2019.05.11. 21:20

Megyei foci - Bajnok a Lipót, csornai vereség, 12 gólt vágott a Nyúl - videó, fotók+nyilatkozatok

Mutatjuk a megyei csapatokat érintő bajnokságok hétvégi eredményeit.

Öttevény, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Öttevény: Vass G. – Virág (Puter G.), Varga J., Nagy L., Nagy R., Puter M., Keszei, Wágenhoffer, Szücs G. (Németh M.), Lappints, Horváth B. Edző: Gyurmánczi Attila.

Beled: Vass K. – Kiss K., Szemes (Vass B.), Könczöl, Molnár Z. (Varga G.), Varga T. (Varga D.), Torma, Gábor, Illés, Köntés, Németh G. Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Szücs G., Lappints, Horváth B., Puter, ill. Németh G.

Kiállítva: Gábor.

A mérkőzés első részében kiegyenlített játék folyt a pályán. A kiállítás után még egyenlíteni tudott a vendégcsapat, de a hazaiak átvették az irányítást, és főként a második félidei jó játékukkal megérdemelt győzelmet arattak. A 14. percben Szücs G. bal oldali, 25 méteres lövése a vendégek hálójában kötött ki. 1–0. A 26. percben jobb oldalról középre adott lepattanó labdára Németh G. reagált a leggyorsabban, és a hazai kapuba lőtt. 1–1. A 42. percben Lappints 22 méterről szabadrúgásból mesterien csavarta a labdát a hálóba. 2–1. Az 51. perben Nagy R. jobbról adott középre, és az érkező Horváth B. megszerezte csapata 3. gólját. 3–1. A 68. percben gyors hazai támadás után Puter M. lőtt gólt. 4–1.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Gyurmánczi Attila: – Remekül előkészített pályán nagyszerű győzelem.

Lenzsér Zsolt: – Mi becsületesen készültünk egész héten, ám ezt tizenöt perc alatt szétbombázták, de mi bele tudunk nézni a tükörbe.

Csornai SE–Gönyű 1–2 (0–1)

Csorna, 180 néző. V.: Horváth M.

Csorna: Lőre – Baranyai, Zámbó, Fehér (Tarcsay), Papp R., Detrik, Kerékgyártó, Püspök, Németh B., Visy (Szakács), Simon A. Edző: Marton Miklós.

Gönyű: Szatmári – Nagy M., Kovács Galavics, Androsch, Varga R., Fekete Sz., Böcz, Lanzendorfen (Prenner), Tarcsa, Papp T., Kovács Zs. (Takács N.). Edző: Horváth Péter.

Gsz.: Németh B., ill. Böcz, Lanzendorfen.

Bár a második játékrészben sikerült labdabirtoklási fölényt kialakítani a Csornának, a vendégek növelték előnyüket.

Családi János elnök: – Gratulálok a Lipótnak a bajnoki címhez. Jövő hétre igyekszünk jobban felkészülni.

Horváth Péter: – Az első félidőben nagyszerű játékot nyújtottunk, míg a második játékrészben bár tartalékosan, de erős játékot mutattunk be a jó erőkből álló Csorna ellen. Győzelmünk teljesen megérdemelt.

Gyirmót II–Jánossomorja 1–1 (0–0)

Gyirmót, 50 néző. V.: Herm.

Gyirmót II: Rengel – Tóth E., Felde, Kovács Á. (Turi), Horváth II R., Szegi, Gelencsér Gy., Gelencsér M., Éri, Németh G. (Bergendi), Horváth D. Edző: Tóth Norbert.

Jánossomorja: Tüske – Mikhely, Fettik, Cseri, Soós, Maidics, Tóth K. (Horváth R.), Horváth M., Kantó, Gaál Z., Kovács K. Edző: Varga Róbert.

Gsz.: Éri, ill. Kovács K.

Valamelyest a vendégcsapat állt közelebb a győzelemhez.

Tóth Norbert: – A mérkőzés összképét tekintve örülök a megszerzett egy pontnak.

Varga Róbert: – Harcos mérkőzésen, gólokkal kellett volna nyernünk.

Kapuvár–Lipót-Pékség 1–7 (0–4)

Kapuvár, 550 néző. V.: Baán A.

Kapuvár: Kolozsvári – Simon, Horváth P., Debreczeni, Bognár, Győrvári (Véghelyi), Gál, Fekete (Kerékgyártó), Tar, Árki, Matetits (Horváth K.). Edző: Balog Zoltán.

Lipót: Takács N. – Kapa Márkó, Bieder (Rigó), Molnár M., Kapa Martin, Tóth L., Schillinger D., Varga T. (Farkas T.), Csete, Nyári (Schillinger D.), Zimonyi. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Matetics, ill. Zimonyi (4), Kapa Martin, Nyári, Varga T.

A bajnokcsapat meggyőző játékkal tette fel a koronát éves teljesítményére.

Balog Zoltán: – Gratulálok a Lipótnak.

Varga Péter: – Megnyertük a bajnokságot, de még „egy hét" alatt további sikerünk is lehet ebben a szezonban.

SC Sopron–SFAC 7–0 (2–0)

Sopron, 400 néző. V.: Péter.

SC Sopron: Tóth O. – Imre, Kelemen, Krizsonits, Gáncs, Holzmann, Tóth A. (Tóth P.), Galambos, Gere (Horváth D.), Honyák, Kocsis (Kalmár). Edző: Ágoston Zsolt.

SFAC: Bodorkos – Kiss A. (Farkas D.), Horváth Á., Kecskés, Buru, Dukai, Szucskó, Németh L., Gürtet, Ozommak, Hamdan (Szabó K.). Megbízott edző: Németh Loránd.

Gsz.: Kocsis Á. (2), Honyák (2), Galambos, Holzmann, Tóth P.

Végig az SC Sopron irányította a játékot, a vendégek szinte csak a védekezéssel törődtek. Egy-két vendégvédő néha átlépte a sportszerűség határát, de a kifogástalanul működő játékvezető időben megfékezte az indulatokat.

Jók: Kocsis, Honyák, Galambos, Holzmann, Tóth, ill. Németh L., Dukai.

Ágoston Zsolt: – Az őszi szezonhoz képest egy egységesebb SFAC-ot győztünk le. Gratulálok a fiúknak a harmadik hely megszerzéséhez.

Németh Loránd: – Hiszek abban, hogy közös összefogással segíteni tudjuk a jelen és a jövő fiataljait.

Üstökös FC Bácsa–Lébény 6–1 (3–1)

Győr, 50 néző. V.: Pörgei.

Bácsa: Ács – Katona M., Kun, Simigla, Kulcsár (Kiss B.), Bárdosi (Mendel), Kurucz, Veller, Katona V., Posta, Kalmár. Edző: Korsós György.

Lébény: Szebik – Oláh, Limp, Domoszlai, Kovács B. (Takács B.), Sallai (Kilácskó), Fenesi, Szabó Zs., Élő, Károlyi, Gajdos. Edző: Szimhardt Szabolcs.

Gsz.: Kalmár (3), Veller (2), Kurucz, ill. Domoszlai.

Kiállítva: Gajdos.

Az időnként tetszetősen játszó hazaiak magabiztosan győzték le a becsülettel küzdő, de kapura veszélytelen vendégeket.

Jók: Kun, Posta, Kurucz, Katona V., Kalmár, Veller, ill. Szebik, Domoszlai.

Korsós György: – Nagyon jó hozzáállással, „szárazon" hoztuk a kötelezőt. Mentálisan jó állapotban van a csapat.

Szimhardt Szabolcs: – Nagyon egyoldalúra sikeredett, de nem csak a játék.

Loland-Nyúl–Fertőszentmiklós 12–0 (6–0)

Nyúl, 100 néző. V.: Szántó M.

Nyúl: Szebényi – Kiss M. (Györe), Mió, Gere, Orbán, Varga P. (Varga Zs.), Kiss Z. (Bagó), Nyakas, Ködmön Z., Töltősi, Ködmön Sz. Edző: Mondovics Dávid.

Fertőszentmiklós: Bábel – Fülöp, Tóth R., Cserge, Horváth R., Németh P., Tóth Sz., Kuzbelt, Szilágyi, Szekeres, Takács A. Edző: Végh Tibor.

Gsz.: Ködmön Z. (3), Ködmön Sz. (2), Varga Zs. (2), Töltősi A. (2), Mió, Gere, Orbán.

Gólgazdag mérkőzésen nyert a hazai csapat.

Jók: mindenki, ill. Bábel, Cserge.

Mondovics Dávid: – Köszönjük, hogy eljöttek és kiálltak.

Végh Tibor: – Ezen is túl vagyunk.

Pannonhalma–Győrszentiván 1–1 (1–0)

Pannonhalma, 50 néző. V.: Bálintfi.

Pannonhalma: Baki B. – Forika, Imre, Németh Levente (Bíró), Molnár G. (Csányi), Pintér, Németh László, Molnár Cs., Erdélyi, Máté, Csollány (Hartl). Edző: Pék László.

Győrszentiván: Szabó K. – Kapuváry (Halász), Litresics, Bieder A., Stefanits (Tóth P.), Hanicz, Takács P., Kertész, Bieder T., Lenhardt, Wittner. Edző: Zsédely Attila.

Gsz.: Molnár G., ill. Bieder T.

Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

Jók: Baki, Németh L., ill. Litresics, Bieder A., Kertész P.

Pék László: – Minden elismerésem a maroknyi szurkolótáborunknak, hogy velünk együtt végigszenvedték ezt a kilencven percet.

Zsédely Attila: – A Szentivánfesztről érkező játékosaink közül többen csak a második félidőre józanodtak ki, így meg kellett elégednünk a döntetlennel.