2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

PwC Handball Fiesta: tornagyőztes az ETO - képgaléria

Magabiztos játékkal 29:21-re győzött a döntőben a Győri Audi-ETO együttese a Vardar Szkopje ellen.

Közönség szórakoztató játékkal, nyolc góllal győzött a Győri Audi-ETO együttese a Vardar Szkopje ellen.

PwC Handball Fiesta: tornagyőztes az ETO - képek: Mészáros Mátyás

Győri Audi-ETO - Vardar Szkopje (macedón) 29:21 (17:10)
Magvassy Mihály Sportcsarnok. 1500 néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok)

ETO: Bulatovic 8, Rédei-Soós 4, Amorim 3, Szepesi 3, Hornyák D. 2, Görbicz 2(1), Orbán 2, Bognár-Bódi 2, Löke 1, Tervel 1, Korsós 1.

Szkopje: Lekic 6, Fernandez 4, Pineau 3, Radicevic 2, Nikolic 2(1), Klikovac 2, Zebic 1, Dembele 1.

Remekül kezdte a találkozót az ETO, hat perc elteltével már 4:1-re vezettek az idén jelentősen megerősödő Vardar Szkopjéval szemben. A folytatásban is magabiztosan játszott Ambros Martin csapata, jól védekeztek és a támadásokat is rendre góllal fejezték be.

A vendégeknél sokáig csak Pineau és Fernandez volt eredményes, míg a győriek megosztoztak a gólokon. A hátralévő utolsó tizenöt percben pályára lépett már Bulatovic is, aki az első félidőben négy gólig jutott.

Szünetet követően is sokkal nagyobb sebességi fokozatban játszottak a zöld-fehérek. Lunde Haraldsen remekelt a kapuban. Nem egészen hat perc elteltével 22:12-es állásnál hangosan kiabálhatta a közönség a tízgólos különbséget.

A folytatásban valamelyest feljavult a vendégek védekezése, több támadást is elrontottak a győriek, de egyszer sikerült csak tíz gól alá kerülnie a Szkopje együttesének.

Az utolsó tíz percben a korábban kevesebb lehetőséget kapó játékosok szerepeltek, akik igyekezték meghálálni a bizalmat. Két perccel a vége előtt felállva tapsolt a győri közönség a három nap folyamán remekül játszó Győri Audi-ETO csapatának.

A mérkőzésen Lunde Haraldsent a győrieknél, míg a Szkopje együttesénél Andrea Lekicet választották a legjobbnak.

(II.) 28.p. Szepesi és Radievic is szélről talált a kapuba. 29-29

(II.) 26.p. Klikovacz szépített a vendégeknél, de Rédei-Soós rögtön válaszolni tudott.

(II.) 25.p. Fernandez volt eredményes szélről. 27-17

(II.) 22.p. Orbán bravúrosan test mellől lőtt a kapuba az átlövők helyéről. 27-16

(II.) 21.p. Három Szkopje gól egymás után. Radicevic szélről volt eredményes. 26-16

(II.) 20.p. Lekic könnyedén törhetett kapura, magabiztosan lőtt a kapuba. 26-15

(II.) 16.p. Klikovac szépített a macedón csapatánál. 26-14

(II.) 15.p. Szép támadás végén Orbán ejtette át a kapust. Időt kértek a vendégek 26-13-as győri vezetésnél.

(II.) 14.p. Löke szerezte meg az első gólját  a mérkőzésen. 25-13

(II.) 13.p. Lekic törte meg a gólcsendet. 24-13

(II.) 12.p. Lunde bravúrjainak köszönhetően továbbra sem tud felzárkózni a Szkopje. Az elmúlt pár percben a győriek is többet hibáztak.

(II.) 8.p. Bulatovic ismét hatalmas gólt lőtt. 24-12

(II.) 7.p. Hétgólos már Bulatovic, átlövésből talált a kapuba. 23-12

(II.) 6.p. Hangosan kiabálja a közönség a tízgólos különbséget Korsós találata után. 22-12

(II.) 5.p. Bulatovic ragyogó találatával 20:10-re módosult az eredmény, majd Korsós harcolt ki hétméterest, amelyet Bulatovic nem hibázott el. 21-12

(II.) 4.p. Újabb Lekic gólt láthatott a közönség, de egy perccel később Amorim válaszolt egy pattintott lövéssel.

(II.) 2.p. Jól zártak Lekicnek, így szabadon lőhetett Lunde kapujába. 18-11

(II.) 1.p. Lunde Haraldsen indítása után Szepesi lőtte be a ziccert. 18-10

30.p. Öt másodperccel a vége előtt Zebic talált a kapuba. 17-10

29.p. Bulatovic sem rontotta el a büntetőt. 17-9

28.p. Nikolic volt eredményes hétméteresből. 16-9

27.p. Hornyák Dóra hatalmas elánnal tört be, majd a jobb felsőbe bombázott. 16-8

26.p. Hangosan kiabálja a közönség, hogy játszik az ETO. Tervel maradt üresen a hatoson és kihasználta a ziccert. 15-8

26.p. Hornyák Dóra estében lőtt nagy gól a bal alsóba. 14-8

25.p. Lekic szépített a vendégeknél. 13-8

24.p. Hat góllal vezet az ETO, Bulatovic volt eredményes. 13-7

22.p. Szepesi gyönyörűen cunderezett szélről a kapuba. 12-7

21.p. Bulatovic használta ki az emberelőnyt. 11-7

20.p. Sokáig állt a játék, Dokic csúnyán szabálytalankodott Kovacsiccsal szemben. A győri játékos válla sérült meg.

19.p. Nikolic gólja után időt kért Ambros Martin, a győriek mestere. 10-7

18.p. Labdaszerzés után Fernandez lőtt a kapu bal alsó sarkába. 10-6

17.p. Bulatovic indítása után Bognár-Bódi volt eredményes. 10-5

16.p. Fernandez szépített szélről, majd pályára lépését követően Bulatovic szerezte meg első találatát. 9-5

15.p. Időt kért a Szkopje.

14.p. Tervel blokkja után Bognár-Bódi futott el a jobb oldalon és lőtte be a ziccert.8-4

14.p. Rédei-Soós lövése szerencsésen pattant meg, amely megzavarta a kapust. 7-4

12.p. Szép támadás végén ezúttal is Amorim volt a gólszerző, majd Lekic válaszolt a vendégeknél. 6-4

10.p. Pineau találataival tartja a lépést a Szkopje. 5-3

10.p. Amorim kiállítása miatt emberhátrányban játszott az ETO, de csak egy gólt kapott Herr. Visszatérését követően a brazil átlövő hatalmas gólt lőtt lőtt a bal felsőbe. 5-2

7.p. Pineau lőtt nagy gólt 10 méterről a jobb felsőbe. 4-2

6.p. Rédei-Soós labdaszerzését követően kihasználta az adódó ziccert. 4-1

4.p. Herr védése után Görbicz lőtt nagy gólt felugrásból. 3-1

4.p. Görbicz büntetőjével ismét a győrieknél az előny. 2-1

3.p. Rédei-Soós szerezte meg a vezetést az ETO-nak, de Pineau rögtön válaszolni tudott. 1-1

A győriek a Herr - Bognár-Bódi, Tervel, Löke, Amorim, Görbicz, Szepesi összeállításban kezdenek. Támadásban Tervelt Rédei-Soós váltja.

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

Ahogy az várható volt, magabiztosan menetel a Győri Audi-ETO együttese a Pwc Handball Fiesta elnevezésű tornán. Pénteken 34:19-re a Metz csapatát, míg szombaton a HC Leipziget győzték le Görbiczék.

Vasárnap délután az előző idényben Győrött játszó Lekiccsel és Radiceviccsel felálló Vardar Szkopje csapata ellen lép pályára Ambros Martin együttese.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 18 órától.

Augusztus 25. – vasárnap
14:00: mérkőzés az 5. helyért – Leipzig–Metz
16:00: bronzmérkőzés – Rosztov-Don–Krim Ljubljana
18:00: döntő – Győri Audi ETO–Vardar Szkopje
19:40: éremátadás, díjátadások

• 4. VargaP 2013. augusztus 26. 09:55
    „na akkor a fradi-eto első fordulós bajnoki érdekes lesz, Budapesten”
  • 3. villebald 2013. augusztus 25. 21:16
    „Már tudni a választ:
  • 2. villebald 2013. augusztus 25. 20:56
    „Tudja valaki hova tűnt Görbicz Anita meccs közben?
    Miért nem Ő vette át a kupát?”
  • 1. Laci62 2013. augusztus 25. 20:00
    „Csak így tovább csajok!!!!!”

Futsal: Szombathelyen kezd a címvédő

A Rába ETO hétfőn 18.15 órakor a Haladás ellen lép pályára Szombathelyen. Tovább olvasom