2018. 10. 16. kedd - Gál 11°C | 21°C Még több cikk.

Rossz játékkal: Audi ETO-Podravka 27-25 - galéria

Nehezen ugyan, de nyert az Audi ETO a Koprivnica ellen hazai pályán, a BL csoportkörének 2. fordulójában. A Podravka együttese lelkesen játszott, ugyanez nem mondhat el a mieinkről.
GYŐRI AUDI ETO KC - PODRAVKA KOPRIVNICA 27-25 (18-15)
Női kézilabda BL, csoportkör, 2. forduló

Nehezen ugyan, de nyert az Audi ETO a Koprivnica ellen hazai pályán, a BL csoportkörének 2. fordulójában. A Podravka együttese lelkesen játszott, ugyanez nem mondhat el a mieinkről. A tudása alatt teljeítő ETO elsősorban rutinjának köszönheti a 2 pontot, amit túlzás lenne sikerként értékelni. Reméljük "észhez térítő" lesz ez a kiszenvedett győzelem, amelyet egy jóval gyengébb képességű csapat ellen hoztak Görbiczék.

Audi ETO-Podravka 27-25. Fotók: Fazekas Barnabás

Konkoly Csaba: Saját magunknak nehezítettük meg a meccset, a hibákat gyorsan ki kell javítanunk. Remélem, hogy minél előbb felszabadultabban, és jobban játszunk majd. Sokszor Pálinger Kati tartotta a lelket a csapatban.

Vérten Orsolya: Jól játszottunk, és hoztuk is a meccset. Végig erőszakosak voltunk és elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmet.

Pálinger Katalin: A második félidőre összeállt a védekezésünk. Sajnos azonban többször kiengedtünk abból a tempóból, amit az első félidő első tíz percben produkáltunk. Sokmindenen kell javítani ahhoz, hogy jövő héten nyerni tudjunk Ljubljanában.

60. perc: Vége a meccsnek.

59. perc: Gros belövi a hetest. 27-25.

57. perc: Időt kér a Podravka.

55. perc: Gace marad egyedül megint a jobb szélen. 26-25.

54. perc: Zebic zárja góllal  a Podravka támadását. Gros válaszol. 26-24.

53. perc: Pálinger védései után Vérten lő gólt. 25-23.

51. perc: Pusic hetesét védi Pálinger!

50. perc: Feljön egy gólra a Koprivnica. Gace a jobb szélen maradt teljesen egyedül. 24-23.

47. perc: Milanovic-Litre beállóban kap egy passzt ó, kis szerencsével, de belövi a ziccert. 23-22. Mravikova a jobb szélről lövi ki a rövidet. 24-22. Emberelőnyben lesz az ETO.

45. perc: Koznjak simán megy át a falon. 23-21.

44. perc: Pusic most a bal szélről talál be. 23-20.

42. perc: Sokáig jár a labda támadásban a mieinknél. A végén Gros lövi el. A labda a jobb felsőben áll meg. Pusic belövi a hetest. 23-19.

41. perc: Pasicnik előtt nyílik szét a fal. Gól. 22-18.

40. perc: Mravikova ejti ki a labdát, Koznjak ebből lő gólt. 22-17. Kovacsicsot kiállítják.

38. perc: Kovacsics is megszerzi első gólját. 22-16. Emberhátrányban leszünk. Grost állítják ki.

37. perc: Gros növeli ötgólosra a hazai előnyt. 21-16.

34. perc: Görbicz ad gólpasszt Spiridonnak. Nikcevic is lő egyet. 19-16. Gros átlövése pontos. 20-16.

33. perc: Pálinger két ziccert véd egymás után. Eladott labdákból indult mindkétszer a horvá csapat.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

Audi ETO-Podravka 27-25 Fotók: Fazekas Barnabás

30. perc: Orbán ziccere marad ki. Véga a első félidőnek.

29. perc: Vérten két egymást követő támadásból szerez gólt. 18-15.

28. perc: Gros belövi a hetest. 16-15.

27. perc: Nikcevic kap két percet. Aztán Pasicniket is kiküldik a bírók. Kettős emberelőnyben az ETO.

26. perc: Spiridon Bradeanutól kap gólpasszt. 15-14. Zebic ejti aát a bal szélről Pálingert. 15-15.

25. perc: Pasicnik talpról, szabaddobásból lövi ki a jobb felsőt. 14-14. Egyenlít a Podravka.

24. perc: Kovacsics mellett jut el lövésig Tatari. Gól. 14-13.

23. perc: Kimaradt horvát ziccerre válaszol góllal Vérten. 14-12.

22. perc: Pasicnik beállóból egyre csökkenti a különbséget. 13-12. Konkoly Csaba időt kér.

21. perc: Kovacsicsot kiállítják. Kapunk is gyorsan egy átlövésgólt. 13-11.

20. perc: Emberelőnyből Spiridon szerez gólt. 13-10.

19. perc: Milanovic-Litre beállóból eredményes, és felhozza két gólra a Podravkát. 12-10. Lunde helyére jön Pálinger. Mravikovát pedig Orbán váltja.

18. perc: Görbicz labdát szerez, és Vértent indíja. Orsi a harmadik találatát szerzi. 12-8. Közben Görbiczet Kovacsics váltja.  Tatari is betalál. 12-9.

16. perc: A Koprivnica kér időt. Nikcevic Spiridon veri eg az egyben, majd belövi a ziccert. Gros válaszol. 11-8.

15. perc: Vérten, majd Milanovic-Litre eredményes. 10-7.

14. perc: Lunda véd, majd Mravikovát indítja. Máris jön  gólra a válasz. Pusic talál be. 9-6.

13. perc: Gros szerez labdát, és indítja Vértent. Gól. 8-5.

12. perc: Nagy rohanás után Görbicz ad gólpasszt Mravikovának. 7-4. Tatari szép csellel megy át a falon. 7-5.

10. perc: Jelcic góljára Görbicztől jöhetne a válasz, de a büntető kimarad. 6-4.

9. perc: Emberelőnyben az ETO. Milanovic-Litre a kiállított játékos. Görbicz hetesét védi Jelcic, de a kipattanó után már nem tud hárítani. 6-3.

8. perc: Leindításból Spiridon ér először a kapuhoz, és belövi a ziccert. Rögtön kapunk is egyet. 5-3.

7. perc: Bradeanu válaszol gyorsan. 4-2.

6. perc: Nikcevic belelendült. Lunde ugyan beleér a lövésbe, de a labda átvánszorog a gólvonalon. 3-2.

5. perc: Gros jobbszélsőből eredményes. 3-1.

4. perc: Nikcevic szerzi a Podravka első gólját. 2-1.

3. perc: Pasicnik hetesből, Görbicz a túloldalon átlövésből találja el a kapufát.

2. perc: Bradeanu pattintott passza jó Spiridonnak. Szép gól beállóból. 2-0.

1. perc: Az Audi ETO kezdte  meccset. A keretben ott van a sérüléséből felépült Simona Spiridon is. Görbicz hetesével máris vezet a hazai csapat. 1-0.

Győri Audi ETO KC:

Podravka Koprivnica:

A Zvezda ellen hüvelykujj sérülést szenvedő Eduarda Amorim nem léphet pályára vasárnap. Lehet azonban egy visszatérője a csapatnak Simona Spiridon személyében. A játékos még a Fradi ellen sérült meg, ám állapota a vártnál gyorsabban javul, így nem kizárt, hogy a Podravka ellen már pályára léphet.

"Egyáltalán nem szabad lebecsülnünk az ellenfelet, hiszen jó erőkből áll a Podrvaka. Láttam a Krim elleni mérkőzésüket is. Számunkra csak a győzelem elfogadható, egyrészt mivel hazai pályán játszunk, másrészt mivel vereséget szenvedtünk Oroszországban már nem engedhetünk meg magunknak újabb botlást." - mondta Konkoly Csaba vezetőedző a klub honlapjának.

Hír még a vasárnapi mérkőzéssel kapcsolatban, hogy a klub továbbra is várja a szurkolók segítségét. A bejáratnál elhelyezett gyűjtőládába lehet elhelyelyezni a vörösiszap katasztrófa áldozatainak szánt összegeket. A mérkőzés előtt az összegyűlt adományokat ünnepélyes keretek között adják át Kozma Imre atyának, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetőjének. A BL-meccsen jelen lesznek a Veszprém megyei elsőosztályban játszó devecseri férfi kézilabda klub képviselői is, akik részére a klub felajánlott egy a csapat minden tagja által dedikált győri mezt, melyet a devecseri csapat aukción értékesít.