Európa Liga

2022.02.06. 08:04

Női kézilabda EL - A Sola ismét megverte az MKC-t

A pénteki vereség után nem sikerült a visszavágás vasárnap a Mosonmagyaróvárnak.

Sola-Mosonmagyaróvár 27-22 (16-12)

60. perc: Magnussen szerez újabb gólt. 27-22. Válasz már nincs, a pénteki meccs után a vasárnapit is a Sola nyeri tehát az MKC ellen.

59. perc: Szép gólt Tóth Gabriellától. 26-22. Csekő ejtését Lerstad lekapja a levegőből.

58. perc: Sajnos Tóth G. megint rosszul passzol. Herrem büntet ziccergóllal. 26-21

57. perc: Magnussen eredményes a szélről. 25-21. Belemenés Tóth Gabriellánál. Visszakerül a labda az óváriakhoz.

56. perc: Mistina megfogja ezt is. Hajtait ápolni kell a labdaszerzés után, így most Csekő a balszélső. Időt kér Gyurka János. Lerstad védi Tóth E. távoli próbálkozását.

55. perc: Most nagyon keményen védekezik az óvári együttes. Psszívban a Sola, hetes a vége. Herrem büntetőjét védi Mistina. A kipattanó is az övé, Kovács P. szabálytalankodik... Kiállítás és újabb hétméters.

54. perc: A kapufa segíti ki Mistinát. Kovács P. farag a hátrányon. 24-21.

53. perc: Mistina véd ismét. Hajtai csak a pályán kívül éri el a passzt.

52. perc: Török befordul. 24-20. Magnussen lövését lábbal védi Mistina Kitty.

51. perc: Már nyolc perce gólképtelen az MKC, Mihály töri meg a gólcsendet. 24-19.

50. perc: Deila is betalál. 23-18. És gyorsan visszakerül a labda a norvégokhoz. Magnussen eredményes. 24-18.

49. perc: Herrem ejtése ezúttal is bejön. 22-18. Kovács P. pontatlanul passzol.

48. perc: Tóth E. bejátszása nem jut el a beállóhoz. Hazai időkérés.

47. perc: Lerstad lábbal védi Kovács P. lövését. Holgersen befordul, de nem találja el a kaput.

46. perc: Hajtai lövését Lerstad védi. Szemerey is véd a másik oldalon, de a norvégoké a kipattanó. S. Novak fölé lő.

45. perc: Passzívból lő Seiserstad, a kipattanót Jansen lövi a kapuba. 21-18

44. perc: S. Novak kapufája után újra támadhatnak a feketemezesek. Tóth G. passza azonban nagyon magas a szélsőnek.

43. perc: Asanin újabb góljával kettőre csökken a különbség. 20-18.

42. perc: Szemerey védi Herrem lövését. A kipattanó az MKC-é.

41. perc: Támadóhiba az óváriaknál. Seierstad góljára Török válaszol gyors góllal. 20-17.

40. perc: S. Novak átlövése a kapuban. 19-16

39. perc: Asanin beveszi a norvég kaput. 18-16

38. perc: Labdaszerzés után üres kapura lőhetnek az óváriak, de pontatlan a próbálkozás. Herrem begyűjti a Knutsen lövése utáni kipattanót, és be is dobja. 18-15. Gyurka János időt kér.

37. perc: Első gólját szerzi a nemrég csereként beállt Knutsen. 17-15. Tóth E. büntetője ezúttal a kapu mellé száll.

36. perc: Asanin lövését lábbal védi Lerstad.

35. perc: Passzívból kapu fölé lő S. Novak.

33. perc: S. Novak lövését is védi Szemerey. Újabb gyors MKC-gól: ezt is Hajtai szerzi. 16-15. Újabb remek védés Szemereytől. Török beállóból lő, Lerstad véd.

32. perc: Tóth G. labdát szerez, Hajtai értékesíti a ziccert az indítás után. 16-14.

31. perc: A norvégok kezdik a második félidőt. Szemerey véd, Kovács P. gyors gólt dob a túloldalon. 16-13.

30. perc: Deila eredményes az első félidő legvégén. 16-12.

29. perc: Tóth E. szerez szép gólt. 15-12. Szemerey védi Holgersen lövését.

28. perc: Időkérés a hazaiaknál. Szemerey védi S. Novak lövését, a kipattanót viszont bedobja. 15-11

27. perc: Deila régen lőt gólt, sajnos most megteszi ismét. 14-11. Tóth G. lapos lövéssel próbálkozik, Lerstad résen.

26. perc: Tóth E. gólja most nagyon kellett! 13-11. Herrem kap elérhetetlen passzt. Lerstad védi Tóth E. löketét.

25. perc: Hajtai csak az alapvonalon túl éri el a passzt. Magnussen pörgeti el a labdát Szemerey bokája mellett. 13-10.

24. perc: Aztán lerántja Hajtait S. Novak: óvári emberelőny jön, majd az időkérés után. Tóth G. labdát veszít. Herrem góllal büntet. 12-10

23. perc: Tóth G. majdnem labdát szerez. Passzívban a norvégok. Lépéshiba S. Novaknál.

22. perc: Magnussen ejtése a hálóban. 11-10. Tóth G. Tóth Eszter lábát találja el. Gyorsan sikerül aztán visszaszerezni a labdát. De csak nagyon rövid időre.

21. perc: Herrem betalál. 10-10. Ismét rosszul sikerül az óváriak passza.

20. perc: Tóth Gabriellát kiállítják két percre, hetest dobhat Herrem. Gól a vége. 9-9. Újabb óvári hetest, ezt Kovács P. harcolja ki. Ezt is Tóth Eszter lövi, ennek is gól a vége. 9-10.

19. perc: S. Novak most pontosabb, mint egy perccel ezelőtt. 8-9. Rossz megint az óvári passz, Tóth G. hibázik.

18. perc: S. Novak lövését védi Szemerey. Mihály kapna labdát, de magasnak bizonyul a passz.

17. perc: Seierstad eredményes. 7-8. Tóth G. harmadik gólját 9 méterről, talpról szerzi. 7-9.

16. perc. Tóth G. is betalál. 6-8.

15. perc: S. Novak átlövése pontos. 6-7

14. perc: Lerstad véd, aztán S. Novak lépéshibát vét. Asanin góljával kettővel vezet az MKC! 5-7.

13. perc: Tóth Eszter nem pazarolja az időt lövőcselre, egyből a jobb alsóba dobja a büntetőt. 5-6. Újabb rontott lövés a hazaiaknál.

12. perc: S. Novak elejti a labdát. Asanin kiharcolja a meccs első hetesét.

11. perc: Török egyenlít, Tóth Gabriellától kapta a bejátszást. 5-5.

10. perc: Nincs norvég gól. Sajnos óvári sincs, eladják a labdát a lányok. Herrem nagyon éles szögből kell, hogy lőjön, nem találja el a kaput.

9. perc: Kapu mellé megy az óvári lövés. Gyors gól a másik oldalon Deilától. 5-4. Lerstad védi Tóth E. próbálkozását.

8. perc: Török szerez labdát.

7. perc: Herrem labdához jut: gól a vége. 3-3. Megint hibázik támadásban az MKC, Deila ziccerből büntet. 4-3. Török szépen befordul. 4-4.

6. perc: Hajtai gyors góljával előny az óváriaknál! 2-3

5. perc: Magnussen megint lőhet, a kapufát találja el.

4. perc: Seierstad nagy helyzetből nem találja el a kaput. Asanin lövése Lerstad kapus lábai között-alatt jut a kapuba. 2-2.

3. perc: Úgy néz ki, ma is lesz retróparti a meccs alatt, már ami a csarnokban hallható zenéket illeti. Tóth G. szépít. 2-1.

2. perc: S. Novak kínaiból szerez gólt. 1-0. Támadóhiba az MKC-nál. Magnussen lövi a második gólt. 2-0.

1. perc: A mérkőzést a Sola közelében található Savangerben rendezik, az Európa-Ligában ez a norvég együttes hazai pályája. A meccset a feketében játszó óváriak kezdik, a hazaiak sárgában szerepelnek ma. Tóth E. lövése nem jut a kapuba.

Előzetes - Pénteken simán, hat góllal kapott ki a Mosonmagyaróvár a Solától. Vasárnapi visszavághatnak Tóth Eszterék a norvég csapatnak