SMAFC-DEKE 83-64 (20-17, 25-12, 24-19, 14-16)
Sopron, NB I B-s férfi kosárlabda mérkőzés, 500 néző. V: Németh, Dombay.
SMAFC: Karácsonyi 2, SZLÁVIK 5/3, Balogh 9/3, GOMBÁS 22, CSAPLÁR-NAGY 25. Cs: POSCH 2, HAJMÁSY 5/3, Bozsik, 4, PETHŐ 10/9. Edző: Vetési Imre
A Debrecen legjobb dobói: Erdei 17/6, Kennerly 17, Tóth G. 11/3

Az első 4 percében dobott 10 soproni ponton testvériesen, 2-2 arányban osztoztak a kezdő ötös tagjai. Gombás zsákolásával 7 ponttal ellépett a SMAFC, de a negyed hajrájában a vendégek fiatal, gyors irányítója, Erdei vezetésével feljött a veretlen DEKE.

A második szakasz elején Csaplár-Nagy Arnoldot társai rendre remekül játszották meg a palánk alatt. Kosaraival növelte előnyét a jól védekező SMAFC. A vendégek zónára álltak át, ám ez ellen Pethő "bevert" három triplát, a különbség szünetig közel 20 pontra nőtt.
Térfélcsere után a védekezés továbbra is jól működött, Gombás révén tartotta előnyét a SMAFC. A negyed hajrájában Hajmásy és Bozsik is villant. A záró szakasz előtt 20 pont fölé nőtt a SMAFC előnye, tehát eldőlt a meccs.

A szezon legjobb játékával magabiztosan fektette két vállra a DEKE-t a SMAFC, s vette el riválisa rájátszásbeli veretlenségét, méltán szólt a Krasznai-csarnok teltházas közönségének vastapsa.

Vetési Imre: - Öröm hallani a közönség vastapsát. Ez volt a legjobb játék a szezonban, 64 ponton tartottuk a veretlen debrecenieket. A remek csapatvédekezéshez támadásban néhány kitűnő egyéni teljesítmény párosult, gratulálok a fiúknak.

FC Sopron-Győri ETO 0-3 - Online közvetítés

Sopron - Megyei rangadót játszott ma délután három órakor a Sopron és a Győr NB I-es… Tovább olvasom