2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Úszás - Egytucatnyi aranyérem

Megyénket két úszóklub képviselte a harmadik magyar fedett pályás nyílt szenior országos bajnokságon.

Győr-Moson-Sopron megyét két úszóklub, a soproni Széchy Tamás Sportiskola és a Győri Zabolátlan Sportegyesület képviselte a harmadik magyar fedett pályás nyílt szenior országos bajnokságon Hódmezővásárhelyen.

A Győri Zabolátlan Sportegyesület tagjai eredményesen szerepeltek.

A soproni színekben a mindig kiváló Czifrik Hajnalka 50 méter háton és gyorson, 100 háton és gyorson, 200 vegyesen és háton szerzett aranyérmet, teljesítménye értékét növeli, hogy a férfimezőny nem is jelentéktelen részét is megelőzte fantasztikus időeredményeivel.

A győri férfiak közül Horváth Zoltán négy egyéni és két váltóarany mellett több más érmet is szerzett, és ezzel a legsikeresebb versenyző lett.

A többiek is jeleskedtek, csak az aranyérmeket figyelembe véve: Gyalog László három egyéni, két váltóbeli, dr. Czeiner Antal három egyéni, egy váltóbeli első helyet gyűjtött. A győri egyesület elnöke, Falvi Zsolt egy egyéni és két váltóaranyat szerzett. Gun- ther Zsolt és dr. Varga Csaba váltó-, Horváth Viktor pedig csapatarannyal gazdagodott.

– Az eredményeknek örülünk, de már készülünk a következő, törökszentmiklósi nemzetközi ranglistaversenyre és a nyitott, hosszú pályás gyulai országos bajnokságra – fogalmazott a csapat nevében dr. Czeiner Antal.