2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 2°C | 6°C Még több cikk.

NB III: hetet rúgott hazai pályán a Vasút

Labdarúgás - A harmadosztály Bakony csoportjában győzött az SVSE és a Csorna, ikszelt a Lipót, kikapott az MTE 1904.

Hévíz - MTE 1904 3-1 (1-1)

Hévíz, 100 néző. V.: Borbás.

Gsz.:  Buzási, Páli, Covic, ill.  Hannich.

Hévíz: Osbáth – Buzási, Győre, Sipos, Lukácsa (Páli), Kovács R. (Tóth L.), Czafit, Buza B. (Horváth E.), Páli, Purt, Covic.
Edző: Glázer Róbert.

MTE 1904: Antal – Tóth G., Winter, Gardó, Hannich (Kovács E.), Tóth N., Balás, Kohajda (Kormos), Régi (Makk), Szabados, Szabó M.
Edző: Hannich Péter.

A 11. percben Hannich elé került a labda, aki fordulásból, 25 méterről lőtt gólt a bal felső sarokba. 0–1.  A 41. percben Winter találta el rosszul a labdát, amire Buzási csapott le, s a kimozduló Antal mellett a kapuba lőtt. 1–1. A 72. percben Páli lesgyanús helyzetben ugrott ki a vendégvédők között, majd kicselezte Antalt, s az üres kapuba gurított. 2–1. Végül a 88. percben Covic 12 méterről lőtt a mosonmagyaróvári kapuba. 3–1.

Jók: mindenki, ill. Hannich, Antal.

Glázer Róbert: – Elégedett vagyok a fiúkkal. Jó ellenfél volt a mosonmagyaróvári csapat.

Hannich Péter: – Hetven percig méltó ellenfele voltunk a bajnokesélyes Hévíznek.

Csorna - Tapolca 3-1 (2-1)

Csorna, 200 néző. V.: Kovács G.

Gsz.: Tóth Z. (2), Kiss M., ill. Németh A.

Csorna: Lőre – Buti, Jakab Á., Fenyő, Nagy Sz., Kiss M. (Horváth A.), Baán (Szabados), Jakab G., Nyerges, Bajnok (Herczeg), Tóth Z.
Edző: Varga Péter.

Tapolca: Radnai – Berta, Hegyesi, Tüske, Markó, Sinkó, Halász, Szommer (Kulman), Viski (Horváth J.), Tóth Sz., Németh A.
Edző: Lázár Szilveszter.

A 13. percben Buti futott el a jobb oldalon, beívelése Tóth Z.-t találta a 16-oson belül, aki kapásból kilőtte a hosszú sarkot. 1–0. Egy perc múlva Németh A. a kapust kicselezve lőtt a hazai hálóba. 1–1. A 16. percben Bajnok szerzett labdát a jobb oldalon, majd Kiss M. elé passzolt, aki egy csel után lőtt kapura, a labda egy vendégvédőn megpattanva került a hálóba. 2–1. A 84. percben Kiss futott el a jobb oldalon, középre emelését Tóth Z. egy csellel vette le, majd a kifutó vendégkapus mellett a hálóba emelt. 3–1. Az utolsó percben Tóth Z. hibázott.
A mérkőzésen a Csorna küzdeni tudásból jelesre vizsgázott.

Jók: Tóth Z., Kiss M., Buti, Nyerges, ill. Radnai, Tüske.

Varga Péter: – Nehezen született meg a harmadik gólunk, de úgy gondolom, hogy így is megérdemelt győzelmet arattunk. A kihagyott ziccereink miatt viszont bosszús vagyok.

Lázár Szilveszter: Az első kiesés ellen vívott mérkőzésünket elveszítettük, a jövő héten jön a következő.

Lipót-Pékség - Sárvár 1-1 (1-1)

Lipót, 200 néző. V.: Kondákor.

Gsz.: Fajkusz, ill. Koroncai.

Lipót: Kiss Sz. – Ásványi (Kun), Fajkusz, Török, Jablonkai, Lakatos, Gollovitzer, Kertész (Dombi), Krén, Magyar, Visy (Böcskör).
Edző: Gunyhó Ferenc.

Sárvár: Tóth J. – Szabó I., Varga J., Horváth L., Tóth P., Németh G., Németh Z., Varga G., Vadász, Sinka (Velladics, Ádám), Koronczai.
Edző: Haraszti Zsolt.

A 6. percben egy ártalmatlannak tűnő sárvári támadás után Koronczai 16 méterről egy igazítás után lőtt a hálóba. 0–1. A 16. percben Krén húzott el a jobb oldalon, pontos beadását Fajkusz öt méterről lőtte a kapuba. 1–1.
A rendkívül kulturáltan játszó sárvári csapat megérdemelten vitte el az egy pontot a helyzetek sokaságát kihagyó lipóti csapattól.
Jók: Fajkusz, Török, Lakatos, Gollovitzer, ill. Tóth J., Horváth L., Németh G.

Gunyhó Ferenc: – Végig támadó felfogásban játszottunk, helyzeteket dolgoztunk ki, a befejezések azonban nem sikerültek.

Haraszti Zsolt: – Jó iramú mérkőzésen a mezőnyben uraltuk a játékot, viszont azt is el kell ismerni, hogy a helyiek gólhelyzeteinél szerencsénk volt.

SVSE-GYSEV - Répcelak 7-0 (3-0)

Sopron, 100 néző. V.: Schnellbach.

Gsz.: Varga Z. (4), Böcskör (2), Szabó A.

Kiállítva: Süle (47.).

SVSE: Fentős – Szabó A., Riedinger (Varga D.), Geeb, Horváth T. (Vörös A.), Pinezits, Deák (Németh B.), Böcskör, Németh D., Varga Z., Mozsolits Sz.
Edző: Mozsolits Jenő és Katona Sándor.

Répcelak: Heinrich – Takács P., Szabó R., Varga G., Szandi, Németh N. (Takács Sz.), Joó, Süle, Németh G. (Bujtás R.), Pezenhófer, Legáth (Varga T.). Edző: Tóth Zsolt.

Kellemetlen, szeles időben inkább a vendégek támadásai jellemezték az első negyedórát. Ennek ellenére a 20. percben a hazaiak szereztek vezetést. Ekkor Mozsolits Szabolcsot a 16-oson belül felvágták a vendégek. A jogos büntetőt Böcskör lőtte a jobb sarokba. 1–0. A 42. percben Horváth T.–Böcskör–Geeb volt a labda útja, ami a kiugró Varga Zoltánhoz került, aki mesterien elpörgette Heinrich mellett, s a bal sarokba gurult. 2–0. A 45. percben Böcskör indította Varga Zoltánt, aki egyet lépett, majd kilőtte ismét a bal alsó sarkot. 3–0. Szünet után két perccel a kitörő Varga Zoltánt Süle kíméletlenül felvágta, a játékvezető pedig azonnal a piros lapot mutatta fel a játékosnak. Az 53. percben egy szögletet követően Geeb visszafejelt labdáját Szabó A. „stukkolta" a kapuba. 4–0. Az 55. percben megzavarodott répcelaki védelem mellett Varga Z. lépett ki, és biztosan lőtt a kapuba. 5–0. A 62. percben Varga Z. első fejesét még Heinrich kiütötte, de másodszor már ő is tehetetlen volt. 6–0. Slusszpoénként a 90. percben Varga Z. tankönyvbe illő keresztlabdáját Böcskör vette át és vágta a kapuba. 7–0.

Jók: Varga Z. (a mezőny legjobbja), Böcskör, Geeb, Deák, ill. Takács P.

Mozsolits Jenő: – Végre úgy játszottunk hazai pályán, ahogy mindig kellett volna, s ez az eredményben is megmutatkozott.

Tóth Zsolt: – Olyan gólokat kaptunk, amelyek elkerülésére egész héten készültünk, támadójátékunk pedig továbbra is értékelhetetlen.

• 3. petyusz 2008. szeptember 22. 14:05
    „Na végre szép volt fiúk grtaula!:) Így tovább!!!”
  • 2. Labda 2008. szeptember 22. 09:52
    „Ha az MTE is pontott szerzett volna, egészen jó hétvégét zártak volna a megyei csapataink! ( csak az a volna ne lenne és a fociban nincsen ha ! )”
  • 1. fc soproni 2008. szeptember 21. 22:40
    „Gratula az SVSE-nek!!!! Ilyenkor hol vagy "ál fc soproni"?????????? .Remélem befejezted a nevemben való irkálást!!!!!!!!!”

Megyei I. osztály - eredmények, tabellák (09.21.)

Labdarúgás - Megszerezte első győzelmét a Rajka, már csak a Lébény hibátlan a megyei I. osztályban. Tovább olvasom