2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 14°C Még több cikk.

Nem sikerült a BL-döntőbe jutás: Valcea-Audi ETO 24-20

A győriek a hazai döntetlen után Valcea otthonában négy gólos vereséget szenvedtek az elődöntőben.
OLTCHIM VALCEA - GYŐRI AUDI ETO KC 24-20 (11-10)
Női kézilabda Bajnokok Ligája, elödöntő visszavágó

Valcea: UNGUREANU - NECHITA 7, Luca, BESE, Stanca 2, NEAGU 5 (3), Puscasu 1.
Csere: Lecusanu, Vizitiu 2, MANEA 4, Fiera 1, Symkutye 2
Győri Audi ETO KC: PÁLINGER - Mraviková 2, Hornyák Á., GÖRBICZ 6 (3), Spiridon 2, Bradeanu 1, Vérten 1.
Csere: Amorim 4, KOVACSICS 4 (1), Mayer
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Továbbjutott: a Valcea, 49–45-ös összesítéssel

Jól kezdett a győri csapat, védekezésben keményen „odatette" magát, elöl pedig Vérten és Görbicz is betalált. A játékvezetők hamar meg akarták fogni az összecsapást, Spiridont például már 8. perc derekára kétszer kiállították. A hazaiak innen 4–2-re fordítottak, de nem tört meg a magyar bajnok, hiszen 7–5-nél ismét náluk volt az előny.

Komoly csatát vívtak egymással a felek, ziccerbe nagyon nehezen kerültek a csapatok, így előtérbe kerültek az átlövések, ebben a műfajban pedig a magyar bajnok – főként Görbicz és Amorim révén –  érzékelhetően jobban „fel volt fegyverezve". A dán játékvezetők nem ijedtek meg a pokoli hangulattól, remekül vezették a találkozót. A szünetig fej fej mellett haladt a két gárda, a végén a románok jöttek ki egy kicsit jobban, így egygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A pihenő úgy tűnt, a győrieket „ültette le" inkább, hiszen a fordulást követően két román gól következett. Innen sikerült azonban az egyenlítés (13–13). Aztán Amorim kiállítása nyomán ismét nehéz helyzetbe került a magyar együttes, megint három gólra duzzadt a hazai előny. A magyarok egyre többet hibáztak támadásban, ezekből pedig rendre leindult a román bajnoki címét a hét közben bebiztosító Valcea (18–13). Konkoly Csaba természetesen időt kért, de már ekkor látszott, hogy a kevés gól miatt várhatóan nem lesz elég a döntetlen, mindenképpen győzni kell, így az ötgólos hátrány valójában hat volt. Ez pedig már lélektanilag is akkora különbség volt, hogy a kicsit kockáztató, de a nagy csatában elfáradó Audi-ETO nem tudott újítani. A románok a hátralévő időben már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet. Tökéletesen be tudták osztani tetemes előnyüket, így magabiztos győzelemmel harcolták ki a továbbjutást.

A másik elődöntőben: Larvik (norvég)–Viborg HK (dán) 27–26 (10–13). Továbbjutott: Viborg (53–48). A döntő első találkozóját május 8-án vagy 9-én, a visszavágót május 15-én vagy 16-án rendezik.

Radu Voina: – Nagyon boldogok vagyunk, hiszen amit az év elején célként kitűztünk a csapat elé, azt elértük, bejutottunk a BL-döntőbe. Remélhetőleg azonban nem ez a vége, mindent megteszünk azért, hogy elhódítsuk a serleget a címvédő Viborgtól.

Konkoly Csaba: – Gratulálok a Valceának a döntőbe jutáshoz. Sajnos mi különösen a második félidőben nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. Több apró hiba miatt hagytuk elmenni a románokat öt góllal, s innentől kezdve futnunk kellett az eredmény után – mindhiába. Húsz lőtt góllal egy ilyen téttel bíró meccset nem lehet megnyerni.
A meccs online közvetítése:

60. perc: Kovacsics belövi a büntetőt. 24-20. Vége a meccsnek, a Valcea jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

59. perc: Kovacsics-gól. 24-19.

56. perc: Spiridon majd Nechita is gólt lő. 24-18.

55. perc: Nechitának minden összejön. 23-17.

54. perc: Nechita indul, belövi a ziccert. 22-16. Amorim kiharcol egy gólt. 22-17.

53. perc: Nechita emberhátrányból talála be. Kovacsics válaszol. 20-16. Manea beállóból eredményes. 21-16.

51. perc: Pálinger indítása után Mravikova eredményes. 18-15. Nechita marad egyedül a jobb szélen. 19-15. Stanca kap két percet.

48. perc: Simkuite beáll, gólt lő. 18-13. Konkoly Csaba időt kér. Kovacsics átlövése pontos! 18-14.

44. perc: Kapunk egyet, majd Pálinger hetest véd. 17-13.

43. perc: Mravikova mellett megint simán lőhet a Vealcea szélsője. Pálinger véd!

42. perc: Görbicz adja el a labdát. Manea góllal zárja a román támadást. 16-13.

40. perc: Puscasu a bal szélről Pálingerbe lövi a ziccert, de közben lökés miatt hetest kap a Valcea. Gól. 15-13.

38. perc: Amorim kap két percet. Maneát lökte feleslegesen. Az akcióból ráadásul gólt kaptunk. 14-13.

36. perc: Amorim lövi át a sáncot kilencről. Hatalmas gól! 13-13.

35. perc: Egy büntetőből lőtt góllal már csak egy az ETO hátránya. 13-12.

34. perc: Mravikova megszerzi első gólját. 13-11.

33. perc: Emberhátrányban lő gólt a Valcea. Megint Nechita. 13-10.

31. perc: Nechita találatával kezdődik a játékrész. 12-10.

Magas színvonalú meccsen mindkét csapat világklasszis teljesítményt nyújt védekezésben. A félidő nagyobb részében az ETO akarata érvényesült, ár két gólnál nagyobb különbség nem volt a csapatok között.  A hajrában a románok vették át a vezetést.

30. perc: Öt másodperccel a félidő vége előtt Voina időt kér. Vizitiu lövése mellé megy. Vége a félidőnek.

29. perc: Nechita marad teljesen egyedül a jobb szélen. Átejti Pálingert. 11-10.

28. perc: Amorim megy ki két percre. Neagu hetesből egyenlít. 10-10.

27. perc: Amorimról állítják ki Fierát. Hetes. Görbicz ezt is belövi. 9-10. Ezúttal Puscasu fetreng egyet.

26. perc: tanca Bradeanuról fordul le a falban. Ezt benéztük. 9-9.

25. perc: Manea löki a levegőben Amorimot. Kiállítás. Spiridon kiharcol egy hetest. Görbicz belövi! 8-9.

24. perc: Fiera harcol ki hetest. Neagu belövi! 8-8.

23. perc: Amorim bosszúja anyolcadik győri gól. 7-8. Továbbra is színészkednek a románok. A lelátón zúg a "Ria, Ria, Hungária!"

22. perc: ELaludtunk egy kicsit. Fieráról lemaradunk, bevarrja a szaggatottról. 7-7.

21. perc: Megtalálják a beállót a védők sűrűjében. Manea első találatát szerzi. 6-7.

19. perc: Görbicz külön őrzőt kap, így Kovacsis irányít. Amorim lemásolja Görbe előző találatát. Legalább tízről mattolja Ungureanut. 5-7.

18. perc: Görbicz lő távolról. Gól! 5-6. Újra vezetünk!

17. perc: Amorim ejti be a labdát Spiridonnak. Nagy gól beállóból! 5-5.

14. perc: Vizitiu egy szép csellel megy lövésig Vérten és Görbicz között. 5-4.

12. perc: Eddig átlövésből pontosak vagyunk. Bradeanu is így eredményes. 4-4.

11. perc: Görbicz kilencről óriási gólt szerez. 4-3. A már kétszer kiállított Spiridon helyén Amorim védekezik.

10. perc: Pálinger-bravúr. Puscasu közeli lövését védi!

9. perc: Eladjuk a labdát. Stanca elöl ragadt, így ő kapja ziccerben az indítást. Gól. 4-2.

8. perc: Vizitiu találatával vezet aValcea. Spiridont megint kiállítják. 3-2. A románok gyakorlatilag végig fetrengik az eltelt perceket. Felesleges színészkedéssel hergelik a közönséget.

6. perc: Neagunak remek az előkészítés. Nem tudunk kilépni időben, hatalmas gólt akaszt a bal felsőbe. 2-2.

4. perc: Spiridont küldik ki két percre. Stanca ki is használja a lehetőséget. 1-2.

3. perc: Vérten szerez labdát, majd Görbicz passza után ziccerből lő gólt! Ez az! 0-2. Jól kezdünk.

2. perc: Görbicz bombagóljával vezetünk! 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. Bradeanu egy kapufával, Pálinger aegy bravúros védéssel mutatkozik be.

Vezetőedő: Radu Voina

A hazai pályán elért döntetlen ellenére nem reménytelen a győriek helyzete, mert már többször bizonyított a csapat a legváratlanabb helyzetekben.

Nem sikerült előnyt szereznie az Audi-ETO-nak a román Valcea ellen a női BL-elődöntő első, győri mérkőzésén. Emiatt a párharc esélyesévé a román gárda vált, de a győri csapat nemegyszer állt már fel hasonló szituációban, s megvannak azok a játékosok, akik képesek váratlant húzni.

Sokak szerint olyan rosszul s annyi hibával egymás után kétszer úgysem tud játszani az ETO, mint tette azt egy hete. Konkoly Csaba vezetőedző erre a felvetésre így reagált:

"Mi is ebben reménykedünk, de azért a héten sokat tettünk azért, hogy ez valóban így is legyen. Elemeztük a hibáinkat, átbeszéltük, mik azok, amelyeken változtatnunk kell, hogy sikerrel vegyük a hétvégi akadályt. Úgy gondolom, a küzdeni tudással egy hete sem volt gond, de az egyéni jó teljesítmények hiányoztak. Ha most ez meglesz, akkor mindenképpen van esély arra, hogy idegenben harcoljuk ki a döntőbe jutást."

Mint azt korábban Konkoly Csaba már elmondta: az „odavágón" elkerülhető gólokat kaptak lerohanásokból, indításokból, s a beállók körüli területeket is még jobban kell biztosítani, de úgy, hogy a szélen se hagyjanak akkora területeket. Ezt Győrben remekül használta ki a Valcea, ennek is köszönhető a döntetlen eredmény.

"Jócskán maradt bennünk tartalék, hiszek abban, hogy ha nehezebb úton is, de mi jutunk el a döntőig. Szerencsére sérültünk nincs, mindenkire számíthatok" – fogalmazott a vezetőedző.

A győri csapat eredetileg szombaton különgéppel utazott volna Romániába, ám az izlandi vulkánkitörés miatt lezárták az ország légterét, ezért péntek este busszal indult Valceába a küldöttség.