Női kézilabda NB I - Sima mosonmagyaróvári győzelem

Szeged–Mosonmagyaróvár 29–36
(15-19)
Szeged, NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: Andorka, Hucker.

Szeged: Futaki – Hárs 2, Barján 3, DAJKA 7/3, Csubela 6, Lojpur 5, Sza-
bó 3. Cs.: Dobó (kapus), Misztric 1, Gulyás 1, Tóth O. 1, Lehmann-Dobó, Zsilák, Selmeci. Edző: Marosán György.

Mosonmagyaróvár: Szemerey – FILIPOVICS 8, TÓTH G. 6, Hajtai 1, Gyimesi 1, Hanczvikkel 3/2, Knedliková 3. Cs.: Schneck (kapus), Dombi 2, Gerháth 4, ÉLŐ 4, Szemerey 1, Kiss 3, Puhalák, Nádasdi. Edző: Róth Kálmán.

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2. Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

A mosonmagyaróváriak az első félidő közepéig hátrányban voltak, de a szünetben már ők vezettek négy góllal. A folytatásban már tíz góllal is vezettek Róth Kálmán tanítványai (45. p: 19–29), s bár a végén feljött egy kicsit a Szeged, a vendégsiker nem forgott veszélyben.

Róth Kálmán: – Az elmúlt időszakban sokat gyakoroltunk, aminek hatására fejlődtek a lányok. Ez a mérkőzés egyértelműen bizonyította, hogy jó úton járunk.

Ez nagyon kevés: SZKKSE-Mosonmagyaróvár 29-36

A női kézilabda NB I alsóházi rangadója lett volna a Szeged KKSE és a Mosonmagyaróvár találkozója, de izgalom nem volt, 29-36-ra kapott ki Marosán György együttese. Tovább olvasom