Kézilabda

2023.04.23. 12:19

Női Magyar Kupa-döntő – Megvédte címét a Ferencváros 28–27-re nyert a Győri Audi ETO ellen

A bajnok Győri Audi ETO KC és a címvédő Ferencváros játszik a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében vasárnap délután. Nagy csatában végül a fővárosiak megvédték címüket a 28–27-es sikerüknek köszönhetően.

Szabó Gábor

Rjuék fennakadtak a Ferencvároson a Magyar Kupa döntőjében, Tatabányán.

Fotó: Rákóczy Ádám

Győri Audi ETO–FTC 27–28 (14–13)

Tatabánya, Multifunkciós Sportcsarnok, női Magyar Kupa-döntő, 2800. néző. V.: Felhő, Öcsi.

Audi-ETO:  Toft – Faluvégi 2, Gros 4/1, NZE MINKO 6, Broch 3, Haugsted 2, FODOR 6. Cs.: Leynaud (kapus), Blohm, Rju 1, Oftedal 2, Győri-Lukács 1. Edző: Ambros Martín.

FTC: Bíró – MALESTEIN 5/2, KLUJBER 8/1, Lekic 2, Kisfaludy 1, Bölk 1, Márton. Cs.: JANURIK (kapus), Tomori, Cvijic 2, Szöllősi-Zácsik 5, Cirjenics-Kovacsics 1, Szucsánszki, Hársfalvi 1, Stolle 2. Edző: Elek Gábor.

Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3. Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Nyilatkozatok

Ambros Martín: Várható volt, hogy olyan vereség után, mint amit a Fradi a bajnokságban pár hete elszenvedett Győrben, változtatni akarnak. Ez így is lett. Mi igyekeztük ugyanazt a teljesítményt nyújtani, de amely dolgok akkor működtek, most nem. Volt lehetőség többször is lezárni a meccset, de nem tudtunk három-négy góllal ellépni, helyette mindig feljött egyre az ellenfél, a végén a mentális tényező is az ő oldalukra állt, az idegek harcából ők jöttek ki jobban.

Elek Gábor: – Feszült voltam, próbáltam higgadtnak maradni, de nem voltam az, most viszont nagyon boldog vagyok. Kulcsfontosságú volt, hogy az ETO nem tudott nagyobb előnyt kialakítani, ezt a szituációt pedig nagyon nem szeretik a győriek. Tudtam, hogy ilyen feszültség van, az a mi malmunkra hajtja a vizet. Így is történt.

Előzetes - Az Audi ETO szombaton egy góllal 27–26-ra győzte le a Debrecent, míg a Ferencváros 39–23-ra az MTK-t.

60. perc: Hétméterest kap a Ferencváros, Szöllősi-Zácsikkal szemben szabálytalankodott Haugsted és Nze Minko. Kulcspillanat, ha Klujber belövi, eldől. Belőtte, bár Toft beleért. Huszonhat másodperc van hátra, Ambros Martín időt kér. 26–28. Janurik védi Blohm lövését. Magyar Kupa-győztes a Ferencváros, bár Nze Minko még lő egy gólt. 27–28.

59. perc: Klujber lövését blokkolják a győri védpk, majd labdaszerzés után Nze Minko viszi végig. 26–27.

58. perc: Szöllősi-Zácsik góljával kettő a Fradinak. 25–27. Gros lő mellé.

57. perc: Labdát szerez az ETO, de Broch ellépi. Broch lábbal akadályoz meg egy passzt, kiállítják.

56. perc: Oftedal hatalmas ziccerét hárítja Janurik. Senki nem volt a norvég előtt.

54. perc: Ambros Martín kér időt. Gros passzívban lő, Janurik véd. A Fradi a vezetésért támadhat. Cvijic be is talál. 25–26.

53. perc: Janurik védi Rju gyenge, középre tartó lövését. Szöllősi-Zácsik lövése utat talál a kapuba. 25–25.

52. perc: Bölk adja el a labdát, rossz ütemben passzolt Klujbernek. Oftedal technikai hibája után gyors indítás végén Klujber lő gólt. 25–24.

51. perc: Oftedal harcol ki hétméterest. Gros és Janurik párharcát ezúttal a győriek szlovénja nyeri. 25–23. Elek Gábor időt kér.

50. perc: Toft fontos védése. Janurik is bravúrt mutat be Grosszal szemben.

49. perc: Bölk már passzívnál talál be. 23–23. Gros tett arról, hogy maradjon a győri vezetés. 24–23.

48. perc: Faluvégi betalál. 23–22.

47. perc: Gros lövését védi Janurik. Klujber révén pedig megint egyenlő. 22–22.

46. perc: Klujber szépít. 22–21. Blohm ziccerből fölé lő, Szöllősi-Zácsik szintén.

44–45. perc: Páros kiállítás, Rju és Lekic is két percre leül. Hársfalvi góljával ismét egyenlít az FTC (20–20), de Oftedal hamar reagált egy góllal. 21–21. Leynaud pedig fontos védést mutat be. Fodor találatával hosszú idő után ismét két gól a különbség. 22–20.

43. perc: Faluvégi újra az ETO-t juttatja előnyhöz. 20–19.

42. perc: Broch ziccerét Janurik hárítja, Stolle pedig egalizál. 19–19.

41. perc: Gros nagy gólt szerez. 19–18. Lekic ugyan kapufát lő, de hetest kap. Toft újra a győri kapuban. A lövő Malestein, de a győri kapus hárít!

40. perc: Oftedal lő gólt. 18–17. Lekic egyenlít. 18–18.

39. perc: Bölk harcol ki hetest. Malestein belövi, ezzel egyenlít. 17–17.

38. perc: Stolle megint egyre hozza fel a riválist. 17–16.

37. perc: Fodor emberhátrányból talál be 16–14. Lekic gyorsan válaszol átlövésgóllal. 16–15. Broch találatával ismét plusz kettő. 17–15.

36. perc: Kisfaludy terül el, Oftedalt állítják ki a szerencsétlen mozdulat után, ami a fradista beállós arcát éri. Az emberelőnyt nem tudja kihasználni gyorsan az FTC.

35. perc: Oftedal lépi el, támadhat a Fradi.

33. perc: Nze Minko harcol ki hetest, Gros lövését Janurik kitolja a jobb felső sarok elől.

31–32. perc: A szünet után a győriek támadhatnak először. Nze Minko lövi a 15. győri gólt. 15–13. Malestein lövését védi a Toftot váltó Leynaud, de a kipattanót Kisfaludy szerzi meg, Stolle lövését sáncolja a győri fal, de marad a labda a Fradinál. Ki is harcol egy hétméterest az FTC. Malestein pedig belövi a meccs első hetesét. 15–14.

30. perc: Rju lövését kiüti Janurik, az egyenlítésért támad a Fradi. De nem jött össze, Broch is gólt lőhetett volna, de a kapufa kisegítette Janurikot, így a szünetben egy gól az Audi-ETO előnye. 14–13.

29. perc: Broch lövését védi Janurik, Cvijic első góljával pedig már csak egy gól a győri előny. 14–13.

28. perc: Szöllősi-Zácsik lövése megpattan, de így is gól. 14–12. Rju szétlövi a felső lécet, Szöllősi-Zácsik pedig technikai hibát vét.

27. perc: Klujberre belemenést fújnak. Fodor szép támadást fejez be góllal. 14–11.

26. perc: Rju bejátszását Broch lekapja, majd a hálóba lő. 13–11.

25. perc: Rju gólját szabálytalan zárás miatt elveszik a játékvezetők, majd mindkét csapat eladja a labdát, ismét a Fradi jöhet. Malestein befutásból, a beállós helyéről eredményes. 12–11.

24. perc: Szöllősi-Zácsik átlövésből szépít. 12–10.

23. perc: Nze Minko visszaállítja a háromgólos differenciát. 12–9. Kapust cserél a Fradi a mindössze egy védést bemutató Bírót Janurik váltja.

22. perc: Most a Fradinál az üres kapu, Cirjenics-Kovacsics pedig gólt lő. 11–9.

21. perc: Kisfaludy talál be beállóból. 10–8. Tomorit pedig két percre kiküldik a játékvezetők. Fodor gyorsan gólt lő előnyből. 11–8.

20. perc: Klujber mellé lő, Rju pedig a jobb alsóba. 10–7. Időt is kér Elek Gábor.

19. perc: Haugsted bombáz a kapuba. 9–7.

18. perc: Nze Minkótól vették el a labdát, Szöllősi-Zácsik lövését lábbal védi Toft.

17. perc: Szöllősi-Zácsik szépít. 8–7.

16. perc: Malestein a felső lécre bombáz, a labda az ETO-é. Győri-Lukács talál be. 8–6.

15. perc: Győri-Lukács, Blohm, Oftedal és Rju is a pályán a győrieknél, Blohm ziccerét védi Bíró.

14. perc: Hátrányban lehozza az ETO Toftot, Broch pedig betalál, Cvijic pedig kiejti Lekic passzát. 7–6.

13. perc: Gros lő kapufát, már passzív volt. Klujber pedig kiegyenlít. 6–6.

12. perc: Faluvégi kap 2 perces büntetést. Klujber hamar gólra váltja az előnyt, klasszikus átlövésből talált eb. 6–5.

11. perc: Lekic passzívnál lő, Toft könnyedén véd. Haugsted góljára Klujber válaszol gyorsan. 6–4.

10. perc: Mze Minko visszaállítja a kétgólos különbséget. 5–3.

9. perc: Klujber lövésébe ugyan beleüt Toft, de így is gól. 4–3.

8. perc: Toft véd, a túloldalon Fodor először juttatja vezetéshez a győrieket. 3–2. Labdaszerzés, gyors lerohanás, Fodor pedig góllal fejezi be a támadást. 4–2. Kettő még nem volt a különbség.

7. perc: Kisebb malőr az időméréssel, a rövid közjáték után Gros belement a falba, így nem tudta átvenni a vezetést az ETO.

6. perc: Gros lövi át a ferencvárosi falat. 2–2. Újabb technikai hiba a Fradi oldalán.

5. perc: Nze Minko kiegyenlít. 1–1. De jött a gyors válasz, ismét Malestientől. 1–2.

4. perc: Gros lövése mellé. Malestein viszont a szélről megszerzi a találkozó első gólját. 0–1.

3. perc: Klujber lépte el a támadást, Fodort megállítják a Fradi védői.

1. perc: A Felhő–Öcsi játékvezető kettős sípjelére a címvédő FTC kezdi a mérkőzést. A győriek Toft – Faluvégi, Gros, Nze Minko, Broch, Haugsted, Fodor, a ferencvárosiak Bíró – Malestein, Klujber, Lekic, Kisfaludy, Bölk és Márton összeállításban kezdik a mérkőzést. Mindkét csapat első akciója technikai hiba miatt akad el.