2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

NBII: nyert a Gyirmót, de továbbra is második a tabellán

Az ETO B idegenben, míg a Gyirmót hazai pályán nyert az NB II Nyugati csoportjának 24. fordulójában. A Siófok továbbra is egy ponttal vezet Kiprich József csapata előtt.
NB II, NYUGATI CSOPORT 24. FORDULÓ

GYIRMÓT SE–FC AJKA 4–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Sulyok Gergely (Varga Gábor, Márton Zsolt)

GYIRMÓT: Boros T. – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Homonyik, Baumgartner, Horváth R., Nagy L. – Lajtos (Tóth N., 69.), Laki.
Vezetőedző: Kiprich József

AJKA: Jánosa – Páli, Császár, Subicz, Pákai – Mihalecz, Pothárn (Horváth Á., 32.), Hegyi, Gunther – Szabó L. (Pavlitzky, 62.), Kovács G. (Gaál B., 72.).
Vezetőedző: Artner Tamás

Gólszerző: Laki (1–0) a 16., Laki (2–0) az 50., Horváth R. (3–0) az 58., Nagy L. (4–0) a 78. percben

Kiprich József: – Külön öröm a mai mérkőzésben, hogy nemcsak jól, hanem eredményesen is játszottak a fiúk.

Artner Tamás: – A nagyon jól játszó Gyirmót ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést.

KAPOSVÖLGYE VSC–GYŐRI ETO FC II 0–1 (0–1)
Nagyberki, 150 néző. Vezette: Ákos Dávid (Takács Gábor, Gyűrűsi Gábor)

KAPOSVÖLGYE: Strublics – Jagodits, Kerekes, Vaskó, Fellai – Huzmi, Sandro (Kovács P., 70.), Pedro, Kardos (Sevel, a szünetben) – Ivusza (Körmöci, 65.), Horváth Gy.
Vezetőedző: Horváth Lajos

ETO FC II: Molnár P. – Bieder, Neziri, Babic, Totadze – Dorogi, Sánta A., Berde, Bicak (Simon A., 77.) – Serfőző (Varga T., 65.), Kis Sz. (Nagy Á., a szünetben).
Edző: Klement István

Gólszerző: Bicak (0–1) az 1. percben

Horváth Lajos: – Hiába birtokoltuk többet a labdát, a támadó harmadban nem születtek minőségi döntések.

Klement István: – Volt egy kis cement a téglák között, így megállt a fal.

Kaposvölgye–Győri ETO FC B (szombat, 15 óra)

Győri győzelem esetén helyet cserélne a két együttes a tabellán. Klement István, az ETO B szakvezetője:

„Ellenfelünk mindössze egyszer veszített hazai pályán, s legyőzte a Gyirmótot is. Masszív, rutinos csapat, egy nem túl jó pályával. Mivel szombaton játszik az első csapat is, nem számíthatunk visszajátszókra, ettől függetlenül legalább egy pontot remélek."

Lortkiphanidze sérült és nincs még százszázalékos állapotban Dudás Ádám.

Az ETO B várható összeállítása: Molnár P. – Dorogi, Nyári, Bieder, Nagy Á., Molnár T., Berde, Nyitrai, Sánta, Kiss Sz., Sharashenidze.

Gyirmót–Ajka (szombat, 17 óra)

Az élvonalra pályázó hazai csapat a tervezett péntek helyett szombaton játszik, remélhetőleg szépszámú szurkolósereg előtt. Ahhoz, hogy a Gyirmót továbbra is versenyben maradjon az NB I-ért, ezt a meccset is hoznia kell.

„Ha a legutóbbi fordulóban Budaörsön mutatott első félidei játékot meg tudjuk ismételni, megkönnyíthetjük magunknak a találkozót. Ha nem így lesz, akkor meg kell szenvednünk a három pontért. Így vagy úgy, de győznünk kell" – mondta Kiprich József, a kék-sárgák edzője.

A Gyirmót kezdőcsapata: Boros – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Homonyik (Lajtos), Horváth R., Baumgartner, Nagy L., Laki, Tóth N.

Rangos tornák görkorin

In-line hokiban gazdag lesz a hétvége Győrött, ugyanis szombaton és vasárnap egyaránt rangos verseny… Tovább olvasom