2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Magyar Kupa - ETO-Vasas: 2-3 - fotók

Labdarúgó Magyar Kupa - A Vasas nagy csatában jutott a nyolcaddöntőbe Győrben.
Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért): ETO FC Győr (III.)-Vasas FC 2-3 (1-1)

A z élvonalban listavezető Vasas FC 3-2-re nyert a harmadosztályú ETO FC Győr otthonában a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának keddi játéknapján, ezzel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.
ETO-Vasas. Fotó: Bertleff András

Az erőviszonyoknak megfelelően az angyalföldiek szereztek vezetést, de a hazaiak - akik korábban a Debrecent búcsúztatták - büntetőből még a szünet előtt egyenlítettek, sőt a második félidő elején egy nagy védelmi hibát kihasználva fordítottak.

A meccs hajrájában Remili találatával ismét egyenlő volt az állás, majd a 91. percben az ukrán Pavlov megszerezte a győztes gólt a Vasasnak.

A Magyar Kupában a legjobb 16 közé jutásért az NB I-ben jelenleg listavezető Vasas lesz ma az NB III Nyugati csoportban féltávnál második helyezett ETO FC Győr vendége. A mérkőzés 18 órakor kezdődik. Vezeti: Zierkelbach.

Érdekesség, hogy a kupa történetében a két csapat eddig mindössze egy alkalommal találkozott egymással, akkor fölényes ETO-győzelem született. Az említett mérkőzést 1974. február 20-án szintén a 16 közé jutásért játszották Győrött 3500 néző előtt. A játékvezető a tatabányai Emsberger Gyula volt.

A Rába ETO 6–2 (3–2)-re legyőzte a Vasast. A hazaiak közül Varsányi és Pénzes (2–2), Stolcz és Somogyi 1–1 gólt szerzett.

Az ETO összeállítása ez volt: Borbély – Baumann, Pozsgai, Sebők, Horváth L. – Varsányi, Somogyi, Póczik – Pénzes, Stolcz, Glázer R. Edző: Farsang Ferenc.

Győrött az elmúlt hétvégi bajnoki forduló eseményei – ETO-győzelem, Érd-vereség  – hatására jobb a hangulat, mint például egy héttel korábban volt.

„Lélektanilag valóban jót tett nekünk ez a hétvége, de korábban is úgy vélekedtem, nekünk elsősorban magunkkal kell foglalkoznunk – mondja Bekő Balázs, az ETO vezetőedzője. – Azt gondolom, aki a hétköznapokon mindent megtesz a sikerekért, azoknak megfelelően dolgozik, azt a sors előbb-utóbb honorálja."

A mai kupamérkőzéssel kapcsolatban Bekő Balázs a következőket mondta:

„A céljaink nem változtak, ugyanazok, mint a Debrecen-meccs előtt voltak. A Vasas ellen elsősorban a fiatalok és a mostanában kevesebbet játszók kapnak szerepet. Bízom benne, hogy ők olyan pluszenergiákat tudnak mozgósítani a pályán, ami esetleg eredményre vezet. Magam is kíváncsian várom, hogy ebben az összetételben mire leszünk képesek."

A győri származású Ferenczi István napjainkban a Vasas játékosa, erőnléti edzője:

„Örülök, hogy visszatérhetek szeretett városomba és ott lehetek az ETO elleni meccsen. Az, hogy játszom-e vagy sem, majd csak a találkozó előtt dől el, de így is boldogsággal tölt el, hogy az ETO az ellenfelünk. Tisztában vagyunk vele, hogy veszélyes csapat, egyáltalán nem NB III-as szintű a kerete és ezt bizonyították is Kabát Petiék a Debrecen legyőzésével. Nem vesszük félvállról a meccset, mert szeretnénk továbbjutni. Sajnálatosnak tartom, hogy az ETO-nak csupán a harmadik vonalban szerepel a csapata. Szoros szálak fűznek a győri labdarúgáshoz, a csapathoz is, Soós Imrével például szinte napi kapcsolatban vagyok."

Az ETO–Vasas mérkőzés belépői érvényesek lesznek a szerdán 12 órakor kezdődő Ménfőcsanak–Honvéd kupamérkőzésre is.

Büntetés a Honvédnak: a szurkolók a játékvezetőt és Romániát is becsmérelték