NB II foci – ETO–MTK 1-0 – online tudósítás, fotók

Fotó: H. BARANYAI EDINA

Merkantil Bank Liga Labdarúgó NB II., 11. forduló

WKW ETO FC Győr–MTK Budapest 1-0

ETO Park. V.: Zierkelbach.

ETO: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár – Borbély (Vashkeba 70'), Kun (Bagi, a szünetben), Charizopulus – Szánthó, Lovrencsics, Andric (Simon 58').

MTK: Somodi – Fülöp (Vass P., a szünetben), Varju, Nagy Zs., Deutsch – Cseke (Kata 66'), Palincsár, Mezei, Katona – Szatmári, Lencse.

Gólszerző: Szánthó (25').

Sárga lap: Gengeliczki (82'), Charizopulos (83')

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset.

2. perc: Katona 10 méterről, lapos lövéssel próbálkozik jobbról. Horváth véd.

11. perc: Palincsár jobboldali lapos beadását szögletre tisztázza a győri védelem.

13. perc: Kun kap jó passzt Kalmártól, a tizenhatos jobb oldali vonaláról beadja, a hosszún érkező Lovrencsics ollózása kapu mellé száll.

24. perc: Egyik kapu sincs veszélyben egy ideje. A labda többnyire a győri csapatnál van.

25. perc: Lencse lő 14 méterről, balról. Horváth véd. Fél perc sem telik el, a túloldalon Kovács adja középre a labdát a jobb oldali szögletzászlótól, a tizenhatoson belül, jobb oldalon Szánthó érkezik, és kapásból a hosszú alsóba lő. 1-0.

37. perc: Kicsit többet van a gól óta a labda a vendégeknél, de az ETO állja a sarat: helyzetbe nem került az MTK egy ideje.

39. perc: Megint Lencse kerül helyzetbe, ezúttal jobbról érkezve kap indítást, 11 méterről egyből lő: Horváth véd.

42. perc: Cseke lő 20 méterről, jobbról. Horváth előtt ugyan megpattan a labda, de így is védeni tud a győri kapus.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Fülöp helyére Vass érkezik a vendégeknél a második félidőre. Az ETO is cserél, Bagi érkezik Kun helyére.

49. perc: Lovrencsics középre lőtt passzát Bagi próbálja sarokkal kapura tenni, de célt téveszt.

50. perc: Horváth remekül lép ki a kapujából, és menteni tud Lencse elől, aki Kovács elcsúszása után került volna helyzetbe.

55. perc: Deutsch adja be balról a második hullámba érkező társaknak a labdát, Vass lő 13 méterről, Horváth védi a bal alsó felé tartó próbálkozást.

58. perc: Andric hagyja el a pályát, Simon érkezik a helyére. Borbély kapja a csapatkapitányi szalagot.

61. perc: Szánthó jobboldali szögletét Charizopulos fejeli közelről a kapu fölé.

66. perc: Kata váltja Csekét.

70. perc: Tovább vándorol az ETO csapatkapitányi karszalagja, mivel Borbély is elhagyja a pályát. A szalag Várihoz kerül, az új ember pedig Vashkeba a győri csapatban.

78. perc: Lovrencsics 22 méterről venné célba a kaput. Kicsit elméri, mellé száll a próbálkozás.

81. perc: Szánthó és Vashkeba játszik össze szépen, végül utóbbi fordul kapura. Somodi védi a lövést.

82. perc: Gengeliczki kap sárgát Lencse lerántásáért, az MTK 16 méterről végezhet el szabadrúgást a kapuval szemben.

83. perc: Lencse a sorfalba lövi a szabadrúgást. Charizopulos kap sárgát lerántásért.

84. perc: Horváth védi bravúrral a középről, közelről érkező fejest.

85. perc: Várit kell ápolni.

88. perc: Vass elől szedi fel a labdát a kapujából kirohanó Horváth. Lovrencsics lövése messze fölé száll a túloldalon.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

90+2. perc: Lencse erős lövését Vári blokkolja az ötösön állva.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Hosszú idő után újra nyerni tud az ETO.

Előzetes:

Nehéz feladat vár a zöld-fehérekre, akik az elmúlt hét fordulóban képtelenek voltak győzni. A fővárosiak tizenöt forduló óta veretlenek, s egyetlen vereségük még az első körben született. A Boér-legénységnek mindent ki kell adnia magából, ha két hónap után újból nyerni szeretne. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

„Nehéz időszakot él meg a csapat, mert olyan mecseken nem sikerült győznünk, ahol jobban játszottunk. A listavezető ellen nagyon nehéz lesz, de ha sikerülne nyernünk, az óriási lökést adhatna a fiúknak. Az utóbbi időben görcsösek vagyunk, de nem kilátástalan a helyzet és ezt próbáljuk oldani. Ezen sokat segítene a jó eredmény ami újra önbizalmat adhat a csapatnak” – nyilatkozta Boér Gábor vezetőedző.

Ajka–Gyirmót FC Győr

Ajka, 18 óra. V.: Farkas T.

A gyirmótiak ötmérkőzéses győzelmi szériájukat követően az elmúlt három körben nem tudták legyőzni aktuális ellenfelüket, így az újoncként a kiesés elől menekülő Ajka otthonában mindenképpen nyernének. A kék-sárgák egy pontra vannak a feljutást jelentő második helytől, így nem engedhetik meg maguknak az újabb pontvesztést, ha versenyben akarnak maradni.

„Az utóbbi hetek eredményei miatt nem olyan jó a hangulat az öltözőben. Mindhárom találkozó más volt, de az utolsón volt a legnagyobb esélyünk győzni. Hiába uraltuk a játékot, a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni és ez megbosszulta magát. Ajkán sem lesz egyszerű dolgunk, de valahogy le kell gyűrnünk ellenfelünket, amihez szükség lesz a jó egyéni teljesítményekre, villanásokra. Csak egy kicsi hiányzik a céljainkhoz, ezeket a pluszokat viszont hozzá kell tenni a teljesítményünkhöz, hogy sikeresek lehessünk” – mondta Csertői Aurél vezetőedző.