2023.05.21. 08:23

NB II foci - Gyirmót FC Győr-MTK 1-2 - galéria

Mindent beleadott a Gyirmót, de így is az MTK nyerte a rangadót.

GYIRMÓT FC GYŐR–MTK BUDAPEST 1-2 (0-2)

GYŐR-GYIRMÓT, Alcufer Stadion. Játékvezető: Sipos Tamás (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák – Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai  – Kovács Milán – Soltész D., Nagy P., Madarász, Medgyes Z. – Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
MTK BUDAPEST: Csenterics – Varju B., Szépe, Bobál D., Vadnai D. – Thiam, Horváth A., Bognár I. – Kovács Mátyás, Zsóri D., Barkóczi Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerző: Zsóry 11-esből a 32., Barkóczi (0-2) a 42, Medgyes (1-2) a 46. percben

32. perc: Rusák buktatta a kaputól távolodó Zsóryt, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, s amiből a sértett ballal a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).

42. perc: Bal oldali szöglet utáni kavarodást követően Barkóczi ballal 7 méterről a léc alá lőtt (0-2).

46. perc: Simon A. remek labdával hozta helyzetbe a bal összekötő helyén kilépő Medgyest, aki ballal 12 méterről a kimozduló Csenterics mellett a kapu bal oldalába lőtt (1-2).

A már biztosan feljutó helyen, másodikként végző MTK Budapest együttesét fogadtuk az ALCUFER Stadionban, s eleinte úgy tűnt, hogy megpróbálunk udvariatlanok lenni velük szemben, és a jó kezdés mellett meg is voltak a lehetőségek támadóink előtt, hiszen Polgár fejese és Medgyes lövése után is bravúrra volt szüksége Csentericsnek, hogy gól nélkül őrizze kapuját. A kihaBő félórai játék után aztán egy feleslegesnek tűnő szabálytalanság után Zsóry előnyhöz juttatta csapatát, amit a játékrész utolsó perceiben Barkóczi duplázott meg közelről.

Soha rosszabb kezdést szünet után, hiszen a második játékrész első percében Medgyes révén szépített együttesünk. Örömünk után azonban sokáig meddő mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét oldalon kisebb helyzetekkel.

A Gyirmót jól kezdte a találkozót, de kimaradtak a helyzetei, míg a vendégek biztosabb lábbal játszottak a kapu előtt, s így a szépítés ellenére meg tudták tartani a megszerzett előnyüket, amivel sajnos el is vitték a bajnoki pontokat.

Csertői Aurél: Mindkét csapat nyílt támadó focit próbált játszani, nekünk is meg voltak a helyzeteink a jobb eredmény elérésére, de a vendégek jobban kihasználták az adódó lehetőségeiket. Gratulálok az élvonalba jutásukhoz!

Horváth Dávid: Fontos volt, hogy kettő győzelemmel zárjuk a szezont, így pozitívan tudjunk felkészülni az élvonalbeli szereplésünkre.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+2. perc: Szőke lövi a labdát kapu fölé.

90. perc: Mezei szabadrúgása elmegy a kapu mellett, de Rusák egyébként rajta is volt a lövésen.

88. perc: Szépe János sárga lapot kap.

78. perc: Kicsun lövése száll el a bal felső fölött.

77. perc: Helembait váltja Kicsun, Nagy Patrikot pedig Nihirnij. Cserél az MTK is: Bognár Istvánt Kocsis Gergő váltja.

76. perc: Kovács Mátyás vezetheti a labdát kapura a jobb oldalról, Rusák azonban jól mozdul ki a kapujából, és így nagyon kisodródik már az MTK játékosa, és nem tud jól kapura fordulni.

75. perc: Bobál Dávid szerez labdát a gyirmóti térfélen, és egészen a tizenhatosig vezeti azt, ahol Csörgő állítja meg.

72. perc: Jobb oldali gyirmóti szöglet után Soltész lövését Futács blokkolja.

69. perc: A Bognár által visszagurított labdát Thiam lövi ki a parkolóba.

66. perc: Gyirmóti cserék: Simon Andrást Pethő Bence váltja, Kovács Milán helyére pedig Kovács Dominik áll be.

60. perc: Újabb kettős csere az MTK-nál. Zsóri helyére Futács Márkó, Barkóczi helyére Szőke Gergő áll be.

56. perc: Soltész éles szögből leadott lövését Csenterics üti szögletre.

56. perc: Zsóri próbálkozik ollózással a 11-es pont környékéről, de ez most nem jön be neki.

55. perc: Simon A. lövése elmegy a kapu előtt keresztbe.

51. perc: A tizenhatos bal sarkáról lőhet Bognár István, a felső lécről vágódik le a lövése.

46. perc: GÓÓÓL! Szépít a Gyirmót! 15 másodperccel a gyirmóti kezdőrúgás után Simon András ugrasztja ki Medgyes Zoltán, aki 12 méterről a kapu bal oldalába lő! 1–2

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Kettőt cserélt a szünetben az MTK: Vadnai helyére Kaka Godwords állt be, Horváth Artúrt pedig Mezei Szabolcs váltotta.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

42. perc: GÓÓÓL! Növeli előnyét az MTK. Horváth Artúr balról adja középre a labdát, amit Thiam pöcköl kapura. Ebben reflexmozdulattal bele tud kapni Rusák, ám épp Barkóczi Benedek elé pattan a labda, aki közelről a léc alá lő. 0–2

36. perc: Soltész erőtlen lövése Csenterics kezében köt ki.

35. perc: Bobál D. csap le a labdára a gyirmóti térfélen, majd balról laposan belövi középre. Polgár lábáról kis híján a saját kapujába perdül a labda a túloldalon.

32. perc: GÓÓÓL! Zsóri a tizenegyest a jobb alsóba lövi, Rusák a másik oldalra vetődik. 0–1

31. perc: Büntetőt ítél a játékvezető. Rusák buktatta Zsórit a tizenhatoson belül, miután a támadó elvitte mellette a labdát.

30. perc: Csentreics könnyedén védi Kovács Milán lövését.

26. perc: Játékvezető-asszisztenst kell cserélni, Huszár Balázs meghúzódhatott. Gaál Ákos veszi így át tőle a zászlót. Sipos Tamás játékvezető ebből az alkalomból ivószüntetet is elrendel.

21. perc: Medgyes Z. passzol Simon Andráshoz, aki tisztán veheti át a labdát, aztán a bal alsó mellé lő.

16. perc: Madarász lövése az ötösön álló Bobálban akad el.

9. perc: Helembai lövése centikkel megy el a kapu mellett.

6. perc: Medgyes Z. újabb lövését is védi Csenterics. Fél perccel később már a másik kapu forog veszélyben: Zsóri marad le centikkel a balról laposan belőtt labdáról.

4. perc: Nagy P. szöglete után Polgár fejel kapura, a léc alá tartó labdát Csenterics szögletre üti.

3. perc: Medgyes Z. lapos, erős lövését üti szögletre Csenterics.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, fehérben az MTK. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Előzetes - Csertői Aurél vezetőedző:

Az utolsó forduló lesz, ezért mindent beleadunk. Ha a támadóink jól játszanak, akkor az MTK is verhető.