2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Női kosárlabda - Sima soproni győzelem

Atomerőmű KSC Szekszárd–Uniqa Euroleasing Sopron  66–94 (23–23, 16–24, 11–27, 16–20)
Szekszárd, NB I-es női mérkőzés, 300 néző. V.: Fodor, Kovács, Radnóti.

Szekszárd: STUDER Á. 7/3, Scsekics 7/3, THEODORÁN 12/3, SZTYEPANOVICS 13, Mansáré 8. Cs.: Boskovics 5/3, Hajdú 8/6, Studer Z. 6, Lénárt, Tamis. Edző: Magyar Gergely.

Sopron: HARTLEY 12/3, MCBRIDE 17, SIMON 14/6, Kuttor, Sztankovics 6. Cs.: KRNJICS 14, Weninger 9/3, Crvendakics 4, CIGLAR 10, LICSKAI 8. Edző: Igor Polenek.

A bátran, jól kezdő hazaiak az első negyedben szinte végig vezettek, a Sopron futott az eredmény után. A negyed végén Krnjics vezérletével fordított az Uniqa, a szakasz döntetlennel zárult.

A második negyedet McBride vezérletével 10–2-vel indította a Sopron. Két fiatal, Studer Ágnes és Weninger váltott triplát, majd a hazaiaknak volt tartásuk, Theodorán és Sztyepanovics egy pazar 9–0-lal visszaszerezték a vezetést. A fordulatos félidő 9–0-s soproni futással, s 8 pontos vendégvezetéssel zárult.

A második félidőben a Sopron megtörte a hazai csapat ellenállását, a zárószakasz előtt 24 ponttal vezetett és jó játékkal eldöntötte a meccset.