2023.10.28. 19:42

NB I – Magabiztosan hozta a kötelezőt a SERCO UNI Győr

Az első perctől kezdve a jóval esélyesebb győriek irányították a játékot, és végül 35 ponttal győztek.

Ruff-Nagyék (fehérben) nem hibáztak.

SERCO UNI Győr–Cegléd 90–55 (20–12, 25–16, 26–13, 19–14)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Pozsonyi, Szilágyi, Kapusi.

SERCO UNI Győr: Slocum 4, BACH 11/3, Molnár L. 2, TÖRÖK Á. 15/9, ANIGWE 12. Cs.: RUFF-NAGY D. 17/6, Goree 9/3, Dombai 6, Dubei 4, Gyöngyösi, HEGEDŰS 10/6, Küllős. Edző: Cziczás László.

Cegléd: Czank 8, Andi 2, Farkas P. 5/3, Kobolák 5, BARNAI 12. Cs. KOVÁCS K. 12, Rakita 9/3, Szirony 2, Vincze 1, Horváth B., Viszmeg. Edző: Lo Elhadji Malick.

Jól kezdték a mérkőzést a győriek, két és fél perc után 6–0-ra vezettek. A 7. percben 17–6-os győri vezetésnél kért időt a vendégek edzője. Kiegyenlítettebb is lett a játék, a negyed végén azért így is biztosan vezettek a házigazdák (20–12).

Másfél perc után Goree szerezte a második tíz perc első kosarát. Csendben csordogált a mérkőzés, biztosan őrizte a tíz pont körüli előnyét az UNI Győr, mely kicsit megnyomta a szakasz második felét, 37–20-ra ellépett. A félidő hajrájában nem változott a helyzet, 45–28-as győri vezetéssel mehettek az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben a Cegléd szerezte az első kosarat, Goree válaszolt rá. A játék képe hasonló volt a folytatásban, takaréklángon égve vezetett húsz ponttal a győri eyüttes (25. perc: 50–30). Amint magasabb fokozatra kapcsoltak, kinyílt az olló, egy 12–0-ás sorozattal a 30 pontos különbség közelébe kerültek a zöld-fehérek (27. perc: 62–34). A zárószakasz előtt nem sokkal a 30 pontos határt is elérték (69–39).

A zárószakaszban tovább tudta növelni a különbséget a SERCO UNI Győr, 82–47-nél ismét időt kértek a vendégek. A hátralévő időben érdemi változás nem történt. A hazai együttes magabiztosan hozta a kötelezőt, Cziczás László vezetőedző pedig kellő pihenőidőt tudott adni a kulcsjátékosoknak, figyelve a keddi, Polkowice elleni idegenbeli Euroliga-mérkőzésre is.

Cziczás László: – A hozzáállással elégedett vagyok. Sokan sokat tettek a közösbe, gondolok itt elsősorban a magyar játékosainkra. Szeretnénk ezt továbbvinni a következő meccsünkre is, a keddi, Polkowice elleni Euroliga-találkozóra.

Ruff-Nagy Dóra: – Úgy kezdtük a meccset, ahogyan megbeszéltük, kellő agresszivítással, lendülettel. Ezzel meg tudtuk alapozni a mérkőzés kimenetelét. Hasonló elánnal, hozzáállással kell játszanunk a folytatásban is.