai oldalon. Kurtovic is a pályán. Oftedal passza nem jó Görbicznek, jühetnek a csehek. Kostelna szerez gólt. 19-16.

26. perc: Edwige belép a hatoson belülre, így elveszik a labdát az ETO-tól.

27. perc: Támadószabálytalanság a vendégeknél, Nze Minko a kapuig robog. 20-16.

28. perc: Sustkova kapufája után is támadhatnak a vendégek. Dvorakova veszi be a győri kaput. 20-17.

29. perc: Jön vissza Brattset és Bulatovic. Utóbbi szerzi az újabb győri gólt. 21-17.

30. perc: Zachova góljára a győri jobbszélső, Knedlikva felel góllal. 22-18. Cseh kapufával ér véget az első játékrész.

31. perc: Oftedal lövése kapu mellé száll. A túloldalon sincs gól.

32. perc: Brattset lövi a második félidő első gólját. 23-18.

33. perc: Sustkova góljára Oftedal válaszol. 24-19.

34. perc: Borovska középről használja ki azt, hogy a labdavesztés után még kissé rendezetlen volt az ETO védelme. 24-20.

35. perc: Knedlikova lövését védi Müllnerová.

36. perc: Sustkova lövése pontatlan, Brattseté viszont célt ér. 25-20.

37. perc: Fodor a pályán, a lövése pedig a hálóban. 26-20.

38. perc: Zachova akad fenn a győri védőkön. Koslena hetesét védi Kiss Éva.

39. perc: Passzívban a cseh csapat, a blokkról száll fölé Sustkova lövése.

40. perc: Brattset góljára időkéréssel válaszol a Banik Most vezetőedzője. 27-20. Nze Minkót küldik ki két percre: ez az első kiállítás a meccsen. Zachova a jobb szélről használja ki gyorsan az emberelőnyt. 27-21. Kapus nélkül támad az ETO.

41. perc: Támadóhiba a győri csapatnál. Leynaud védi Zachova lövését.

42. perc: Knedlikova lövése elszáll a kapu mellett. Mikulásková viszont pontosabban lő. 27-22.

43. perc: Bulatovic messziről nagy gólt dob. 28-22. Kosltena lövését védi Leynaud. Brattset növeli ismét hétgólosra az előnyt. 29-22.

44. perc: Hansen labdát szerez, indítását Oftedal a kapufára lövi. Támadóhiba a Banik Mostnál. Bódi jön a jobb szélre, Nze Minko most a balszélső, Edwige a beálló.

45. perc: Időt kér Danyi Gábor. Időkérés után már kissé más a győri csapat felállása, Nze Minko lövése a blokkot találja el. Mikulásková ellen fújnak a játékvezetők.

46. perc: Edwige-ig nem jut el Oftedal bejátszása. Aztán Edwige blokkol.

47. perc: Passzívban a csehek, Leynaud védi Kostelna lövését.

48. perc: Striskova füleli le Bulatovic passzát. Dvorkakova lövését is megfogja Leynaud.

49. perc: Danyi Gábor kap sárgát. Öt perc gólcsend után Polakova eredményes. 29-23.

50. perc: Oftedalé a harmincadik találat. 30-23.

51. perc: Fodor eredményes. 31-23. Harmadszor kér időt a vendégcsapat. Manáková átlövése a győri kapuban. 31-24.

52. perc: Kurtovic előbb a blokkot, majd a kapust találja el. A túloldalon egy jó blokk után szerez labdát az ETO.

53. perc: Fodor a kapufát találja telibe.

54. perc: Nze Minko hetedik gólját lövi. Sustkovától jön a gyors válasz. 32-25.

55. perc: A blokkról megy mellé Kostelna lövése.

56. perc: Bódi lövését védi Müllnerová. Kostelna ezúttal pontosabb a túloldalon. 32-26. Megint nagyot véd Müllnerová, ezúttal Oftedal lövése után.

57. perc: Brattset lövése sem jut túl a Most kapusán. Harmadszor eredményes Kostelna 32-27.

58. perc: Nze Minko ellen tehetelen a kapus. 33-27. Fodort ütközi le szabálytalanul Mikulcik, hetes és két perces büntetés az ítélet. Hansen értékesíti a büntetőt. 34-27.

59. perc: Kostelna átlövésből eredményes. 34-28.

60. perc: Edwige első gólját lövi az utolsó perc elején. 35-28. Manáková szerez gólt. 35-29. A dudaszókor talál a hálóba Nze Minko ezt már nem adják meg, így hat góllal nyeri az ETO az idei utolsó hazai meccsét.

A lefújás után, a Himnusz eléneklését követően közös képre áll össze a két csapat a győri tábor előtti kapuba.

Előzetes:

Ami már biztos, a győriek csoportelsők, a címvédő ráadásul még hibátlan, és amennyiben vasárnap is nyer, akkor a maximális nyolc ponttal jut a középdöntőbe. Csehországban 46–21-re nyertek a zöld-fehérek, így hazai környezetben nehéz elképzelni más végeredményt, mint az Audi-ETO sikerét. Ezzel a mérkőzéssel zárja a győri csapat a szezon első felét. A jövő héttől a játékosok szétszélednek és hazáik válogatottjaival megkezdik a felkészülést a november végén kezdődő, Japánban rendezendő világbajnokságra.

Danyi Gábor, a győriek vezetőedzője a szokásoknak megfelelően rendkívül óvatosan, ugyanakkor kellő önbizalommal nyilatkozott az esélyekről: „Nyilván azt nem mondom, hogy nem mi vagyunk a favoritok, ugyanakkor azért óva intenék bárkit is, elsősorban saját játékosaimat, hogy azt higgyék, az idegenbeli nagy különbség után nekünk elég csak kimenni a pályára. Ugyanúgy készülünk és ugyanúgy állunk a mérkőzéshez, mint eddig bármelyikhez. Ezenfelül van még javítanivaló a mi játékunkon is, de a sérülésekkel is nagyon vigyázni kell.”

A győrieknél továbbra sem játszhat Veronika Kristiansen és Kari Aalvik Grimsbö.