Győr, 100 néző. V.: Szalai L.

ETO II:  Horváth D. – Tóth D., Kelemen M., Kozma M., Németh M., Nagy Á., Medgyes (Hajmási), Szabó T. (Nagy B.), Szabó B. (Irmes), Mayer, Mervó. Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Újbuda:  Váradi – Patkós (Csányi), Khiesz, Laki, Hanák, Kovács D., Menyhért, Turi (Németh A.), Horváth R. (Nyéki), Karacs, Skriba. Edző: Pári Sándor.

Gsz.:  Mervó (2), ill. Kovács D.

A 12. percben  Kovács szép egyéni villanással szerezte meg a vezetést a vendégcsapatnak. 0–1. A 14. percben a szélről beadott labdára Mervó érkezett és a kapuba fejelt. 1–1. A 79. percben Irmes húzott el a jobb oldalon, Mervó pedig eldöntötte a három pont sorsát.  2–1. A bajnokság rangadóján az Újbuda megmutatta, hogy nem véletlenül áll a dobogón, a hazaiak azonban feltörték a masszív védelmet, és ha nehezen is, de újra győztesen hagyták el a pályát.

Jók: Mervó, Medgyes, ill. Kovács D.

Németh Zoltán: – A jó csapatok akkor is tudnak nyerni, ha nem megy annyira nekik a játék, bízom abban, hogy mi is ilyenek vagyunk.
Meronka Péter

Mosonmagyaróvár-BKV Előre 1-1 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V.: Tuczai.

Futura Mosonmagyaróvár:  Boros – Kálmán A., Domanyik, Karácsony, Papp T., Nagy Á., Szénási (Régely), Schmatovich (Maidics), Németh B., Kollár M. (Kollár B.), Varga T. Edző: Tiba Zoltán.

BKV Előre:  Szabó B. – Csikortás, Major, Nyárasdi, Sebők, Herczeg, Dobó (Boda), Birtalan (Üres-Farkas), Varga B., Kálmán Zs., Miklósvári. Edző: Menczeles Iván.

Gsz.: Varga T., ill. Major.

A 10. percben Németh Balázs 16 méteres bombáját ütötte ki Szabó Balázs, majd nem sokkal később Varga Tamás közeli lövését hatástalanította a kapus. A 25. percben ismét Varga került helyzetbe, aki ekkor már nem hibázott: a szöglet után hozzá kerülő labdát közelről vágta a hálóba. 1–0. Az 54. percben szöglettel felérő szabadrúgáshoz jutott a BKV Előre. A labda mögé Birtalan állt, aki az ötösön ólálkodó Majorhoz passzolt, a vendégjátékos pedig nem teketóriázott, egyből a kapu bal oldalába lőtt. 1–1.

A helyzetek alapján mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, így a döntetlen igazságosnak mondható.

Jók: Németh B., Papp T., ill. Szabó B., Major.

Tiba Zoltán: – Voltak pillanatok, amikor megnyerhettük, és olyanok is, amikor elveszíthettük volna a mérkőzést. A pontosztozkodást reálisnak érzem.

Menczeles Iván: – Nyerni szerettünk volna, de igazságos döntetlen született.
Horváth Péter

Bundesliga: Dárdaiék fontos meccset nyertek

A Hertha BSC 2-0-ra legyőzte a Paderbornt a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi… Tovább olvasom