2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -1°C | 3°C Még több cikk.

Sima rangadó Sopronban, nem jut négy közé a Széchenyi ESE

Kozma Tamás alakulata rossz ritmusban és pontatlanul játszott, aminek eredményeképpen a szünetben tízpontos hátrányba került.
SMAFC-NYME–Bonyhád 75–63 (23–16, 16–14, 14–18, 22–15)

Sopron, NB I/B-s férfimérkőzés, 300 néző. V.: dr. Magyari, Horváth, Szalai.

SMAFC: KARÁCSONYI 12/3, BALOGH 17/6, SZLÁVIK 12/6, Kovács B. 2, CSAPLÁR-NAGY 17. Cs.: Herczeg 8, Czukor 4, VESZTERGOM Z. 3, Halász. Edző: Vetési Imre.

Állva hagyta a SMAFC a tabella második helyén álló riválisát (6–0). Feljött a Bonyhád, ám a szakasz végén Balogh eredményessége révén újra elhúzott a SMAFC.

A második negyedben el is dönthette volna a meccset a hazai együttes, ám játékosai rengeteg büntetőt rontottak.

Térfélcsere után hamar tíz pont fölé nőtt a hazai előny, de a szakasz közepén beindult a bonyhádi „nehéztüzérség", triplákra építve egy 13–0-ás futással fordítottak a vendégek. Csaplár-Nagy vette vállaira a SMAFC-ot, az ő és Szlávik kosaraival visszaszerezte a vezetést a hazai együttes. A zárószakasz óriási küzdelmet hozott, a Bonyhád 3 pontra feljött, ám Czukor kosara megtörte a vendégcsapatot.

A különbség az utolsó percben alakult ki, a gyors támadásbefejezésekre törekvő Bonyhádot többször leindította a SMAFC. Ezzel a győzelemmel az egyetemiek nagyot léptek a felsőházi rájátszás, azaz a legjobb négy közé jutás felé.

Vetési Imre: – Játékosaim átérezték a mérkőzés fontosságát, és a harmadik negyed hullámvölgyét leszámítva végig irányították a játékot. A szép és fontos győzelemhez gratulálok a fiúknak.

TF-Budapest–Győr-Szol-Széchenyi ESE 66–65 (17–17, 21–15, 18–14, 10–19)

Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Válé, Kisteleki, Gaál.
Győr-Szol-SZESE: Pankár 18/6, Hegedűs 16, Simon 8, Horváth G. 11, Csiszár. Cs.: Baruta 12/6, Fülöp, Neumann, Bosnyák, Stánicz, Geszler, Papp. Edző: Kozma Tamás.

Kozma Tamás alakulata rossz ritmusban és pontatlanul játszott, aminek eredményeképpen a szünetben tízpontos hátrányba került. Az utolsó etapban varázsütésre öt percet kosárlabdáztak a győriek, így az utolsó percbe kétpontos vezetéssel mentek be.

Néhány rossz döntés következtében mégis vereséget szenvedett a Győr-Szol-SZESE, így eldőlt, nem juthat be a négy közé a csapat.

Az alapszakasz utolsó, hazai mérkőzésén a tét az lesz, hogy a csoportban az ötödik vagy a hatodik helyet szerzi-e meg a csapat.

Kozma Tamás: – Szinte minden statisztikai mutatót megnyertünk ellenfelünkkel szemben, egyvalamit mégsem... Az egy-két pontos vereségekből kijutott most nekünk. Elmondhatom, hogy teljesítménykényszer alatt még nem tud minden játékos jól teljesíteni, ehhez sokkal több éles tapasztalat kell.

A sportközvetítések 14 pontja

A médiatanács a közelmúltban döntött a társadalom számára kiemelten nagy jelentőséggel bíró… Tovább olvasom