2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010: Dél-Afrika-Mexikó 1-1

Egy félidő ide, egy félidő oda. Mexikó kezdett jobban, de feltámadtak a hazaiak és az első gólt ők lőtték. Kínkeservesen egyenlített Mexikó, aztán elfáradtak a csapatok. Igazságosnak tűnik az iksz.

Dél-Afrikai Köztársaság - Mexikó 1-1 (0-0)
A-csoport, 1. forduló
Johannesburg, Futballváros
Vezeti: Irmatov (üzbég)

Dél-Afrika: Khune– Gaxa, Mokoena, Thwala ( Masilela 46.p.), Khumalo – Dikgacoi, Letsholonyane – Modise, Pienaar (Parker 84.p.), Tshabalala – Mphela

Mexikó: Ó. Pérez – Aguilar (Guardado 56.p.), J. Rodríguez, Osorio, Salcido – Juárez, Márquez, Torrado – Giovanni Dos Santos, Franco, Vela (Blanco 69.p.)

Gólszezők: Tshabalala (55.p.) ill. Marquez (80.p.)

A meccs embere: Mindenképpen Tshabalala. Azon kívül, hogy szép neve van focizni is tud. Sokat futott, mindig megjátszható volt, és bevarrt a mexikóiaknak egy óriási gólt.

A meccs lúzere: A dél-afrikai Mphela és a mexikói Blanco. Mphela olyan helyzeteket hibázott el, amiért a magyar NBIII-ban is elpirulna egy csatár. A 37 éves Blanco pedig megkopott. Kicsit púpos, kicsit öreg, kicsit kopasz, és már a foci sem megy annyira, mint amikor a róla elnevezett csellel kergette őrületbe a védőket.

A legszebb pillanat: Amikor az MTV "Hiba a közvetítő vonalban" felirattal kezdte a labdarúgó vb-t.

90. perc: Mphela futja le a mexikói védőket. Mphela óriási helyzetben a jobb kapufát találja telibe, úgy hogy Pérez lábujjheggyel még belekotor a labdába.. Vége a nyitómeccsnek.

88. perc: Kicsit elfáradtak a csapatok. Vagy elégedettek az iksszel.

Dzsoki:

"Rafael Marquez olé-ooléé! Ez a válasz az idegtépő trombitára! Na, erre benyomok egy szilvát!"

80. perc: Egyenlít Mexikó! Egy bal oldali beadás elszáll a védők feje fölött. Marquez jön a hosszú oldalon és 5 méterről belövi a ziccert. 1-1.

68. perc: Megint Modise! Jól vette át a labdát a tizenhatos vonalán. Löktek rajta egyet, így estében a kapusba passzolta a labdát.

Csaba Lala, a gólszerző.
Csaba Lala, a hazai gólszerző.

66. perc: A mexikói védelem bénázása után Modise passzolt 2 méterről a kapu mellé

Dzsesszika:

"Ugye megmondtam?! Csaba Lala jobb, mint Dzsudzsák!"

61. perc: Megint Dos Santos. Ballal éles szögből 12 méterről célozza mag a bal felső sarkot. Khune nagyot véd.

60. perc: Dos Santos harmatgyenge 30 méteres szbadrúgását fogja a kapus.

56. perc: Egyből cserélnek a mexikóiak, Aguilar helyére Guardado állt be.

55. perc: Jól működött a vuvuzela! Góóóól! Kontráznak a dél-afrikaiak. Tshabalala indul meg a bal szélen, majd 10 méterről óriási gólt akaszt a bal felsőbe! 1-0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cseréltek a hazaiak. Thwala helyére Masilela állt be.

Modise ment ollózva.

Ha így folytatják a csapatok a második félidőben is, csak idő kérdése a mexikói gól. Csodák azonban történhetek, főleg egy foci vb-n. A drukkerek azzal az átkozott vuvuzelával kikészíthetik a mehikóiak idegeit...vagy befújhatnak egy gólt.

A mwxikói lesgól.
A mexikói lesgól.

45. perc: Vége a nyitómeccs első félidejének.

44. perc: Tshabalala bal oldali centerezéséről Mphela kb. egy centivel maradt le óriási helyzetben.

41. perc: Franco hat méterről fejelhetett tisztán kapura. Fölé bólintott. Rengeteg helyzetet alakít ki Mexikó válogatottja, de a befejezéseknél nincs szerencséjük.

Franco lövését védi Khune

37. perc: Vela gólját les miatt nem adja meg a bíró. Nincs nagy vita, pedig a dél-afrikaiak leizzadtak egy pillanat alatt.

Dzsesszika:

"Én Dél-Afrika-fan vagyok. Ez a Csaba Lala amúgy is magyar srác. A szentgotthárdi diszkóban tallkoztunk egyszer. Rendes fickó, de nem hívott vissza."
34. perc: Mexikóban is a jobb oldal a nyerő. Vela futott el a szélen. Beadásáról centikkel maradt le Franco.

33. perc: Az első ziccer. Vela emeli át egy laza mozdulattal a védőket. A keresztbe mozgó Franco közelről a kapusba lő.

28. perc: Az első sárga a sárgamezeseknél Dikgacoié. A szabadrúgást a barcás Marquez lövi az égbe.

23. perc: A kopasz mexikói kapus majdnem saját hálójába védi Mphela lecsúszott beadását.

Salcidónak nincs könnyű dolga.

19. perc: Kontráznak a mexikóiak. Dos Santos szúrja rá jó 25-ről. Nem sokkal fölé. A kapus megkönnyebbül, és nyugtatja a többieket is.

17. perc: Juarezé az első sárga.

A meccset nem szakmai szemmel figyelő "szakkommentátoaraink" ismét itt vannak.

Dzsoki:

"Rákay Philip szerint kétmillióan vannak a nyitómeccsen. Szerintem úgy 85 ezren. Viva Me-hi-kóóó!"
16. perc: Tshabalalát rúgja fel Salcido a kaputól 25 méterre. Pienaar főlé rúgja.

15. perc: Egy szöglet után Franco bújik ki a védők közül, de közelről fölé fejel.

11. perc: Nincs az az egetverően nagy iram, de a vb-hangulat mégis átjön a képernyőn. A mexikói csapat türelmesen játszik, a dél-afrikaiak pedig erőlködnek, de a kapu közelébe továbbra sem tudnak eljutni.

5. perc: Eddig egy csapat van a pályán. Mehikooo irányít, a sárga mezesek keresik a labdát, a tv-kommentátor a szavakat.

2. perc: Megvan az első helyzet. A mexikói csapat a bal oldalon hagyta állva a hazaiak védelmét. A felfutó Agióuilar baedása kanyarodott középre, Dos Santos kevéssel maradt le.

1. perc: Elkezdődött a vb! A nyitómeccsen a mexikóiak indították útjára a labdát.

A világbajnokság nyitómeccse előtt pár percre elhallgat a sok ezer vuvuzela hangja. Sepp Blatter, a FIFA elnöke és a rendező ország államelnöke megnytja a vb-t, és köszönti a csapatokat.  Az MTV "hiba a közvetítő vonalban" felirattal kezdi a világbajnokságot. Bízzunk a jobb folytatásban.

Jól lehet, a Bafana Bafana a második legalacsonyabban rangsorolt (világranglista 83.) alakulat a 32 csapatos mezőnyben, ám mellettük szól, hogy afrikai gárda még soha sem veszített nyitómérkőzésen. Igaz, mindkét korábbi esetben hatalmas meglepetés született: 1990-ben a Roger Milla fémjelezte kameruni válogatott 1-0-ra nyert a címvédő argentinok ellen, míg 2002-ben a szenegáliak győzték le szintén 1-0-ra az akkor regnáló világbajnok franciákat.

A dél-afrikai és a mexikói csapat eddig háromszor találkozott egymással, két dél-amerikai siker és egy afrikai győzelem született ezeken az összecsapásokon.

"Hatalmas előny, hogy hazai közönség előtt szerepelünk. Ezt ki kell használnunk, és meg kell nyernünk minden mérkőzést" - nyilatkozta Itumeleng Khune a 12 mérkőzés óta veretlen dél-afrikaiak kapusa.

• 5. buggyant 2010. június 11. 22:58
    „mi az a vuvuzela?”
  • 4. Róka 2010. június 11. 20:17
    „Kenyér olcsóbb lett????”
  • 3. csonti0913 2010. június 11. 17:52
    „borzasztó! ez a vuvuzela nem csak a "mehikoiak" idegeit őrlik fel hanem a semleges TV nézőét is!
    legalább mikor egyenlítettek a Mexicoiak addi csendben voltak fél percig. addig volt élvezhető a meccset nézni.”
  • 2. nmgr 2010. június 11. 17:47
    „Na, még egyet sárgák, és meglesz a góltotóm! Hajrá Bafana Bafana!”
  • 1. elemér 2010. június 11. 17:04
    „Persze az itt van és nem video, mert oda már sáv is kell.

Dögmeleg, színes pacák és vuvuzela a Rába partján

A világbajnokság nyitómérkőzésének első félidjében tettünk egy látogatást a Győri Szurkolói Klubban… Tovább olvasom