Bajnoki meccs

2022.05.01. 08:01

NB I foci - Újpest – Gyirmót 2-2 - fotók a meccsről

A gyirmótiak szereztek vezetést, az Újpest azonban fordítani tudott, így a hajrában szerzett egyenlítőgól már csak a pontmentéshez volt elég.

kisalfold.hu

Újpest FC– Gyirmót FC Győr 2-2

Budapest, Szusza Ferenc stadion. Vezette: Bogár Gergő (Medovarszki János, Horváth Róbert)

Újpest FC: Banai - Pauljevic, Koutroumpis, Diaby, Kastrati - Boumal, Onovo - Croizet, Mitrovic - Beridze, Zivzivadze Vezetőedző: Milos Kruscic

Gyirmót FC Győr: Rusák - Szegi, Csörgő, Széles, Hajdú - Vass Á. - Hasani, Nagy P. Klimovich, Medgyes - Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

Percről percre

90+5. perc: Vége a meccsnek.

90+4. perc: Zivzivadze hat méterről kapu mellé lövi a labdát.

90+2. perc: Simon A. lövi kapu fölé a labdát tíz méterről.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

90. perc: Ventúra egyenlít! Szép akció végén a Varga B. által visszagurított labdát 18 méterről lövi Ventúra a kapu jobb oldalába. 2-2

89. perc: A Kastratit felrúgó Ventúra kap sárgát.

88. perc: Nagy Patrik kap sárgát, mert engedély nélkül ment vissza az ápolás után a pályára.

87. perc: Croizet helyett Bjelos, Beridze helyett pedig Simon K. a pályán. Medgyest Herjeczki váltja a gyirmótiaknál.

85. perc: A gól érvényes.

84. perc: Vezet az Újpest! Onovo ollózza a kapuba középről a Croizet által jobbról visszafejelt labdát. 2-1. A VAR még vizsgálja az esetet, mivel Nagy Patrikot ütközte le a gól előtt.

84. perc: Széles kap sárgát, Zivzivadzét ölelte át.

83. perc: Ventúra 26 méterről lövi kapu mellé a labdát. Nem sokat tévesztett.

82. perc: Varga B. kap sárga lapot reklamálásért.

80. perc: Ventúra adja középre a labdát jobbról, de a hazai védőknek sikerül tisztázni az ötös előteréből.

78. perc: Zivzivadze jobbról, 10 méterről lő, Rusák véd.

76. perc: Beridze most 13 méterről, középről lövi kapu fölé a labdát.

74. perc: Beidze hét méterről lövi a labdát kapu fölé.

72. perc: Onovo 18 méteres lövése megpattan egy védőn, de Rusák így is szögletre tudja ütni a labdát.

70. perc: Radics és Sinom A. áll be, előbbi Vass Ádám, utóbbi az imént megsérült Hasani helyére.

67. perc: Hasanit talpalja le Croizet. Lap nincs, ápolás viszont van.

66. perc: Zivzivadze kapu fölé emeli a tizenegyest.

65. perc: Csörgő kezére pattan a labda a tizenhatoson belül: büntetőt lőhet az Újpest. Zivzivadze áll oda.

62. perc: Mitrovics lövését is hárítja Rusák.

61. perc: Beridze balról lő, Rusák véd, az ismétlésnél ugyanez a forgatókönyv, csak azúttal Rusák szögletre üti a labdát.

60. perc: Croizet kap labdát a tizenhatoson belül, átveszi, de lőni már nem tud, mert odaér Zeke. Katona áll be a hazai csapata Boumal helyére.

56. perc: Zeke balról érkező beadásáról középen lemarad Varga B. néhány centi híján.

50. perc: Klimovics és Hajdú hagyja el a pályát, Ventúra és Zeke érkezik a Gyirmót csapatába.

47. perc: Croizet 18 méterről kapu fölé lövi a labdát.

46. perc: Pajovic védi a második félidőben az Újpest kapuját, Banai megsérült az első félidő végén.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Egyenlít az Újpest! Diaby a saját térfelérpk viszi fel a labdát a bal oldalon, a beadása két gyirmótin is irányt változtatva Mitrovics elé kerül, ő pedig 13 méterről a kapuba lő, a gyepről felpattanó lövést Rusák nem tudja védeni. 1-1

45+1. perc: Mitrovic lapos lövését védi Rusák. Egy perc a ráadás.

44. perc: Banai kiejti a labdát, Klimovics ismétlésénél viszont már résen van az újpestiek kapusa.

43. perc: Croizet kap labdát a jobb oldalon, kisodródott helyzetben lő kapura 3 méterről, de Rusák remekül zárja a szöget.

38. perc: Beridze beadása után Rusák üti ki a labdát az ötösről Zivzivadze elől.

35. perc: Medgyes kap sárga lapot Beridze lerántásáért.

34. perc: Varga B. beadását fejeli ki Diaby az ötösről Klimovics elől.

33. perc: Zivzivadze lövése pontatlannak bizonyul.

23. perc: Beridze fejeli kapu mellé a labdát.

22. perc: Croizet lövi 8 méterről, jobbról kapu fölé a labdát. Utólag Szegi kap sárga lapot.

14. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali gyirmóti bedobás után az ötösről kifejeli a labdát Boumal, Nagy Patrik pedig 14 méterről a kapuba lő. 0-1

10. perc: Balról, 10 méterről Rusákba lövi a labdát Kastrati.

8. perc: Croizet lövése célt téveszt.

4. perc: Hasani 23 méterről lövi kapura a labdát középről, Banai véd.

1. perc: Elkezdődik a mérkőzés. Sárgában a Gyirmót, lila-fehérben az Újpest.

Előzetes - Hetek óta a Gyirmót minden meccse előtt azt írjuk, hogy kell a bravúr az NB I-es tagság életben tartásához, de a győzelmek csak nem akarnak megszületni. A három pont megszerzése immár létkérdéssé vált a kék-sárgák számára. Reményt adhat a Gyirmót számára, hogy a jelenlegi bajokságban már kétszer legyőzte az Újpestet, ebből adódóan nyilván a Megyeri úton is. A helyzetből következik, hogy vasárnap nem kellene mást tenni, mint sorozatban harmadszor is megszerezni a három pontot a lilák ellen.

Az Újpest jó formában van, a csatárai veszélyesek, de mindent megteszünk a jó eredmény érdekében

– nyilatkozta Széles Imre, a Gyirmót játékosa a klub honlapján.