2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

NBI: Vasas-ETO FC 0-2

Labdarúgás - Józsi és Kink találataival győzte le a Vasast a Győri ETO FC a Soproni Liga 2. fordulójában.
VASAS - GYŐRI ETO FC 0-2 (0-1)
Soproni Liga, 2. forduló

Vasas: Tulipán - Balog Zs., Kovács G., Villám, Laczkó - Pavicevic, Szűcs (Divic 64.p.), B. Tóth (Kincses 64.p.), Dobric (Bakos 72.p.), Piller - Lázok
Vezetőedző:Mészöly Géza

Győri ETO FC: Sztevanovic - Fehér (Koltai 70.p.), Djordjevic, Stanisic, Szabó O. - Tokody, Pilibaitis, Józsi, Völgyi (Bicak 45.p.) - Kink, Copa
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Józsi (41.p.), Kink (71.p.)

89. perc: Józsi vitte le a labdát  bal oldalon az alapvonalig. Az ötös sarkáról a kapu elé gurított. A védők mentettek Kink elől.

83. perc: Kincsesnek megint nem sikerült eltalálnia a kaput. Senki sem zavarta, 12 méterről az égbe lőtt.

81. perc: Kincses lőtt fölé 14 méterről. Copa helyére Berde érkezik az ETO-ban.

72. perc: Vasas-csere. Dobric megy le, Bakos áll be.

71. perc: Újabb ETO-gól! Kink első lövését még bravúrral védte Tulipán. A második próbákozás 17 méterről már pontosabb volt. Hatalmas gól a jobb felsőbe. 0-2.

70. perc: Cserél Pinér Attila is. Fehér Zoltán helyére Koltai jön.

64: Kettős csere a Vasasnál. B. Tóth és Szűcs jön le, Kincses és Divic állt be.

63. perc: Fehér kapott sárga lapot.

57. perc: Egy Vasas-szögletet követően Villám emelkedett a legmagasabbra. Fejese a jobb kapufáról pattant ki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik edző sem cserélt.

45. perc: Cserél az ETO. A sérült Völgyi jön le, helyére Bicak érkezik.  Vége az első félidőnek.

41. perc: Vezet az ETO. Tokody ívelt középre a jobb oldalról, Balogh felszabadíthatott volna, ám a lábáról Józsi elé pattant a labda, aki 10 méterről a jobb alsóba fejelt. 0-1.

38. perc: Lázok senkitől sem zavartatva vezette be a labdát a jobb oldalról a győri kapu előterébe. Nyolc méterről telibe lőtte az oldalhálót. Bravó.

35. perc: Copa kiugratása után Kink cselezte be magát a tizenhatoson belülre. Visszagurított Fehér Z. elé, a 15 méteres lövésbe azonban belelépett egy védő.

30. perc: Lázok 20 méterről elvégzett szabadrúgása után Sztevanovic védett könnyedén.

25. perc: Kink vállalt be egy lövést tizenhatról. Tulipán vetődött, a labda pedig elgurult a bal kapufa mellett.

20. perc: Bravúros megoldás: Laczkó húszméteres szabadrúgása legalább tíz méterrel ment kapu fölé.

17. perc: Djordjevic rúgta fejbe Szűcsöt. Sárga lap.

15. perc: Lázok kapott sárga lapot.

11. perc: Helyzet a túloldalon is. Pilibatis előre vetődve fejelt közelről kapu fölé

10. perc: A hazaiaké az első ziccer. B. Tóth ívelte be a labdát a jobb oldalról a kapu elé, az ötösre. Szűcs megelőzte Sztevanovicot, de a kapu fölé pörgetett.

3. perc: Egy szöglet után Sztanisic fejelhetett. Nyolc méterről fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az ETO-ban Rati Aleksidze sérülés miatt még a kispadra sem ülhetett le.

A Győri ETO FC gól nélküli döntetlennel kezdte a bajnokságot az Újpest ellen, a Vasas viszont súlyos vereséget szenvedett a nyitányon. Az angyalföldiek öt gólt kaptak a Nyíregyháza vendégeként, és csupán a szépítésre futotta erejükből.

A klub vezetői továbbra is tárgyalnak egy esetleges új befektetővel, így a játékoskeret még nem végleges. Előfordulhat, hogy – még a győriek elleni kilencven perc előtt – több futballistával is erősödik a piros-kékek csapata.

Pintér Attila, a Győri ETO FC vezetőedzője az első bajnoki mérkőzés után elégedett volt játékosai küzdőszellemével, azonban a helyzetkihasználáson véleménye szerint mindenképpen javítani kell.

Erre várhatóan szükségük is lesz a zöld-fehéreknek, hiszen az utóbbi években nem örülhettek győzelemnek a Fáy utcában. Az ETO utoljára egy nap híján négy éve hagyhatta el győztesen a pályát Angyalföldön, akkor Priskin Tamás duplájával 2–1-re nyert a győri csapat.

Rati Aleksidze (fehér mezben) góljaira szükség lenne a Fáy utcában. Fotó: H. Baranyai Edina

A vezetőedző nem számíthat a régóta hiányzó Jarmo Ahjupera, Bojan Neziri és Zoran Supic, valamint a hétközi Ligakupa-mérkőzésen megsérült Dorogi Attila játékára sem. Tokody Tibor, Dudás Ádám és Koltai Tamás pedig hosszabb kihagyás után még nincs százszázalékos állapotban. Ott lehet viszont a csapatban Fehér Zoltán, akinek játékengedélye megérkezett a bolgár labdarúgó-szövetségtől.

Hír még a csapat háza tájáról, hogy a két Ligakupa-találkozón már pályára lépett román középpályást, Onisor-Mihai Nicorecet fél évre kölcsönvette az ETO. A teljes körű vizsgálatot követően abban állapodott meg a klub és a játékos, hogy a következő fél évben a szakmai stáb felméri a 23 éves labdarúgót, akit nevelőegyesülete, a Rapid Bukarest térítésmentesen adott kölcsön. Érdekesség, hogy Nicorec a korábbi győri közönségkedvenc, Miriuta Vasile közvetítésével került a Rába partjára.

Ezzel egy időben az ETO saját nevelésű, bal oldali középpályása, Sánta Attila öt évvel hosszabbította meg szerződését, így 2014-ig a zöld-fehéreknél folytatja pályafutását. A 20 éves játékos a Kaposvár elleni Ligakupa-mérkőzésen győztes gólt szerzett, az Újpest ellen viszont nem lépett pályára.

„Örülök a hosszabbításnak, úgy érzem, beleillek az ETO jövőbeli terveibe. Szeretnék hozzájárulni és részese lenni a zöld-fehér sikereknek és a csapattal maradandót alkotni" – mondta a tehetséges labdarúgó a klub honlapján.

Lakner Gábor

• 7. Reális 2009. augusztus 02. 13:49
    „Visszatért a futballhangulat az NB-I-be!hajrá FERENCVÁROS!”
  • 6. Imcsi 2009. augusztus 01. 15:09
    „Az Újpest elleni meccs után csalódás volt számomra a tegnapi teljesítmény, de a győzelemnek azért örülök!
    A ballábas Kink jobbal mekkora gólt lőtt! Józsi pedig jókor volt jó helyen!”
  • 5. tódi 2009. augusztus 01. 13:30
    „Örök igazság : a győzelmet nem kell magyarázni . Győztünk és kész .

A többit majd meglátjuk .”
  • 4. Reális 2009. augusztus 01. 13:19
    „Na azért nem kéne túlértekelni ezt a győzelmet!Lehet a vasas be sem fejezi a bajnokságot,aztán ugrik ez a 3 pont!”
  • 3. nasi12 2009. augusztus 01. 07:40
    „Úgy látszik, Pintér nem alibizni jött győrbe.
    Nála TIPP-MIX-elők labdába sem rúghatnak.”
  • 2. ZöldSas 2009. július 31. 21:20