Női kézilabda BL - Buducnost-Győri Audi ETO 23-25

kisalfold.hu

Fotó: Huszár Gábor

Buducnost-Győri Audi ETO 23-25 (12-14)

Percről percre

60. perc: Blohm második góljával dől el a mérkőzés! 22-25. Ryut kiállítják még a végére. Cardozo lő még egy gólt végén. 23-25. Martín hat másodperccel a vége előtt időt kér. Lövés ebben a hat másodpercben már nincs, így kétgólos győri győzelemmel ér véget a mérkőzés.

59. perc: Corovic gólja a válasz. 22-24. Passzívban a győriek.

58. perc: Pletikosic Vukcevic lábára passzolja a labdát. Ez egy másik sportágban lenne szabályos, kézilabdában nem az. Nze Minko harmadik góljával nő háromra a győri előny! 21-24

57. perc: Attingre tenyereli ki Ryu lövését. Hazai időkérés

56. perc: Hansen! Nagyon kellett a gólja! 21-23. Toft védi Kadovic közeli lövését.

55. perc: Cardozónak jön össze ismét a gól. 20-22. Attingre dobja a labdát az üres kapuba. 21-22.

54. perc: Kiállítják két percre Nze Minkót.

53. perc: Oftedal nagy gólt dob, még emberhátrányból. 19-22

52. perc: Ryu lövése a kapusról pattan a kapuba. 18-21. Cardozo szerez gólt, csak közben valaki belesípolt. Nem a két játékvezető volt az. Toft megállt, nem is nézte a lövést, a gól érvényes. 19-21.

51. perc: Hansen szedi le a levegőből a ziccerben lévő Pletikosicot. Két perc az ítélet, és hétméteres. Solberg védi Agovic büntetőjét.

50. perc: Cardoso éles szögből próbálkozik, Toft résen. Attingre orrát találja el estében Ryu, hétméterest lőhet az ETO. Grosnak ez a büntetője is kimarad.

49. perc: Keményen védekezik a győri csapat.

48. perc: Passzívban már az ETO, amikor időt kér Martín. Attingre hárítja Ryu lövését.

47. perc: Broch hibázik támadásban. Pletikosic kapufát dob, a kipattanó után Vukcevic eredményes. 18-20.

46. perc: Schatzl ejtése is a kapufára hullik. Vukcevic töri meg a hazaiak gólcsendjét. 17-20.

45. perc: Ryu lövésénél a kapufa segíti ki a kapust. Toft védése után megint az ötgólos előnyért támadhat az ETO.

43. perc: Solberg védi a bal szélső, Kadovic próbálkozását. Attingre védi Blohm lövését.

42. perc: Hansen rángatja meg lövés közben ellenfelét: hétméteres. Solberg lábbal védi Vukcevic büntetőjét. A labda azonban marad a podgoricaiaknál.

41. perc: Hiba mindkét oldalon a támadásban. Nze Minko robog aztán a kapuig Ryu indításával. 16-20. A négygólos győri vezetésre időkéréssel reagál a Buducnost.

40. perc: Ryu betörése gólt ér a másik oldalon. 16-19

39. perc: Vukcevic hétméteresét Toft nem tudja védeni. 16-18

38. perc: Kepictől jön a válasz. 15-17. Oftedal Blohmnak ad remek passzt, Blohm pedig megszerzi az első gólját. 15-18.

37. perc: Toft nagyot véd Godec lövése után. Oftedal bombázza a labdát a léc alá. 14-17.

36. perc: Schatzl lövi a második félidő első győri gólját. 14-15. Oftedal lerohanásgóljával újra kettővel vezet az ETO. 14-16.

35. perc: Attingre lábbal védi Oftedal lövését.

34. perc: Hansen lövése nem ér gólt. Godecnek emberelőnyből sikerül egyenlíteni. 14-14.

33. perc: Gros kapu fölé pattintja a büntetőt. Broch két percre kiáll. Godec találata a második félidő első gólja. 13-14.

32. perc: Hansen váratlan, hát mögötti passzal próbálkozik. Nem jön be. Toft védi Kadovic lövését. Ryut lerántják: hétméteres.

31. perc: Toft áll a győri kapuban a második félidő kezdetén. Védenie az első hazai támadás során nem kell, belemenés miatt az ETO jöhet.

30. perc: Pletikosic küzd meg a gólért. 11-13. Schatzl szerez gólt a szélről. 11-14. Pletikosicnak összejön a válasz a dudaszó előtt. 12-14. Szünet következik.

29. perc: Broch-gól, hárommal vezet az ETO. 10-13

28. perc: Oftedal újabb gólja a válasz. 10-12. Agovic lövését védi Solberg.

27. perc: Pazar játék után Nze Minko szerez gólt. 9-11. Hazai időkérés. Hét a hat elleni játékkal próbálkoznak az időkérés után: bejön a dolog. Bulatovic a gólszerző. 10-11.

26. perc: Technikai hiba Corovicnál.

25. perc: Labdát szerez az ETO, gólt szerez Oftedal. 8-10. Bulatovic eredményes. 9-10. Attingre védi Nze Minko lövését, és a kipattanót is hárítja a kapus.

23. perc: Martín kér időt. Gros hétméterest értékesít. 8-9.

22. perc: Attingre szedi össze a labdát Ryu távoli lövése után.

21. perc: Elveszik a labdát a hazaiaktól.

20. perc: Corovic révén először vezet a meccsen a Buducnost. 8-7. Nze Minko harcol nagyot: hétméterest kap az ETO, és újabb kiállítást a hazai együttes - Cardosót kell nélkülöziük két percre. Gros értékesíti a büntetőt. 8-8.

19. perc: Újra döntetlen az állás, Agovic lő a kapuba. 7-7. Blohmról állítják ki Popovicot (az első kiállítást is ő kapta). Oftedal kísérletét védi Attingre.

18. perc: Solberg védi Pletikosic lövését. Ryu passza pontatlan.

17. perc: Cardoso a kapufát találja el. Odtedal lövése a blokkról pattan a kapuba. 6-7.

16. perc: Blohm indításával Schatzl kerül ziccerbe, de Attingre védi a lövést.

15. perc: Ryu szabálytalansága kiállítást ér: emberhátrányban az ETO. Corovic egyenlít. 6-6. Oftedal lövését védi Attingre.

14. perc: Egyenlítenek a hazaiak Godec lövésével. 5-5. Hansen nem hagyja, hogy sokáig maradjon a döntetlen. 5-6.

13. perc: Ryu ejtése a kapufán landol.

12. perc: Egy gólra zárkózik a Buducnost Kepic góljával. 4-5

11. perc: Godec rálép a vonalra. Popovic kapja a meccs első kiállítását. Schatzl lövése pontatlan.

10. perc: Ryu is beköszön egy góllal. 2-5. Kadovic ejti a labdát a kapuba. 3-5

9. perc: Cardoso lövését védi Solbeg.

8. perc: Broch növeli a góljai számát. 2-4

7. perc: Brochnak összejön a gól egy jó bejátszás után. 1-3. Kepic lövi a második montenegrói gólt. 2-3.

6. perc: Solberg hárítja Corovic lövését.

5. perc: Megint védeni tud a hazai kapus, Győri-Lukács sem tud gólt szerezni egyenlőre.

4. perc: Kepic hétméterese a kapufáról megy ki oldalra. Ryu lövését védi Attingre.

3. perc: Schatzl iramodik meg. 1-2. Brochtól kapta az indítást, miután a győri beálló labdát szerzett.

2. perc: Corovic egyenlít. 1-1. Broch lövése kapu fölé száll.

1. perc: A szürreális előzmények után az ETO kezdi a meccset, fehér-kék mezben. Hansen góljával kezdődik a meccs. 0-1.

Figyelem! Időpontváltozás!

Az Audi ETO csapatának repülőgépe vihar miatt nem tudott leszállni Podgoricában. A csapat egy későbbi járattal repül a montenegrói fővárosba, ezért a mérkőzés este hat óra helyett várhatóan este 8 órakor kezdődik. A győriek csomagjai nem érkeztek meg Montenegróba, így fehér-kék mezben játszanak a mérkőzésen.

Előzetes - Szombaton  18 órakor a női Bajnokok Ligájában az Audi-ETO a montenegrói Buducnost otthonában lép pályára. Jelenleg a győriek a B csoport 3. helyén állnak 12 ponttal, míg ellenfelük 9 pontot gyűjtve az 5. pozícióból várja a mérkőzést.

A zöld-fehérek nincsenek a legjobb passzban, hiszen a legutóbbi két mérkőzésüket elveszítették: előbb a Rapid Bucures- ti ellen maradtak alul, majd az NB I rangadóján a Ferencvárostól szenvedtek vereséget. Podgoricában sem vár könnyű feladat Ambros Martín tanítványaira, hiszen több játékos továbbra sem áll a szakvezetés rendelkezésére, bár az mindenképpen jó hír, hogy Jelena Despotovic a szülése után már elkezdte az edzéseket, de nyilván még eltelik egy kis idő a pályára lépéséig. Line Haugstedre is várhatóan januárban számíthat először a spanyol szakvezető.

„Csalódottak vagyunk az elmúlt két meccs miatt. A Rapid elleni idegenbeli találkozón több olyan hiba is előjött, amit szerettünk volna kijavítani a Fradi ellen. Az első félidőben ez szerintem sikerült is, akkor jól védekeztünk, megtaláltuk a helyeket támadásban is, ám szünet után kicsúszott a kezünkből az irányítás. Nincs idő azonban szomorkodni, a Buducnost ellen sosem könnyű játszani, főleg idegenben, de csapatként működve mindent meg kell tennünk azért, hogy győzzünk” – mondta az esélyekkel kapcsolatban Faluvégi Dorottya, a győriek jobbszélsője.