2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Vereség és balhé az ETO-meccsen - sok-sok fotóval

Labdarúgás - Véget ért a Győri ETO FC, Dragoljub Bekvalac edző irányításával hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata az NBI-ben. Az FC Fehérvár elleni presztízsmérkőzésen a vendégek voltak a jobbak a hajrában. A vendégszurkolókat a rendőröknek kellett megfékezni a mérkőzés alatt.

Győri ETO-Fehérvár, NB I-es mérkőzés. (2009. 05. 09.) Képek: Krizsán Csaba.

GYŐRI ETO FC - FC FEHÉRVÁR 1-2 (1-1)

Soproni Liga, 27. forduló
Győr, ETO Park, 3500 néző
Vezeti: Iványi

Győri ETO FC: Sztevanovic - Bank (Dorogi 53.p.), Supic (Völgyi 38.p.), Stanisic, Zámbó - Copa (Aleksidze 67.p.), Kiss M., Jäkl, Kink - Bajzát, Brnovic

Vezetőedző:Dragoljub Bekvalac

Fehérvár: Sebők - Lázár, Horváth G.,Radovic, Andic - Nagy D., Farkas B., Elek, Polonkai (Szakály D. 64.p.) - Alves (Koller 90.p.), Vujovic (Moriera 76.p)

Vezetőedző: Varga István

Gólok: Vujovic (15.p.), Moriera (81.p.) ill. Copa (40.p.)

90. perc: A ráadásban cserél a Vidi. Alves le, Koller be. A játékvezető lefújja a találkozót.

81. perc: Vezet a Fehérvár. Moriera talált a győri kapuba. Egy szöglet után Alves tette le lövésre a labdát a percekkel ezelőtt beállt játékos elé. Moreira 10 méterről lőtt a jobb alsóba. 1-2.

76. perc: A fehérvári gólszerző is lejön. Helyére Moriera érkezik.

70. perc: Brnovic egy szép labda átvétellel csapta be Andicot, majd 20 méterről lőtt. Sebőknek szerencséje volt, hogy a labda középre tartott.

68. perc: Jakl sem ússza meg sárga lap nélkül a meccset.

67. perc: A harmadik csere lehetőségét is kihasználja az ETO. A gólszerző Copa helyére Aleksidze jön.

66. perc: Alves rúgta le Dorogit. Ez is sárga.

65. perc: Az ETO-ból Zámbó kapott sárgát.

64. perc: Cserél a Vidi. Polonkai helyére Szakály D. érkezik.

62. perc: Vujovic a kapura legveszélyesebb fehérvári játékos. A kaputól 15 méterre vette át a labdát. Háróm védőt forgatott be, amjd lőtt. Nem sokkal a bal kapufa mellé.

56. perc: Szép kényszerítőzés után Vujovic lőhetett kapura 15 méterről. Zámbóról pattant ki a labda.

53. perc: ETO-csere. Bank helyett Dorogi.

52. perc: Alves húzott el a bal oldalon. Senki sem zavarta, így 10 méterről, éles szögbőla bal felsőt vette célba. A csavart lövés kevéssel ment mellé. Sztevanovic beleért a labdába.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben nem cseréltek a csapatok.

45. perc: Közben, szinte észrevétlenül véget ért az első félidő.

44. perc: A Fehérvár drukkerei törték át a kerítést a vendég szektornál, és összecsaptak a rohamrandőrökkel. Egy-két pofon, aztán csend.

40. perc: Egyenlít az ETO! Copa a gólszerző! Völgyi adott be a bal oldalról, Copa érkezett a védők között és 6 méterről a kapuba bombázott. 1-1.

38. perc: Cserél az ETO. Supic lejön, Völgy játszik helyette.

36. perc: Bajzátnak nincs szerencséje. Brnovic passzolt középre a tizenhatos bal oldaláról. Bajzát felpörgette a labdát majd ráfordult, és lőtt. Sebők bravúrral ütötte ki a kapu bal oldalába tartó labdát.

35. perc: Alves lövését tolta ki a bal alsó sarok előt Sztevanovic.

33. perc: Lázár kapott sárgát.

29. perc: ETO-ziccer maradt ki. Kiss M. ívelt fel a kapu elé egy szabadrúgást a fehérvári térfél közepéről a bal oldalról. Bajzát ezúttl is a hosszún érkezett. Most fejes helyett bal belsővel tette kapura a labdát. Lázár a gólvonalon mentett. A kipattanót Jakl fejelte el, de Sebők védett.

26. perc: Polonkai 18 méterről lőtt egy szabadrúgást a sorfalba.

22. perc: Vojuvic vett át egy labdát a tizenhatos előterében, a kapu felé fordult és lőtt, de Zámbó becsúszva blokkolt.

15. perc: Vezet az FC Fehérvár! Alves jutott át az ETO védelemén a bal oldalon. Laposan gurított középre. Az ötösön érkező Vujovic könnyedén passzolhatott a kapuba. 0-1.

12. perc: Kiss Máté kapta a meccs első sárga lapját.

10. perc: Kink lőtt kapura, jó 20 méterről, a labda nem sokkal ment el a jobb felső fölött.

9. perc: Jakl szögletére a hosszú oldalon érkezett Bajzát. Fejese a bal kapufa mellett, a gólvonalon álló Polonkai térdéről pattant ki.

8. perc: Sebők óriási bravúrja mentette meg góltól a Fehérvárt. Copa játszotta meg a tizenhatoson belül, a védők mögé befutó Bajzátot. A cstár egy labdaátvétel után után, fordulatból lőtt 14 méterről. Sebők vetődve védett.

1. perc: A Fehérvár kezdte a meccset.

Korábban

A Győri ETO FC bravúrosnak mondható döntetlent ért el a bajnokesélyes Debrecen otthonában és ezzel folytatja jó tavaszi sorozatát, hiszen Dragoljub Bekvalac együttese még sem a bajnokságban, sem a Magyar Kupában nem szenvedett vereséget. Ha ehhez hozzávesszük az őszi forduló utolsó két meccsét, akkor a pontvadászatban tizenkét meccs óta veretlen az ETO.

Ma ugyancsak nehéz ellenfél vár a győriekre, ugyanis a velük azonos pontszámmal álló FC Fehérvárt fogadják. A két csapat és a két szurkolótábor régi riválisa egymásnak, párharcuk az elmúlt évtizedekben számos színvonalas és izgalmas összecsapást hozott. Külön pikantériája lesz a mai kilencven percnek, hogy a vendégek két kulcsembere, Sebők Zsolt és Farkas Balázs egykoron Győrött kezdte a játékot.
Az ETO-nál továbbra is gondot okoz a rengeteg sérült, illetve a sorozatterhelés miatt fellépő fáradtság, illetve a fokozott sérülésveszély. Dudás, Djordjevic, Koltai, Neziri, Pilibaitis, Ahjupera, Tokody és Pákolicz szinte biztos, hogy kihagyja a derbit, de bizonytalan Józsi, Odikadze, Brnovic, Kink és Böőr szerepeltetése is. Bicak begyűjtötte ötödik sárga lapját, így ő ezúttal a lelátón foglal helyet, visszatér viszont a hasonló okokból eltiltott és büntetését letöltő Bajzát.

Dragoljub Bekvalac, az ETO szerb mestere felépült betegségéből és ott lesz a mérkőzésen, de várható összeállítást ezúttal sem tudott adni. A csapat természetesen győzelmet remél.

A szezon végéig az összes hazai meccsre, beleértve a Honvéd elleni Magyar Kupa-döntőt is, a bérletes szurkolók térítésmentesen vihetik be egy vendégüket. Ezenkívül két alkalommal is kombinált belépőjegy vásárlására van lehetőség. A Fehérvár elleni mérkőzésre megváltott kombinált jegy érvényes a május 13-i, Haladás elleni hétközi fordulóra is.

• 11. lali84 2009. május 12. 09:59
    „HIDAS barátom!!!igazad van érdekes dolgok ezek:-)))de nevetséges az biztos
    lényegében tők mindegy hány szúrkoló van ám MTK nál is mig ment a szekér 1500 nem hallata meg..nem ez baj
    az hogy ha 1 héten kétt meccs van már fáradtak ajátékosok és ez nem csak az eto nál van!!!”
  • 10. Dragó 2009. május 12. 07:48
    „Igy van csak szöveg van itt az ETO-nál sajnálni kellene öket hát nem...
    Meg látszik nem volt Május 1:) nem is volt nézö...De itt Györbe s környékén még ingyér sem kell az ETO focija...
    Itt akkor lesz nézö amikor az FTC itt lesz akkor meg mozdulnak az emberek a FRADI kedvéért:):):)
    HAJRÁ FRADI:)”
  • 9. hidas 2009. május 11. 18:16
    „Olvasom a Kisalföldben, hogy a Magyar Kupáért feláldozták a veretlenségi sorozatot, ugyanis több játékost pihentetni kellett a május 20-i kupadöntő miatt!!! Emberek álljon már meg a menet, hiszen az még közel két hét! Hogy lehet ilyet leírni, ne adj Isten nyilatkozni! Ezeknek az embereknek nem az a dolguk, hogy akár heti 2-3 meccset játszanak, mint mondjuk egy kicsit odébb! Ha nem bírják mennyenek és nézzenek más foglalkozás után! Ezért (is) tart a magyar foci (is) ott ahol tart!!! Szégyen!!!”
  • 8. RickCartman 2009. május 11. 13:44
    „1.Skip: 12 ooo néző majáliskor volt, amikor ingyen lehettt bemenni...:)Jövőre legfeljebb Fradi-meccsen lesz annyi, de abból is 10 ooo fradista, a környékről+a fővárosból a "kemény mag"...ebből nem sok bevétele lesz a klubnak...”
  • 7. lali84 2009. május 11. 12:18
    „minden széri egyszer megszakad sajnáljuk.egy szépp győzelemmel feledtetni lehet.amugy tavaly ugyanezt csinálták a fehérvári csürhék..meg haladás ellen is..erre kéne lépni amugy.sok sikereket a csapatnak”
  • 6. AHA. 2009. május 11. 08:18
    „Erre sem kíváncsi a kutya sem!”
  • 5. LOLka 2009. május 10. 07:05
    „Jövőre fel lehet állítani a gumafalas lelátót, mert lesz már ETO-Fradi meccs is.
    Remélem nem engedig be őket a székkel ellátott szektorokba, mert akkor ott szék nem marad.”
  • 4. loden70 2009. május 09. 23:38
    „Megszakadt a veretlenségi sorozat de mindig nem lehet nyerni legalább már nem esünk ki jővöre jöjjenek a fiatalok . az idegenlégiosok menjenek szépen haza és a györi utánpotlást nem kellene elherdálni . HAJRÁ ETO”
  • 3. Arrabona 2009. május 09. 21:53
    „Sajnos az ősi riválistól kapunk ki tavasszal először! Igazi rangadó hangulat volt! A MAGYAR KUPA DÖNTŐT megnyerjük!”
  • 2. páctivald 2009. május 09. 20:05
    „Ha jól tudom 1500 pénz.”
  • 1. Skipgeri 2009. május 09. 19:18
    „12000 nézőből 3500 maradt! mennyibe kerül egy jegy amugy? meg tudná mondani valaki?”

Világklasszisok!-Idegenben nyert az Audi ETO a Viborg ellen!

Kézilabda - Két gólos előnyt szerzett a visszavágóra a Győri Audi ETO a Bajnokok Ligája-döntőjének… Tovább olvasom