Női kézilabda NB I - DVSC - Győri Audi ETO 30-31

DVSC Schaeffler - Gyõri Audi ETO KC : Yvette Broch (j) és Silje Solberg

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

DVSC Schaeffler - Győri Audi ETO 30-31 (15-16)

A DVSC vendégeként az Audi ETO az 56. percben még 30-27-re vezetett, ám a hazaiak két perc alatt egyenlítettek. A meccs utolsó gólját Ana Gros szerezte büntetőből, és mivel Jovana Jovovity lövését az utolsó percben Sandra Toft kivédte, az ETO két ponttal távozott Debrecenből.

Hazai oldalon Kácsor Gréta tíz, a vendégeknél Rü Unhi hét, Linn Blohm hat gólt lőtt.

Eredmények:
DVSC Schaeffler-Győri Audi ETO KC 30-31 (15-16)
korábban:
Alba Fehérvár KC - Praktiker-Vác 24-24 (11-13)
Kisvárda Master Good SE - FTC-Rail Cargo Hungaria 18-26 (9-13)
EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE - Moyra-Budaörs 28-26 (14-11) MTK Budapest-Siófok KC 33-32 (18-16)

14. Érd 9 1 - 8 221-275 2

60. perc: Jovovity lövését védi Toft. Ryu kezében a labda, amikor a véget ér a mérkőzés. Egyetlen góllal nyeri az év utolsó mérkőzését az ETO.

59. perc: Ismét időt kér Martín. Újabb győri hetes, ezt is Oftedal harcolja ki. Gros dobja ezt is. Bedobja ezt is. 30-31. Nagyüzemben zajlik a takarítás a kispaddal szemben lévő oldalon, miközben a hazai szurkolók minősíthetetlen stílusban szidják a győrieket.

58. perc: Oftedal eladja a labdát. Szabó N. egyenlít egy üres kapus góllal. 30-30.

57. perc: Most bejön a hét a hat ellen a Lokinak: Jovovity talál a kapuba. 28-30. Ryu áll ki két percre. Gros bejátszását lefüleli Planéta. Vámos Míra lövésénél Toft már visszaér a kapuba, de védeni nem tud. 29-30.

56. perc: Vámos Míra révén zárkózik a hazai együttes. 27-29. Blohm a hatodik gólját szerzi. 27-30

55. perc: Martín kér időt pontosan hat perccel a lefújás előtt. Oftedal küzdelme hétméterest ér. Torda jön a debreceni kapuba, de védeni nem tudja Gros büntetőjét. A meccs folyamán először vezet három góllal az ETO. 26-29.

54. perc: Passzívig támad a DVSC. Broch kiállítása miatt azonban véget ér a passzív jelzés. Toft védi Kácsor lövését.

53. perc: Nem jön be a hét a hat ellen a hazaiknál: Győri-Lukács dobja a megszerzett labdát az üres kapuba. 26-28.

52. perc: Szabó Nina egyenlít. 26-26. Győri-Lukácstól jön a válasz. 26-27.

51. perc: Hazai időkérés. Hámori góljával zárkózik egy gólra a Loki. 25-26. Nze Minko eladja a labdát.

50. perc: Szabó N. próbálkozását védi Toft. Nze Minko nagyon magasra ugrik, onnan szerez gólt. 24-26.

49. perc: Füzi-Tóvizi is kap két percet. Fodor eredményes a bal szélről. 24-25.

48. perc: Gros bejátszása nem jut el Brochig. Hansent állítják ki két percre. Kácsor büntetőjét lábbal védi Toft.

47. perc: Passzívig támad a DVSC is. Kácsor a kapufát találja el. Broch is kapufát talál. Costa egyenlít megint. 24-24.

46. perc: Passzívig támad az ETO. Gros kapu fölé lövi a labdát.

45. perc: Hámori ellen belemenést fújnak.

44. perc: Costa egyenlít. 23-23. Oftedal talál utat Füzi-Tóvizi mellett. 23-24.

43. perc: Hansen passza nem jó, de Costa sem éri el az indítást a másik oldalon: támadhat ismét az ETO. Gros labdát veszít.

42. perc: Planéta Toftot találja el. Fodor gólja után Szilágyi Zoltán, a DVSC vezetőedzője időt ér. 21-23. Hámori gólt szerez az időkérés után. 22-23.

41. perc: Jovovity passza nem jó. Blohmnak összejön az újabb gól. 21-22.

40. perc: Vámos Míra éles szögből talál a kapuba. 21-21. Oftadal passzívból Gabriel kezébe dobja a labdát.

39. perc: Costa ejti a labdát a kapuba. 20-20. Ryu ma nagyot játszik. 20-21. Broch kiállítása miatt emberhátrányba kerül az ETO.

38. perc: Vámos Petra passza nem jó Vámos Mírának. Belemenés Oftedalnál.

37. perc: Planéta passza nem jut el a címzetthez. Broch ziccerét lábbal védi Gabriel. Oftedal eredményes. 19-20.

36. perc: Gabriel védi Blohm lövését.

35. perc: Kácsor megszerzi a 10. gólját. 19-19. Bele is sérül Solberg, mert az egyik ujjáról pattant a labda a kapuba.

34. perc: Ryu találatával megint az ETO vezet. 18-19.

33. perc: Petrus áll ki két percre. Oftedal szép góllal használja ki az emberelőnyt. 17-18. Vámos lövését ugyan védi Solberg, de marad a labda a hazaiaknál. Kácsornak aztán nem sokkal később összejön a gól. 18-18

32. perc: Kácsor válaszol. 16-17. Támadóhiba Ryunál. Hetesgóllal egyenlít Kácsor. 17-17.

31. perc: Blohm góljával indul a második félidő. 15-17

30. perc: Petrus eredményes. 15-16. Oftedal ellen fújnak a játékvezetők. Vámos lövését védi Solberg. Újabb gól már nincs, vége az első félidőnek.

29. perc: Gros dobja a büntetőt a kapuba. 14-15. Nze Minko labdát szerez, és az üres kapuba lő. 14-16

28. perc: Hét a hat ellen támadásban a DVSC. Jovovity lövése után jöhet az ETO. Grost ütközik le szabálytalanul: hétméteres az ítélet.

27. perc: Passzívig támad az ETO. Győri-Lukács eredményes. 14-14.

26. perc: Haugsted sárga lapot kap, Kácsor ismét hetest dobhat. Ezt most a jobb alsóba lövi. 13-13. Győri időkérés. A kapufáról pattan Gabriel kezébe Gros lövése. Bordás révén ismét vezet a DVSC. 14-13.

25. perc: Blohm góljával ismét vezet a győri csapat. 12-13

24. perc: Lábbal védi Blohm lövését Gabriel. Kácsor dobhat újra hétméterest, a kapufát találja el.

23. perc: Bordás egyenlít. 12-12

22. perc: Támadóhiba Hámorinál. Gros indítja Oftedalt. 11-12.

21. perc: Passzívból a blokkot találja el Gros. Bordás elejti a labdát ziccerben. Fodor egyenlít. 11-11.

20. perc: Jovovity lövése nem ér gólt. Gros most jókor lép pályára, ráadásul a sérülése után először jobb átlövőbe jön.

19. perc: Hámori talál utat Oftedal mellett. 11-10. Szélsőket cserél közben az ETO. Belemenés Hansennél.

18. perc: Costa próbálkozását is hárítja Solberg. Oftedal a kapufát találja el. Faluvégi lövését védi Gabriel. Hazai időkérés.

17. perc: Szabó Nina lövését védi Solberg. Ryu harcol ki újabb hétméterest. Ezt is ő értékesíti. 10-10.

16. perc: Ryu labdát szerez, a ziccerben lévő Faluvégit Bordás gázolja el: két perc és hétméteres. Gros rosszkor lép pályára, így ő is kap két percet. A büntetőt így Ryu lövi, nem hibázza el. 10-9.

15. perc: Haugsted a pályán a győrieknél védekezésben. Petrus pattintja a kapuba a labdát. 10-8. Ryu kezében kihullik a labda.

14. perc: Planéta eredményes ismét. 9-7. Ismét Ryu talál a kapuba a túloldalon. 9-8

13. perc: Sárga lap Brochnak, hétméterest dobhat ismét a Loki. Toft áll be a kapuba, de nem tudja védeni Kácsor Gréta büntetőjét. 8-6. Ryu szépít egy szép góllal. 8-7.

12. perc: Negyedszer eredményes Kácsor. 7-6.

11. perc: Planáta góljára gyors választ ad Schatzl. 6-6.

10. perc: Nze Minko labdát szerez, Broch gólt dob. 5-5.

9. perc: Szép gól Nze-Minkótól. 5-4. Blohm kapja a meccs első sárga lapját. Támadóhiba a debrecenieknél.

8. perc: Belemenés Oftedalnál. Kácsor eredményes ismét. 5-3.

7. perc: Schatzl labdát veszít, Kácsor gólt szerez. 4-3.

6. perc: Oftedal passza után Blohm egyenlít. 3-3. Planéta a kapufát találja el.

5. perc: A hazaiak végezhetik el a mérkőzés első büntetőjét. Kácsor bedobja. 3-2.

4. perc: Blohm a kapuba talál, de már leért a lába, így a gól nem érvényes. Gabriel védi Schatzl lövését.

3. perc: Gabriel védi Ryu lövését, de nem sokkal később már tehetetlen Ryu lövésénél. 2-2. Solberg védi Petrus lövését.

2. perc: Nze Minko ellen fújnak támadásban. Planéta góljával vezet a Loki. 2-1. Ryut vágja orrba Füzi-Tóvizi, két percre kiáll ezért.

1. perc: Fehérben az ETO, pirosban a DVSC. Solberg kezd a győri kapuban, a két szélen Faluvégi és Schatzl, középen Nze Minko, Ryu, Oftedal és Blohm. A meccset a hazaiak kezdik. Kácsor a kapufát találja el. Ryu bejátszása után Blohm szerez vezetést a győrieknek egy ejtésből szerzett góllal. Petruss gyorsan egyenlít. 1-1

Előzetes - Az idei év utolsó mérkőzésén a Győri Audi ETO a tavalyi pontvadászat bronzérmeséhez, a Debrecen csapatához utazik. A K&H női kézilabdaliga 9. fordulójára kiírt találkozó pénteken este 7 órakor kezdődik a Hódos Imre Sportcsarnokban.

Ambros Martín vezetőedző tanítványai játékkal búcsúztatják az évet a 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen. Októberben találkoztak már a felek, ekkor izgalmas 60 percet követően 25–22-es győri győzelem született.

„Kemény meccsre számítok, a Debrecen jó csapat. Pár hónapja megszenvedtünk ellenük itthon. Harmadikok a táblázaton, komoly csata lesz ellenük ezúttal is” – nyilatkozta Estelle Nze Minko a győri klub honlapján.

Sérülés miatt biztosan nem lép pályára a hazaiaknál Hornyák Dóra, aki a Siófok elleni mérkőzésen szenvedett keresztszalag-szakadást. A találkozót a Hargitai Gábor, Markó Gábor játékvezető-páros vezeti.