Visszavágott a Loki

2024.02.10. 18:23

Női kézilabda BL - DVSC - Győri Audi ETO 29-28

A női Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában a DVSC egy góllal legyőzte az Audi ETO-t.

Újabb BL-meccs

Debrecen-Győri Audi ETO 29-28 (14-14)

60. perc: Passzívig támad az ETO. De Paula egyenlít. 28-28. Tizenhét másodperccel a vége előtt Szilágyi Zoltán időt kér. Jovovic a jobb alsóba lő. 29-28. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Bartulovic védi de Paula lövését. Hét a hat ellen a hazaiak, a kétgólos előnyért támadnak. Solberg védi Csernyánszki lövését.

58. perc: De Paula beküzdi a labdát a kapuba. 27-27. Jovovic elkapta a fonalat. 28-27. Kirkely időt kér

57. perc: Jovovic góljával megint a DVSC vezet. 27-26.

56. perc: Kapufás gól Jovovictól. 26-26. Ryu passza nem jó Oftedalnak.

55. perc: Oftedal ziccerét védi Bartulovic. Csernyánszki ziccerét védi Solberg. Blohm lövése nem ér gólt.

54. perc: Nze Minko erőből oldja meg. 24-26. Haggerty szépít. 25-26.

53. perc: Labdát veszít az ETO, de elkapkodja az egyenlítési lehetőséget a debreceni csapat.

52. perc: De Paula lövését Bartulovic hárítja. Hiba a túloldalon, ismét támadhat az ETO.

51. perc: Jovovic pattintja a labdát kapuba. 24-25. Kirkely időt kér.

50. perc: Oftedal kipasszolja a labdát a pályáról. Nze Minko a labdaszerzés után szerez gólt. 23-25.

49. perc: Planéta lövése megpattan a blokkon, Solberg viszont megmenti a labdát.

48. perc: Vámos Petra azonnal válaszol a gólra. 23-23. Nze Minko is betalál. 23-24. A nagy rohanást Szilágyi Zoltán időkérése akasztja meg kicsit. Hét a hat elleni játékra vált a DVSC.

47. perc: Labdát veszít a hazai csapat. Oftedal révén vezet az ETO. 22-23.

46. perc: Blohm egyenlít. 22-22. Hámori marad lenn a parkattán, a térdét fájlalja. Planéta ölben viszi le csapattársát.

45. perc: Furcsa körülmények között nem ítélnek semmit a játékvezetők egy DVSC-támadás végén. A reklamáló Szilágyi Zoltán sárga lapot kap.

44. perc: Hovden eredményes egy lerohanás után. 21-21. Planéta küzdelme gólt ér. 22-21.

43. perc: Lépéshiba Nze Minkónál.

42. perc: Petrus révén megint a DVSC vezet. 21-20.

41. perc: Hámori lapos lövését védi Solberg. Ryu kap remek zárást. 20-20

40. perc: Vámos Petra góljára Kristiansen válszol gyors góllal. 20-19.

39. perc: Brattset Dale a kapufára lövi a labdát.

38. perc: Labdát szerez Fodor, egyenlíthet a győri csapat. Össze is jön neki, egy leütés után talál a kapuba. 18-18. Töpfnernek összejön az akciógól a jobb szélről. 19-18.

37. perc Hovden góljával zárkózik az ETO. 18-17

36. perc: Nze Minko rántja magára Hámorit - két percre emberhátrányba kerül az ETO. Töpfner lövését védi Solberg.

35. perc: Kácsor góljával először vezet kettővel a Loki. 18-16. Fodor lövését védi Gabriel.

34. perc: De Paula nem szélső, de nem ezért nem sikerült neki a gólszerzés.

33. perc: Passzívban már a DVSC. Kácsor megpattanó lövése túljut Solbergen. 16-15. Fodor Csenge eredményes a bal szélről. 16-16. Petrus is betalál - most a szélsők nagyot mennek. 17-16

32. perc: Hovdenre jön ki a figura, gól a vége. 15-15.

31. perc: Hazai büntetővel indul a második félidő. Töpfner harmadjára is belövi. 15-14

30. perc: De Paula eredményes. 13-14. Planéta harcol ki hétmétrest.  Töpfner ezúttal sem hibázza el a büntetőt. 14-14. Győri időkérés tizenegy másodperccel a félidő vége előtt. Időn túli szabaddobás a vége, amit Fodor végez el. Nem bombázza bele a labdát a sorfalba.  Szünet következik.

29. perc: Broch áll ki két percre egy lerántás miatt. Haggerty lövését védi Solberg, Ryu lehet, hogy szabálytalan volt, de a játékvezetők nem sípoltak.

28. perc: Estében szerez gólt Haggerty. 13-13. Eladja a labdát Nze Minko.

27 perc: Győri-Lukács lövését védi Gabriel, de a labda marad a győrieknél. Nze Minko nagy gólt akaszt a kapu jobb oldalába. 12-13.

26. perc: Kácsor lövi kapu mellé a labdát.

25. perc: Jovovic áll ki két percre. Győri-Lukács már passzívból szerez gólt. 12-12.

24. perc: Hazai időkérés. Vámos révén megint vezet a DVSC. 12-11.

23. perc: Jovovic technikai hibája utána Nze Minko büntet. 11-11.

22. perc: Sem Vámos, sem Oftedal nem tud gólt szerezni.

21. perc: Labdát szerez az ETO, de Szöllősi-Schatzl elhibázza a ziccert.

20. perc: Oftedal eredményes. 10-10. Hámori szerez gólt a túloldalon. 11-10.

19. perc: Ryu kiáll két percre. Kácsor használja ki az emberelőnyt. 10-9.

18. perc: De Paula szorongatott helyzetből lő, Gabriel véd. Nze Minko a labdaszerzés után nem hibázik. 9-9.

17. perc: Petrus is a hosszú alsót választja. 9-8

16. perc: De Paula góljára gyorsan jön a válasz Hámoritól. 8-7. Győri-Lukács a hosszú alsóba lő. 8-8.

15. perc: Oftedal eladja a labdát. Hámori lövése pontatlan a túloldalon.

14. perc: Petrus talál be a bal szélről. 7-6.

13. perc: Ryu góljára Planéta válaszol gyors góllal. 6-6. Gabriel védi Brattset Dale beállóziccerét.

12. perc: Füzi-Tóvizi kap sárga lapot, szándékos láb miatt.

11. perc: Kristiansen egyenlít. 5-5. Kácsor lövése nem ér gólt.

10. perc: Győri-Lukács a felső lécet találja el. Planéta tud befordulni egy jó passz után. 5-4.

9. perc: Petrus kap labdát, de lőni már nem tud.

8. perc: Grosch ejti a labdát a kapuba, először vezet a Loki. 4-3. Remek összjáték végén Szöllősi-Schatzl egyenlít. 4-4.

7. perc: Passzívig támad a hazai csapat. Lépéshiba Kácsornál. Haugsted kapu mellé lő.

6. perc: Labdát veszít az ETO. Brattset Dale kap sárga lapot.

5. perc: Szokás szerint Töpfner értékesíti a DVSC büntetőjét. 2-3. Oftedal nem találja el a kaput. Ryu mellett Kácsor tud elmenni. 3-3.

4. perc: Szöllősi-Schatzl eredményes a bal szélről. 1-3. Hámori harcol ki hétméterest.

3. perc: Brattset Dale kap jó labdát. 1-2.

2. perc: Vámos P. egyenlít. 1-1

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset. Toft védi a kaput, Szöllősi-Schatzl, Kristiansen, Oftedal, Ryu, Bratset-Dale, Győri-Lukács a mezőnyben. Kristiansen hétméteresből szerzi az első gólt. 0-1.

Előzetes - Az már korábban eldőlt, hogy a zöld-fehérek biztosan a nyolcas élén végeznek, és a továbbjutás szempontjából már a Lokinak sincs izgulnivalója. Ugyanakkor a hazaiak még javíthatnak 6. helyükön.

A múlt heti, CSM elleni vereség után azonban a győriek aligha engedhetnek meg maguknak újabb fiaskót. Ezt Ulrik Kirkely és Stine Oftedal is megerősítette, bár mindketten elmondták: nehéz meccsre számítanak.

Ez a BL-meccs lesz a harmadik alkalom, hogy a DVSC-vel találkozunk a szezonban. Mindig izgalmas látni, hogy a csapatok közül melyik tanult többet az előző összecsapásokból. Nagyszerű dolog, hogy rendelkezünk már tapasztalattal egymásról, de hiszem, hogy tudunk valami pluszt vinni a mérkőzésbe, ami előnyt jelenthet számunkra. Nagyon várjuk már a Debrecen elleni játékot, szeretnénk a múlt hétvégéhez képest magasabb szinten teljesíteni

– tekintett előre Ulrik Kirkely vezetőedző.

A szeptemberi BL-mérkőzés az ETO 35–23-ra győzött, a nemrégiben lejátszott bajnokin viszont csak a hajrában tudott ellenfele fölé kerekedni a győri gárda (25–23).