2023.08.19. 11:04

NB II foci - Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár 2-2 - fotók

Az ötödik fordulót rendezik meg szombaton a Merkantil Bank Liga, NB II-ben.

Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár 2-2 (1-1)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Játékvezető: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Jova B. – Kovács M., Szőke G. – Soltész D., Takács R., Medgyes Z. – Pethő B. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukasovic – Szabó B., Nagy P., Czingráber, Korbély – Németh D. Sportigazgató: Király József

Gólszerző: Medgyes Z. (22.  és 51.), ill. Szabó B. (24.), Illés D. (64.)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Madarász bal alsó felé tartó lövését tenyereli ki bravúrral Heinrich.

90+1. perc: Négy perc a ráadás a meccs végén.

84. perc: Helembai beadása egy óvári játékosról pattan szögletre.

82. perc: Az utolsó gyirmóti csere: Soltész D. helyére Madarász Márk érkezik.

82. perc: Illés Dávid kap sárga lapot, Kovács Milánt rúgta fel.

79. perc: Óvári cserék: Deákovits helyére Végső Zalán áll be, Németh Dánielt pedig Szalka Dominik váltja.

73. perc: Soltész szabadrúgása után Polgár fejel kapu fölé.

67. perc: Jova helyére Helembai Márk, Takács R. helyére Kicsun Jevhenyij állt be a Gyirmótnál, a vendégeknél pedig Vukasovic hagyja el a pályát, Tuller Péter váltja.

64. perc: GÓÓÓL! Ismét egyenlít a Mosonmagyaróvár. Heinrich kirúgása egy gyirmóti játékos fejéről Illés Dávid elé pattan, aki 18 méterről jobbal a kapu bal oldalába lő. 2-2

63. perc: Soltész lövését védi Heinrich.

60. perc: Szőke G. helyére Kovács Dominik áll be a hazaiaknál.

51. perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Gyirmót! Egy óvári szöglet után a kipattanót Papp Sz. lövi kapura, ám egy blokkoló gyirmóti védőt talál el, akiről Medgyes Zoltán elé pattan a labda. A gyirmóti játékos a saját térfeléről indul, a felezővonalnál egy csellel elmegy az utolsó védő mellett, majd 10 méterről, balról a bal alsóba lő. 2-1

47. perc: Takács Ronald lövése száll el a kapu fölött.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Cserék a szünetben: Nagy Patrik helyére Takács Tamás, Korbély helyére Illés Dávid állt be a vendégeknél, Pethőt Adamcsek Máté váltja a hazaiaknál.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Pethő fejeli kapu fölé a labdát 10 méterről, közben összefejel Papp Szilárddal. Mindkét játékost ápolni kell.

44. perc: Medgyes Z. nemcsak a kapus, hanem a kapu mellett is ellövi a labdát az ötös bal sarkától Soltész indítását követően.

41. perc: Szőke Gergő visszahúzásért kapja a meccs első sárga lapját.

36. perc: Németh D. iramodik meg egy gyirmóti labdavesztés után, a lövését Hudák D. úgy blokkolja, hogy a labda visszapattan az óvári támadóra, így kirúgással jöhet a hazai csapat.

25. perc: Egészségügyi szünetet tartanak a csapatok.

24. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Mosonmagyaróvár! Horváth Kevin jobb oldali beadását Szabó Bence hat méterről fejeli a hosszú alsóba. 1-1.

22. perc: GÓÓÓL! Vezet a Gyirmót! Polgár jobb oldali beadását a középen érkező, védőjét megelőző Medgyes Zoltán lövi pattanás nélkül a kapu bal oldalába. 1-0

16. perc: Soltész erős lövését blokkolják az óvári védők.

9. perc: Szép óvári akció a bal oldalon, amelynek végén Korbély lő nem sokkal Hársfalvi kapuja mellé.

6. perc: Soltész D. egy 22 méteres szabadrúgásból a felső lécet találja el.

4. perc: Nagy Patrik beívelése elmegy a kapu mellett.

2. perc: Polgár K. beadása csak Heinrichnek jó.

1. perc: A mérkőzést a fehérben játszó vendégek kezdik. Sárgában a gyirmótiak.

Előzetes - „Nagyon bántja a srácokat, hogy a jó játék ellenére sem jön össze a győzelem, pedig sokat tesznek érte. Két nyeretlen csapat találkozik egymással, de mi csak magunkkal foglalkozunk, a saját árnyékunkat kell átlépnünk. Küzdenek, hajtanak a srácok, bízunk benne, hogy ez most már az eredményen is meglátszik” – fogalmazott Csizmadia Csaba vezetőedző.

„Ha ránézünk a táblázatra, azt látjuk, hogy ennél lejjebb nem lehetünk. Minden pontra szükségünk van ahhoz, hogy el tudjunk indulni felfelé. Nem szeretek a vesztes oldalon állni, remélem, a játékosok is így vannak ezzel, és ennek megfelelő teljesítménnyel rukkolnak elő” – fejtegette Király József szakmai igazgató, aki csütörtöktől határozatlan ideig a vezetőedzői tisztet is ellátja a Credobus Mosonmagyar­óvárnál.