NB II foci - Kikapott a Gyirmót, döntetlent játszott az ETO - fotók

A listavezető MTK 3-2-re nyert a Gyirmót vendégeként.

Gyirmót, 557 néző. V.: Ducsai.

Gyirmót:  Sebők – Áchim, Lengyel, Szőcs (Simon A., 59.), Lázár, Présinger – Nagy P., Kiss M., Varga P., Sandal (Szegi, 59.) – Paku (Janó, 83.). Vezetőedző: Molnár László.

MTK:  Demjén – Bori, Balogh B., Gengeliczki, Deutsch – Vass Á., Vass P., Kanta (Farkas B., 71.), Forgács (Katona M., 71.) – Torghelle, Lencse (Gera D., 51.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gsz.: Présinger (16.), Paku (78.), ill. Lencse (12.), Torghelle (33., 65.).

Gyors gólváltással indult a találkozó, hiszen bő tíz perc elteltével egy remek kiugratás végén a győri nevelésű Lencse talált a hazai kapuba. 0–1. Öt perc múlva Présinger egy jobb oldali szabadrúgásból mesterien csavart a hosszú sarokba. 1–1. Továbbra is az MTK uralta a játékot, melynek eredményeként fél óra elteltével az exgyőri Vass P. mesteri labdája után Torghelle ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1–2. Egyórai játék után „büntetett a futball", ugyanis amíg az egyik oldalon a találkozó addigi legnagyobb helyzetét Lengyel kihagyta, a másik oldalon egy remek kontra végén ismét Torghelle helyezett a bal alsó sarokba. 1–3. Továbbra is próbálkozott a Gyirmót, először Kiss M. szabadrúgása után a léc mentett, majd néhány perc múlva Présinger jobb oldali beadása után Paku helyezett a kapu közepébe. 2–3.

A találkozó nagy részében ötletesebben játszó vendégek gólgazdag mérkőzésen megérdemelten gyűjtötték be a bajnoki pontokat.

Molnár László: – Jó meccset játszottunk egy erős MTK ellen, akivel szemben szereztünk két gólt, rúgtunk egy kapufát és két óriási ziccert is kihagytunk, ami megbosszulta magát. Torghelle Sándor ismét megmutatta klasszisát.

Feczkó Tamás: – Kontrolláltuk a mérkőzést, voltak szép támadásaink, amiből háromszor be is találtunk a Gyirmót kapujába. Bosszantó, hogy két potyagóllal felhoztuk a hazai csapatot. Örülök viszont, hogy csak egy játékosom szenvedett sérülést ezen a találkozón.

Gyirmót FC-MTK Budapest 2-3. Fotók: Bertleff András

Soroksár–WKW-ETO FC Győr 1–1 (0–0)

Soroksár, 700 néző. V.: Veizer.

Soroksár:  Kovács D. – Fülöp N., Dvorschák, Gyepes (Albert Á., 43.), Valencsik – Gera D. (János N., 86.), Gyömbér, Tamási Zs. (Gárdos, 69.), Huszák – Frőhlich – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter.

ETO: Gyurákovics – Kovács K., Nagy Á., Debreceni, Völgyi – Bagi – Szatmári L., Magasföldi (Nagy M., 72.) – Beliczky (Kabát, 84.), Zamostny, Szimcso (Szabó L., 65.). Vezetőedző: Szentes Lázár.

Gsz.: Huszák (76., 11-esből), ill. Szatmári L. (53.).

18. perc: Már mindenki gólt kiáltott Frőhlich 16 méteres lövése után, ám a labda a bal kapufát súrolva jutott az alapvonalon túlra. 19. perc: Hosszan előreívelt labdát Debreceni csúsztatott haza, Gyurákovics a tizenegyesponton elcsúszott, a labda átpattant fölötte, ám a labda a jobb kapufa mellett gurult szögletre. 24. perc: Zamostny ballal lőtt  labdája a jobb oldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. 53. perc: Szatmári L. a balösszekötő helyéről, 20 méterről lőtt kapura, a labda Dvorschákot is érintve gurult a kapu közepébe. 0–1. 76. perc: Gyurákovics feleslegesen futott ki kapujából és buktatta a tizenhatoson belül kiszorított helyzetben lévő Huszákot. A tizenegyest a sértett a jobb alsó sarokba lőtte, 1–1.

Lipcsei Péter: – Nagy iramú meccset játszottunk a Győrrel. Különösen a második félidőben sokat tettünk a győzelemért, de nem szabad lógatni az orrunkat a döntetlen miatt sem, hiszen vendégeinknek is megvoltak a lehetőségeik.

Szentes Lázár: – Mi domináltunk, egy szerencsésen megpattanó lövéssel a hajráig vezettünk is, így azt kell mondanom, veszítettünk két pontot.

Szeged 2011–Soproni VSE 1–1 (0–1)

Gyula, 250 néző. V.: Dolnegó.

Szeged:  Szántai – Coroian, Farkas M., Papp F., Zabari – Horváth A., Pászka – Balogh G. (Molnár J., 36.), Germán (Nicorec, 55.), Balázs R. (Dinjar, a szünetben) – Zádori. Edző: Supka Attila.

SVSE: Heinrich – Holzmann, Hadházi, Ágh Z., Szabó L. – Krizsonits (Batizi-Pócsi, a szünetben), Gyürki, Sifter, Szőke (Winkler, 87.) – Kulcsár K. (Garda, 78.), Horváth P. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Gsz.:  Zabari (82.), ill. Gyürki (28.).

A presztízsjellegű mérkőzésről ponttal térhetett haza az SVSE.

Supka Attila: – Gólokkal kellett volna nyernünk, rúgtunk két kapufát, volt két meg nem adott tizenegyes. A második félidőben döntő fölényben játszottunk, meg kellett volna nyerni a mérkőzést.

Németh Szabolcs: – Értékes döntetlent értünk el. Jelen helyzetünkben minden pont jelentőséggel bír, különösen az idegenbeliek. A játékosaim óriási energiákat mozgósítottak a mai eredmény elérése érdekében.

Kazincbarcika–Credobus-Mosonmagyaróvár 0–0

Kazincbarcika, 200 néző. V.: Farkas T.

Kazincbarcika:  Somodi – Tóth Sz. (Kristófi, 66.), Heil, Belényesi, Süttő – Kovács O. (Engel, 57.), Hegedüs – Takács (Constantinescu, 8.), Sigér, Micsinai – Boros. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

Mosonmagyaróvár:  Tarczy – Vágó, Szpirulisz, Szépe, Huszárik – Zsirai, Bohner (Kószás, 69.), Kovács B., Lőrinczy – Zsigmond (Deéry, 60.), Tóth. Vezetőedző: Várhidi Péter.

22. perc: Zsigmond kapásból a jobb kapufát lőtte telibe.

Vitelki Zoltán: – Sajnos nem tudtuk feltörni a védelmet.

Várhidi Péter: – Nagy sanszot hagytunk ki. Helyzeteink voltak, kapufát rúgtunk. Hiába játszott fölényben a Kazincbarcika, nem tudott helyzetet kialakítani.